Kultura

sirien
16.12.2007 21:46
Filmy fantastiky
fantasy, sci-fi, hororové filmy - ty kvalitní, ať si zvedneme náladu zničenou ve vedlejší diskusi :)

ok, tady je seznam jmenovaných... nechci ho číslovat, protože myslím že kvalitní díla si nezaslouží nějaké degradování stupňováním. Aby nevznikaly hádky tak uvádím v pořadí tak, jak tu byly jmenovány
  • Šestý smysl (kultovní horor, kdo neviděl do konce, nic nechápe)
  • Pátý element (roztomilý lehce pojatý humorný sci-fi film)
  • X-men I a II (výborná zpracování komixu, s vykreslením hrdinů)
  • Excalibur (film který ukázal legendu jak má být)
  • LOTR (netřeba snad dodávat víc)
  • Batman (kultovní zfilmování kultovního komixu)
  • Hvězdný prach (Gaiman - pohádka)
  • Conan (výborné zpracování sword&sorcery archetypálního hrdiny)
  • Dvanáct opic
  • Pitch Black
  • Star Wars (ovlivnily budoucnost a ukázaly jak vypadá space opera)
  • Star trek (u někož i jako odpůrce musím uznat hodnotu)
  • Piráti z Karibiku (kteří hrdě obnovili kouzlo pirátských příběhů)
  • Willow
  • Beowulf
  • Johny mnemonic (ukázka světa Shadowrunu jak od autorů)
  • Nekonečný příběh (protože prostě Falco :) )
  • Souboj titánů (kdo neví proč, tak neviděl a měl by napravit)
  • Indiana Jones (za to že od doby IJ mají lidé rádi archeology)
  • Dračí srdce (protože všichni máme rádi pohádky, a tahle má stylovýho draka :) )
  • Duna (aby se lidé mohli navěky hádat o žánru)
  • Blade runner (za otevření tematiky transhumanspace)
  • Kruh (já ho neviděl, ale jiní se u něj prý fakt báli :) )
  • Galaxy Quest (božská parodie na Star trek a všechny SF fany)
  • Návrat do budoucnosti (jediné filmy o cestování v čase které berou v potaz paradox)
  • Matrix I (jaká SMŮLA že NIKDO NIKDY nenatočil nějaké to pokračování...)
  • Jáson a Argonauti (za nejspíš první smrtelně rychlé kostlivé válečníky)
  • Terminátor (protože tahle postapokalyptycká sci-fi prostě JE)
  • Alien (horor který žánru přinesl spoustu nových prvků a geniálních myšlenek)
  • Predátor (kultovní akční duel mezi jedním MZáckým lovcem a Arniem)
  • Total recall (akční sci-fi klasika)
  • Sin City (Některé umění má prostě fakt styl)
  • Drakula (můžete se pohádat kterej z nich :) )
  • Faunův labyrint (neviděl sem, ale všichni až na Jersona pějí chválu)
  • Minority report
  • Hvězdná pěchota (o tom jak vypadá militantní svět)
  • Immortal
  • Iron man
  • Mad Max
  • Serenity/Firefly (opravdu skoukněte nejdřív Firefly, ten film sám o sobě sice je dobrej, ale neni na konci seriálu pronic zanic. Podorbnosti zde)
  • Jestřábí žena
  • Hvězdná brána
  • 13. Warior (čs: Vikingové)
  • Highlander I a III
  • Equilibrium za gun-katu a styl
  • Ghost in the Shell Protože kreslené nebo ne, kult je kult
16.11.2016 09:38 - Jerson
Přiznám se, že jsem si k Arrival přečetl recenzi se spoilery, abych si film následně dokázal užít. Jen nevím, kdy se k jeho shlédnutí dostanu, doufám že brzy.
Kdo tu viděl Doktora Strange? S druhá otázka - může vůbec existovat člověk s takovým jménem? Já si třeba myslel, že v Česku žije alespoň několik lidí se jménem "Divný", ale kupodivu není ani jeden.
16.11.2016 11:21 - Aegnor
Jerson píše:
Kdo tu viděl Doktora Strange?

