Kultura

sirien
16.12.2007 21:46
Filmy fantastiky
fantasy, sci-fi, hororové filmy - ty kvalitní, ať si zvedneme náladu zničenou ve vedlejší diskusi :)

ok, tady je seznam jmenovaných... nechci ho číslovat, protože myslím že kvalitní díla si nezaslouží nějaké degradování stupňováním. Aby nevznikaly hádky tak uvádím v pořadí tak, jak tu byly jmenovány
  • Šestý smysl (kultovní horor, kdo neviděl do konce, nic nechápe)
  • Pátý element (roztomilý lehce pojatý humorný sci-fi film)
  • X-men I a II (výborná zpracování komixu, s vykreslením hrdinů)
  • Excalibur (film který ukázal legendu jak má být)
  • LOTR (netřeba snad dodávat víc)
  • Batman (kultovní zfilmování kultovního komixu)
  • Hvězdný prach (Gaiman - pohádka)
  • Conan (výborné zpracování sword&sorcery archetypálního hrdiny)
  • Dvanáct opic
  • Pitch Black
  • Star Wars (ovlivnily budoucnost a ukázaly jak vypadá space opera)
  • Star trek (u někož i jako odpůrce musím uznat hodnotu)
  • Piráti z Karibiku (kteří hrdě obnovili kouzlo pirátských příběhů)
  • Willow
  • Beowulf
  • Johny mnemonic (ukázka světa Shadowrunu jak od autorů)
  • Nekonečný příběh (protože prostě Falco :) )
  • Souboj titánů (kdo neví proč, tak neviděl a měl by napravit)
  • Indiana Jones (za to že od doby IJ mají lidé rádi archeology)
  • Dračí srdce (protože všichni máme rádi pohádky, a tahle má stylovýho draka :) )
  • Duna (aby se lidé mohli navěky hádat o žánru)
  • Blade runner (za otevření tematiky transhumanspace)
  • Kruh (já ho neviděl, ale jiní se u něj prý fakt báli :) )
  • Galaxy Quest (božská parodie na Star trek a všechny SF fany)
  • Návrat do budoucnosti (jediné filmy o cestování v čase které berou v potaz paradox)
  • Matrix I (jaká SMŮLA že NIKDO NIKDY nenatočil nějaké to pokračování...)
  • Jáson a Argonauti (za nejspíš první smrtelně rychlé kostlivé válečníky)
  • Terminátor (protože tahle postapokalyptycká sci-fi prostě JE)
  • Alien (horor který žánru přinesl spoustu nových prvků a geniálních myšlenek)
  • Predátor (kultovní akční duel mezi jedním MZáckým lovcem a Arniem)
  • Total recall (akční sci-fi klasika)
  • Sin City (Některé umění má prostě fakt styl)
  • Drakula (můžete se pohádat kterej z nich :) )
  • Faunův labyrint (neviděl sem, ale všichni až na Jersona pějí chválu)
  • Minority report
  • Hvězdná pěchota (o tom jak vypadá militantní svět)
  • Immortal
  • Iron man
  • Mad Max
  • Serenity/Firefly (opravdu skoukněte nejdřív Firefly, ten film sám o sobě sice je dobrej, ale neni na konci seriálu pronic zanic. Podorbnosti zde)
  • Jestřábí žena
  • Hvězdná brána
  • 13. Warior (čs: Vikingové)
  • Highlander I a III
  • Equilibrium za gun-katu a styl
  • Ghost in the Shell Protože kreslené nebo ne, kult je kult
25.7.2019 16:08 - LokiB
Vzhledem k množství rolí ve filmech s tematikou často pokrývanou v RPG si myslím, že si zde Rutger Hauer zmínku zaslouží. Zemřel minulý týden.
26.7.2019 21:16 - malkav
2.8.2019 09:35 - sirien
novinky o chystaném DnD filmu

Vím, že po těch předchozích bych to měl dát spíš do vedlejší diskuse s nejhoršími filmy, ale snažím se být aspoň trochu optimistou.
2.8.2019 13:08 - Jerson
Pokud budou postavy v tom filmu vypadat jako postavy na obrázku, tak to bude stračka téměř spolehlivě.
2.8.2019 13:11 - sirien
Vzhledem k tomu že ten film zatim nemá ani jednoho herce známého obsazení, tak to asi nebude moc reprezentativní - takže to je tak maximálně komentář na úkor redakce. A abychom byli fér tak jako ilustrační obrázek k DnD filmu o kterém zatim vůbec nikdo vůbec nic neví to zas tak hrozný neni.

EDIT: kromě toho když bys zachytil v takovéhle póze postavy libovolnýho filmu, tak to bude vypadat podobně blbě, jedno jestli fantasy, sci-fi, horor nebo romantické drama.
2.8.2019 13:17 - sirien
...plus Goldstein a Daley sice nezněj nijak epicky (Homecoming sem teda neviděl...), ale pořád líp než Letterman, kterej to měl údajně dělat původně.
6.8.2019 16:11 - Jerson
Viděl jsem s manželkou a švagrovou Alita - Bojový anděl, a... bylo to strašné. Na konci mě málem seřvaly, co jsem to vybral za hovadinu bez konce, a jejich názor jsem sdílel. Triková sračka - žádná logika, debilní děj, klišoidní postavy, konec s jasným náznakem druhého dílu... Vůbec nechápu, jak to může mít tak vysoké hodnocení.
6.8.2019 16:24 - LokiB
Jerson: jsou dvě možnosti ... buď je pozitivní hodnocení podvrh, nebo máš minoritní vkus a potřeby filmového diváka :)

no a taky to má holt dost silnou fanouškovskou základnu, které to přišlo boží.

