Grafika pro Dračák podle staré školy

Vývojová diskuse, kde budu ladit sazbu a grafiku pro hru Dračák podle staré školy.

Pokud tě tohle téma nezajímá, kliknutím na zelenou RSS ikonku v pravém horním rohu záhlaví diskuse ji přestaneš odebírat - nebude se ti dál zobrazovat v nových příspěvcích.
Napsal: York
Autorská citace #41
7.10.2020 14:51 - York
Předtim jsem zkoušel černej okraj kolem barevnýho textu, teď jsem to ještě zkusil obráceně - barevnej okraj kolem černýho textu. Vypadá to celkem dobře a přijde mi to čitelný. Možná by se k tomu spíš hodily světlejší barvy, jak jsem je měl dřív.

Pokud bych to chtěl použít, tak je otázka, co s vlastnostma - nechat je jednobarevně pak vypadá dost divně.

Popravdě se mi ale víc líbí předchozí varianta s jednobarevnejma fontama, vypadá to čistě a decentně. Oproti tomu tmavej font s barevnejma okrajema působí trochu rozmazaně a navíc mi přijde, že má efekt boldu - zvýrazňuje a přitahuje pozornost, což v tomhle případě není žádoucí.
Autorská citace #42
7.10.2020 15:12 - York
Stejná barva pro Finesu a pro blesk, příklady použití v textu pravidel:

Autorská citace #43
7.10.2020 15:37 - York
Ještě mě napadl jeden trik: obrys fontu se stejnou barvou se používá na simulaci boldu u fontů, který ho nemaj nativně. Tím jsem vyrobil něco mezi boldem a normálním řezem, aby to tolik neřvalo. Vlastnosti jsem chtěl předělat stejně, ale přijde mi, že je lepší nechat je boldem (edit: I když, možná by měly bejt boldem jen v řádku s vlastnostma, bold je přece jen významovej řez, přitahuje pozornost) - v textu to vypadá dobře a nevadí pak tolik, že mají vlastnosti stejnou barvu jako některý druhy zranění.

Ještě můžu zkusit vymyslet Fyzičce a Finese jinou barvu. Duši bych ale určitě nechal stejnou jako má duševní zranění, významově se to dost překrývá a asi by spíš bylo matoucí, kdyby to mělo každý jinou barvu.

Autorská citace #44
7.10.2020 16:07 - sirien
O dost lepší.
Autorská citace #45
9.10.2020 18:31 - York


Autorská citace #46
10.10.2020 22:38 - York
Ještě jedna varianta - v postatě reakce na Sirienovu poznámku (mnou omylem smazanou), že ty nadpisy žerou moc prostoru.

Takhle nějak jsem to měl původně, ale zápasil jsem s vnořenejma vlastnostma a sazba byla pak složitá a nepřehledná. Barvama to ale jde celkem pěkně odlišit i bez zanořování.

Přijde vám to takhle přehlednější?
Autorská citace #47
11.10.2020 12:53 - York
Potřeboval bych rozetnout, kterým směrem se vydat, ať to nemusím předělávat dvakrát. Nejde teď o detaily (konkrétní barvy, odsazení a podobně), ale obecně o strukturu hesel, jestli jít spíš cestou nadpisů nebo cestou "proprerties".
Autorská citace #48
11.10.2020 12:56 - LokiB
Je to tak ve stylu PF2, na mě maličko přebarvičkováno a přesymbolováno, ale zrovna tady nic co bych nezkousl. Takže ta poslední varianta je ok
Autorská citace #49
11.10.2020 17:33 - York
Argh, omylem jsem si přepsal předchozí příspěvek, takže nebylo s čím to srovnat :\


LokiB píše:
přesymbolováno


Symboly tam nutně bejt nemusej, může místo nich bejt text. Přijde mi ale, že se v tom s nima snáz orientuje. Text bestiáře slouží primárně jako referenční příručka při hře. PJ by v něm měl pokud možno rychle a snadno najít údaje, který zrovna potřebuje.

S krátkým odstupem mi ta druhá, heslovitá varianta přijde lepší než varianta s podnadpisama - ty to sice dobře strukturujou, ale působí to pak spíš jak kapitola než jako heslo v bestiáři.

Challenge budou složitější hesla, kde je víc variant tý samý potvory nebo má třeba různý nezávislý části těla (hlavy hydry, ocas obřího štíra).
Autorská citace #50
11.10.2020 19:45 - LokiB
Ne, dobrý, to se dá na to zvyknout
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.23406577110291 secREMOTE_IP: 34.236.245.255