Mně se Dr. Strange líbil. Graficky to bylo zpracované fakt skvěle, dle mého názoru výborné vtípky a skvěle dávkované (teda část z nich pracovala se jménem Strange a v titulkách ty vtipy zabili).

Co se týče konzistence a vnitřní logiky... je to Marvelovka, realistické a logické motivace jsem tam nehledal, ale nepřišlo mi to extrémně zoufalý.

(A rada na závěr - Dr. Strange má DVĚ potitulkové scény.)
16.11.2016 11:41 - Gurney
Jerson píše:
může vůbec existovat člověk s takovým jménem?

Proč by ne? Třeba Guy le Strange - britský orientalista; a teď se dokonce koukám, že existuje i skotský klan stejného jména.
16.11.2016 14:50 - Jerson
Jako mě ta magie přišla hodně vizuální, ale zase zajímavá, hlavně to ohýbání reality mělo smysl, na rozdíl od Inception.

A která je ta druhá potitulková scéna? Nám po první už v kině rozsvítili.

Gurney - to byla fakt jen otázka. Stierlitz taky neexistuje, i když by mohl, pan Divný neexistuje, i když jsem byl přesvědčen, že takového člověka znám, tak mě to zajímalo :-) A taky by mě zajímalo, jak si poradili s hláškou využívající Doktorovo jméno v českém dabingu. A jak vypadá 3D verze, jestli stojí za to.
16.11.2016 14:53 - sirien
Jerson píše:
Přiznám se, že jsem si k Arrival přečetl recenzi se spoilery, abych si film následně dokázal užít.

Tak já sem si ho užil naprosto v klidu i bez spoilerů - je to natočené tak, že Ti v průběhu filmu nic nechybí a všechno se plynule a hladce seskládá dohromady (plynule je důležité slovo - nejsou tam žádná nárazová prozření atp.) Popravdě myslim, že ses o dost ochudil - ten Fukův před-spoilerovej komentář je myslim dost přehnanej.

Důvod, proč se na to chci podívat znovu abych si to prohlíd od začátku je čistě estetickej.

Jerson píše:
Kdo tu viděl Doktora Strange?

já.

Tuctová popcornovka se slušnym zpracovánim, které Cumberbatch dodává poměrně dost nadprůměrnou kvalitu.

Cením si toho, že všechny ty šílené efekty tam byly velmi rozumně dějově zasazené, takže nepůsobily nijak samoúčelně - tj. byl to jeden z mála filmů, které jsou prorvané CGI, kde sem po odchodu z kina neměl chuť zvracet z přehnané a zbytečné nadmíry CGI ale dokonce sem si ho i užil.

Zajímavá postava, dobré vtípky na úrovni pár hlášek a situačních gagů (nemůžu si pomoct, ten plášť je prostě roztomilej).


Co mi tam chybělo byl nějakej originálnějí příběh, celé to má naprosto generickou stavbu "týpek se dozví, že je special, projde základnim výcvikem, pak se všechno posere a je jen na něm to zachránit" - doufal sem v něco nápaditějšího.

Podobně postava Strange je sice vykreslená dobře, ale ostatní postavy mi tam přišly dost komparzové.
16.11.2016 14:58 - sirien
Jerson píše:
A která je ta druhá potitulková scéna? Nám po první už v kině rozsvítili.

1: Ten černoch (sorry, nepamatuju si jméno herce ani postavy, tentokrát v tom není žádný stěžující podtón) se obrátí na nihilistu a s kecem "dospěl sem k názoru, že problém světa je příliš mnoho čarodějů" sebere magii tomu týpkovi co si s ní opravil páteř. Zjevně se hodlá toulat světem witch-huntit.