myslím, že příspěvek na CSFD to vystihuje:

Píše:
Sci-fi pro holky v tom nejlepším smyslu slova. Holky co chtějí být jako Ripleyová samozřejmě. Fantastický svět podle Camerona obydlel Rodriguez životem dýchajícími postavami s duší kyborga. Akce je přehledná, bitka v hospodě přímo geniální. Romantická linka je hodně zvláštní, ale překvapivě funguje i s hlavou v kabátě. Rosa Salazar s velkýma kukadlama chytne a nepustí. Očividně má jít o první díl a já chci víc, protože tohle je očividně předehra tak snad Alita vydělá.
6.8.2019 18:09 - sirien
Jerson: já to sice bohužel ještě neviděl, ale měl ses zeptat předem - bych Ti rovnou řek, že na ten film podle anime podle mangy rozhodně nemáš chodit.

Ostatně Honest trailers to vystihly vcelku trefně, ne? :)
28.8.2019 22:02 - Jerson
Kapitán Marvel - no, co dodat. Asi dvě věci - i mé manželce připadalo divné, že by Fury mohl působit jako spión v 80. letech ve východní Evropě. A díky překladu mě neuvěřitelně iritovala pražština všech postav.

Zbytek stojí za houby.
29.8.2019 15:05 - obbivan
Jerson S tím Afroameričanem bych si moc hlavu nedělal. Vem si například nejslavnějšího česky mluvícího černocha za komunizmu. Mireček z básníků.
29.8.2019 15:21 - Šaman
Myslím, že nejde o to, že by tu černoši neexistovali. Ale že jen to, že byl černoch, mu vyneslo publicitu a pozornost a jedinečnost. Což není něco, o co by špión stál :)
29.8.2019 15:37 - obbivan
ŠamanS tím nemůžu nesouhlasit. I v dnešní době nejsou mimo velká města běžní. Také záleželo na misi, kterou měl vykonat.. pro nějakou bleskovou stealth akci... trvající hodíny max dny proč ne. Pro delší sledování a působení by byl za oponou nevhodný. Otázka je jak to bylo v komiksech.
29.8.2019 15:56 - LokiB
Jerson (a to není nic proti němu, jen konstatování) má vlastní specifický pohled na to, co je reálné v těch kterých obdobích dějin a přesvědčí ho případně jen konkrétní příklad (zde příklad černocha špióna).
Stejně jako máme příklad černocha - hasiče Černobylu, bez kterého by tomu asi také někdo neuvěřil.

Ono význam slova špión je trochu ošidný ... některé klasické špionské činnosti z doby studené války mohl klidně dělat i černoch. V jiných by byl dost nápadný.

Iritování pražštinou :) Berme ji jako jedinó spisovnó češtinó a je klid. Hlavně že tam neříkají "Přijdu dýl" ;)
29.8.2019 16:52 - Jerson
Loki, poznámku s Furym jako spiónem jsem napsal proto, že si téhle hovadiny všimla moje žena, kterou jinak moje všímavost k detailům ve filmech moc nebaví.
Druhá věc je, že o amerických špiónech ve východním bloku (v SSSR, ale to je jedno) byl i vtip, ve kterém domorodec povídá "Mluvíš jako Rus, piješ jako Rus, tancuješ kozáčka jako Rus, ale nejsi Rus," a když si agent na ústředí postěžuje, že byl hned odhalen, dostane odpověď "Já věděl, že vy černoši všechno zkurvíte."

Jinak ten tmavší kluk z Černobylu pro rozhovoru řekl, že ano, byl na místě, jako výpomoc. Do elektrárny by ho v žádném případě nepustili, a on sám nechápe, jak někdo může chtít černochy v Černobylské elektrárně.

Nevím, jaké činnosti by mohli dělat ve východní Evropě černošští spióni, nicméně ten film by byl úplně stejně pitomý i bez této scény, takže to dál nijak řešit nehodlám
29.8.2019 17:13 - LokiB
A ví tvoje žena o tom, kolik černochů ze spřátelených zemí nebo uprchlíků před nepřáteli se pohybovalo ve východním bloku či přímo v SSSR za studené války?
Takže například s krytím "student z Angoly" nebo "uprchlík před africkým diktátorem" to není nic nemožného. Já v Moskvě roku 1987 několik černochů (pamatuju si na 3) na představení v Velkém Cirkusu potkal :) (v hledišti, podotýkám, ne na jevišti)

Ovšem že se budeš zaštiťovat vtipem, na to nelze argumentem odpovědět :D
29.8.2019 17:29 - Jerson
Ne, moje žena to neví. Jen jí to připadalo divné, zvlášť když Fury nemluvil o Moskvě, ale Bukurešti a Budapešti. Nemůže nám to připadat divné?
29.8.2019 17:52 - LokiB
Jersone, připadat divné může komukoli cokoli ... jen si myslím, že možná máte zkreslenější představy o dané době. A když už jsi ten argument použil, tak ti na něj reaguji.
29.8.2019 17:54 - obbivan
Jerson Chci se zeptat. Bavil ses trochu u toho filmu? Zasmál ses u něj?
29.8.2019 18:04 - Jerson
Obbivan - zasmál jsem se asi dvakrát, a nebavil jsem se (manželka taky ne, ačkoliv jiné filmy z Marvelu má celkem ráda. Já chtěl jen zjistit, co je zač Captain Marvel a proč má takovou starost o úplně jiné části vesmíru a ne o Zemi.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080277919769287 secREMOTE_IP: 44.213.99.37