Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
25.7.2010 22:18 - skew
Alnag: Ach tak... Ok, Eragon by asi šel, ale velkou podobnost mezi DrD 2 a HP nevidím (nedejbože mezi DrD 2 a Twilightem).

Ok, přeformuluju to: imo největší odpuzovadlo pro holky je fantasy, jak byl zatím prezentován v ukázkách.

Jakože upíři s diamantovým akné v něm asi nebudou, ani kůl kluk s jizvou na čele, a je celkem jedno, jestli to v DrD 2 třeba i půjde odehrát.

Ostatně, jakej je poměr hráčů a hráček D&D nebo DrD nebo shit ? Tipnul bych něco mezi 4 muži na 1 ženu až možná 2 na 1 (ale to je imo moc optimistickej odhad).
25.7.2010 22:21 - Colombo
holka s přezdívkou karel, tohle jemi povědomé. To je místní mem nebo zase kvůli své paměti nedokážu oddělit svůj život od internetu?
25.7.2010 22:22 - Colombo
skew: to 4:1 je až moc optimistický odhad. 2:1 je už fantasy.
25.7.2010 22:26 - Lokken
Colombo píše:
holka s přezdívkou karel, tohle jemi povědomé.

Jedná se o přísně tajnou informaci, se kterou jsou obeznámeni jen ti, kteří někdy byli na srazu. S tvým životem nemá zcela jistě nic společného, jako ostatně žádná žena...
25.7.2010 22:31 - ShadoWWW
Ukázku krolla z Pevnosti je možné stáhnout.
Je také možné zapojit se do betatestu.
25.7.2010 22:32 - Alnag
skew poprvé píše:
Tak ono imo největší odpuzovadlo pro holky je fantasy žánr.


skew podruhé píše:
Alnag: Ach tak... Ok, Eragon by asi šel, ale velkou podobnost mezi DrD 2 a HP nevidím (nedejbože mezi DrD 2 a Twilightem).


Začínám chápat, proč máš vždycky tak zvláštní příspěvky. Bude to tím, že spojitost mezi občasnými projevy je veškerá žádná. Kdybych chtěl urazit tu hezčí polovinu lidstva, řekl bych, že to je ženská logika, ale tohle nemá prostě žádnou logiku.

Problém není v žánru (jak tvrdíš ve svém první příspěvku), protože je zjevné, že dobře zformulovaná podoba žánru je pro dívky přitažlivá. Problém je čistě v konkrétní formě, kterou DrD 2 představuje. Ta ale není problematická jen pro dívky. Ta je problematická pro mnohem širší spektrum potenciálních zákazníků (viz zdejší reakce). Takže celá tvoje původní hláška a konec konců i ta návazná je jen takový hlod do prázdna.

skew píše:
Ostatně, jakej je poměr hráčů a hráček D&D...


Na to vyšla nedávno jedna dizertační práce (v USA tedy).
25.7.2010 22:33 - Nerhinn
Ten betatest mě zaujal. Když onehdy AA testovali Void, nemohla jsem se zúčastnit... ale možná bych si to teď mohla vynahradit! :)
25.7.2010 22:38 - Alnag
Nerhinn píše:
Když onehdy AA testovali Void, nemohla jsem se zúčastnit... ale možná bych si to teď mohla vynahradit! :)


Necítím potřebu klesat stále hlouběji a ještě hloub... :D
25.7.2010 23:11 - sirien
Lokken píše:
S tvým životem nemá zcela jistě nic společného, jako ostatně žádná žena...

cheapshot. A trochu zbytečnej, kontextem dokonce docela hodně...
26.7.2010 00:18 - Sosáček
sirien píše:
cheapshot. A trochu zbytečnej, kontextem dokonce docela hodně...

d20.cz, cos cekal? Myslim, je to alnaguv web a tak.
26.7.2010 00:24 - Alnag
Sosáček píše:
Myslim, je to alnaguv web a tak.


Taky můžu za ten únik ropy... :D
26.7.2010 01:16 - Radan
JO! Ten pavouk si to zasloužil!!! Ovšem na vánoce to asi nevyjde (nicméně to stejně asi většina očekávala).
Noir: A není možný, že obrázek s tou ženou a slepcem je prostě jenom odfláknutej? Mně třeba přijde, že ten rytíř má udělanej jenom obličej. Zbytek od hlavy dolů je, jako kdyby to někdo načtrtnul za deset vteřin. Ale je pravda, že moc tváří zatím nebylo, tak není s čím porovnávat.
A třeba u těch krolů mi vadí takové to světlo, co září jakoby zezadu z obrázku, ale to je asi moje chyba, protože to, jak koukám, mají všechny, tak je to asi záměr.

EDIT: Jo a ten chlap má fakt velkou hlavu, tak třeba to není namířený jenom proti holkám :-).
26.7.2010 07:05 - ShadoWWW
Mě vadí, že krollové vypadají jako skřeti.

Ale třeba to bude další schopnost trpaslíků: Vždy poznají, kdy se jedná o skřeta a kdy o krolla.
26.7.2010 08:39 - Alnag
Jenom hlubinní trpaslíci zabíjejí svoje kamarády krolly, protože si myslí, že jsou to skřeti. Protože krollové ani skřeti nejsou z kovu... :(
26.7.2010 08:48 - noir
Shadow: To je tím, že nevíš, jak budou vypadat v DrD2 skřeti. Ti budou připomínat klasické hobity, kteří zase budou vypadat jako elfové a elfy autoři stvární jako staré krolly. Čímž hra dostane konečně onen punc originality...
26.7.2010 08:48 - Merlin
Hoši, hoši, hoši...copak nechápete, že to je to po čem koncový uživatel touží? Mě by třeba bavila debata družinky nad mrtvým hokejistou Honzou Krollem.
1-"Tož já ti kurvamať říkám, že to je skřetisko"
2-"není..je to ubohý kroll, podívej na ta smutná očička a velkou hlavu"
1-"Tož ne...šak sa v tém vyznám, sem trpaslík...povrchvej nebo jakej"
3 - "Jeho přeska pocházá od zlatníka v Bílej vodě a byla vyrobená teho léta 234 za pomocí šesti dlátek a jedného pilníku, já to poznám, jsem trpaslík..hlubinnej"
26.7.2010 11:31 - skew
Alnag píše:
Problém je čistě v konkrétní formě, kterou DrD 2 představuje.
To jsem se snažil říct v tom druhým postu - ta věta začínající "Ok, přeformuluju to:".
(jen pro případ že by sis ji vyložil jinak)

Píše:
Ta ale není problematická jen pro dívky. Ta je problematická pro mnohem širší spektrum potenciálních zákazníků (viz zdejší reakce).
Já bych s tou šířkou spektra raději počkal. A i ze zdejších reakcí bych asi raději pečlivě vybíral, než bych z nich dělal závěr.
26.7.2010 12:00 - Sosáček
Alnag píše:
Taky můžu za ten únik ropy... :D

Takze to priznavas :D
26.7.2010 17:14 - sirien
Occamova vidlička píše:
Takze to priznavas :D

A to ještě nevíš, co proved s návrhem Íránského jaderného reaktoru... to bude teprve pecka
30.7.2010 16:06 - Kostej
Alnag píše:
Ta je problematická pro mnohem širší spektrum potenciálních zákazníků (viz zdejší reakce)
Myslíš vás cca osm kibiců z tohohle webu?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084124803543091 secREMOTE_IP: 18.190.156.80