2: Strange sedí na křesle, nalévá si čaj a podává druhý šálek Thorovi. Thor si ho vezme a šálek se změní v tuplák piva. Thor ho vyžahne, natáhne ruku a tuplák se sám doplní.
Strange Thorovi jízlivě oznámí, že převzal odpovědnost za ochranu světa před hrozbami z jiných světů a jeho (Thorův) bratr je jedna z nejvyšších položek watch listu. Thor mu odpoví, že si toho je vědom, ale že potřebuje Lokiho najít, aby společně s ním našli Odina a pak zase všichni vypadnou. Po příslibu toho, že vypadnou, mu Strange oznámí, že super, že mu teda pomůže.


Btw. Strange není úplně obvyklé jméno, ale ano, je to anglické jméno. Fun je, že u "Jonathan Strange & Mr Norrel" si lidi myslej, že "Strange" je divný jméno a "Norrel" normální, přitom to je naopak (Norrel je taková kryptická složenina, ale to sem moc nepatří)
16.11.2016 15:01 - sirien
Sorry za tripple post:

Jerson píše:
A jak vypadá 3D verze, jestli stojí za to.

Byl sem na 3D v IMAX.

Ano, jako někdo, kdo není 3D fanoušek a v základu preferuje 2D Ti s klidem řeknu, že u Strange to výjimečně stojí za to (i když to není 100% a mnoho scén je udělaných "tak jako" v podstatě pouze 2 úrovňově - něco v popředí, scéna za tím popř. naopak - tak tam je i dost "full 3D" a jsou fakt dobrý)
21.11.2016 09:34 - ROBOcop
Hmm ted jsem shledl upoutavku na Valerian a město tisíce planet. Po visualni strance to vypada uzasne. Ze by reborn Pateho elementu? :-)
21.11.2016 09:46 - Vojtěch
Mno, to Jupiter Ascending v traileru vypadal taky ;)
21.11.2016 10:10 - Jerson
sirien píše:
1: Ten černoch (sorry, nepamatuju si jméno herce ani postavy, tentokrát v tom není žádný stěžující podtón) se obrátí na nihilistu a s kecem "dospěl sem k názoru, že problém světa je příliš mnoho čarodějů" sebere magii tomu týpkovi co si s ní opravil páteř. Zjevně se hodlá toulat světem witch-huntit.

Jestli jsi je napsal v chronologickém pořadí, tak nám tu prsní scénu nepustili.
23.1.2017 11:23 - Demonica
Na motivy spisovatale Neila Gaimana 4 krátké filmy: Neil Gaiman's Likely Stories. Délka každého asi 20 minut, ale výživné jsou hodně. Doporučuju.
7.2.2017 11:42 - ShadoWWW
A je to tu! Film Dračák 2.
7.2.2017 20:34 - PetrH
ha a ja to dal do zajimavosti :)
7.2.2017 21:20 - Šaman
K tomu Matrixu - sice naštěstí nikdy nikdo nenatočil velkorozpočtové pokračování, ale Animatrix (dva díly) je důstojné vysvětlení lore (a pár krátkých nezávislych epizod jako bonus).

Mimochodem u těch Pirátů podle mě taky žádné důstojné pokračování jedničky není. Ale vím, že bylo natočených pár dobrých skečů s Krakenem.
8.2.2017 04:52 - sirien
ShadoWWW píše:
A je to tu! Film Dračák 2.

Teda, vesnickej alchymista rulez. Při zadání "potřebuju vědět, co je uvnitř týhle lahvičky" vezme celej obsah zmíněné lahvičky a začne ho přelejvat sem a tam a pocestě si ještě tou naprosto neznámou látkou poleje obě ruce (kromě čehož to při zkoumání smíchá s čímsi a nechá vybublat až na stůl).

Bezpečnost práce, fakt. Dávám mu rok, maximálně dva.

(a ještě to vrátí v neoriginální lahvičce a odhadem tam toho je tak půlka)


Jinak ta DrD logika tam... :D malá vesnice, v ní kovář, alchymista... prodávaj věci za 50, 150 zlatejch, pohodička :D U vstupu do vesnice vývěsní nástěnka, uprostřed vesnice nějakej rytíř co si tam dává zápasy v ringu...


Ježiš a to failnutí seslání kouzla tak krásně koresponduje s naší nedávnou diskusí vedle :D

a GM je hroznej geek, fakt... měl by si najít holku, pak by se přestal divit oboustranému A4 seznamu věcí co obsahuje i věci jako lucerna a kterej se zlodějce prostě vejde do brašny o velikosti dámské kabelky. (Mimochodem k tomu mám real story z jednoho dávného hraní o tom, co všechno se vejde do ledvinky matfyzákovi, ale to je asi na jinam :D )

A hardcore badass drowa nepoznáte podle dvou divně zahnutejch mečů drženejch na reverz, ale podle toho, že je má růžový.

(a kouzelník nemedituje, ale zaostřuje vůli a pokud má válečník používat jen ability z PPZ, tak nemá co poznávat artefakty... vůbec, nebylo poznávání artefaktů dokonce až v PPE?)



well... mňo. Na začátku sem se bál, že to bude na motivy Gamers 2: Dorkness rising, z toho nakonec naštěstí byly jen tribut narážky, moc mě potěšilo zmínění GameConu, ale jinak... asi jako jednička, až na to, že jednička tu už jednou byla. Je tam dalších pár referencí na dračákovská klišé, co pobaví znalé, ale jako nevim jak zapůsobí na neznalé, ale celkově mi přišlo, že tomu nějak něco chybí. Nejspíš nějaká celistvost věci? A přišlo mi že když se jako nakousne fakt cool téma z reálného života hráčů, tak by nemělo zůstat jen tak bokem.

V komentech to shrnujou lidi docela dobře - řemeslně lepší, scénář a atmoška tak nějak slabší.

Nicméně těch 40 minut co sem tomu dal nelituju (což se o jiné české fan-produkci, dokonce značně nákladnější a vyhypovanější, fakt říct nedá. Ano, mluvim o vás, vy dramaturgicky, scénáristicky, choreograficky a ____ky impotentní herecký gumáci... eh, teda, Prach a broky mám namysli, samozřejmě).


LOL to post-závěrečný zakončení je cool, ok, dobře... to tomu dodává docela šťávu :D Škoda, že tam nebylo víc takovejch scén na úkor záběrů na procházení se.
8.2.2017 10:07 - LokiB
sirien: je vidět, že jsi 1.6 verzi už nehrál ... rozpoznávání artefaktů bylo u válečníka přesunutu do PPZ :)
8.2.2017 10:09 - Aegnor
LokiB: nejsou náhodou artefakty a kouzelné předměty dvě různé věci? Válečník umí už v PPZ rozpoznávat kouzelné předměty, ale artefakty podle mě ne (jelikož pravidla pro to, jak fungují artefakty, jsou až někde v PPE).
8.2.2017 10:39 - LokiB
Aegnor: si nalistuj PPZ stranu 35, schopnost se jmenuje "Poznávání artefaktů" ... verze 1.6, edice E. Můžu ti přiložit screenshot :)
8.2.2017 11:43 - Jerson
Asi se na tyhle dva filmy budu muset podívat. Viděl jsem jen pět minut prvního, kdy jsem řekl "Tohle nejsou Gamers v DrD" a vypnul to.
10.2.2017 21:28 - Argonantus
Nesoustavná poznámka - prošel jsem Sirienovy komentáře na csfd a ve většině případů s nimi souhlasím, pro někoho možná překvapivě. Jasný názorový střet jedině u filmů Avengers (oba díly) nebo Top Gun, a úplně neodpustitelné je přecenění Elysia (jedna hvězda... tolik moc??)

Na druhou stranu, filipika proti Menzelovým/Hřebejkovým filmům je osvěžující a je fajn, když to někdo občas řekne.

Ale to jsem off topic, sem patří asi jen ti nešťastní Avengers... a Elysium, nejhrůznější film v tomto a jakémkoli jiném vesmíru.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.0556321144104 secREMOTE_IP: 3.138.204.208