Naoki
24.4.2018 20:14
Postavy Mage na Dálavu
Pro začátek konkrétně na jarní Dálavu 2018


HráčNachtroseEbonNaokiTarfillDukolm
ParadigmaWitchMD (Dreamspeaker)HermetikEkstatikTaoista (Euthanatos)??
Spojení3
Rozklad3
Síly4
Hmota3
Mysl312
Život213
Prazáklad2
Čas311
Spirit323
Autorská citace #1
24.4.2018 20:26 - Naoki
Přemýšlím o konceptu postavy na Mage a chci to řešit veřejně ať se kdyžtak nekryjeme. Tady jsou moje prozatimní kandidáti:

1) Akashic Brotherhood, Life *** Space ** Time **. Oprášená postava z prvních mágů. Černoasijský učitel bojového umění, který využívá magii na posílení svých schopnosti za hranici možného.
2) Order of Hermes, Fate *** Prime ** Time **. Finanční plánovač ve velké korporaci, jeho fascinace čísli od základky ho vedla k tomu, že celý svět vnímá přes matematiku... a že je strašně dobrej na vytváření excel spreadsheetů
3) Celestial Chorus, Spirit *** Death ** Fate **. Španělský inkvizitor a exorcista. Nikdo to neočekává
Autorská citace #2
24.4.2018 20:30 - sirien
dík.


Pro přehled:

Ebon
Anglikánský náboženský mág, (Celestial / Euthanatos?)
Entropie ***
Síly ***
Život **

Nacht
Witch-doktor (Voodoo&stuff), Doktor Clavius.
Entropie ***
Život **
Spirit ***

Tarfil si chtěl brát taoistického Euthanatos (teoreticky se to kříží k Ebonovu Euthanatovi, ale v praxi naopak tam myslim bude docela dobře vidět že i dvě postavy ze stejné mystické tradice se můžou navzájem dost lišit)

Naoki zatím rozmýšlí (protože měl hezký nápad na virtual adepta, ale já mu zkazil den ošklivým prohlášením, že si má radši vymyslet nějakého mystika)

Naopak Ebon a Nacht se tam kříží poměrně silně - asi to není nutně nějak hrozné zlo, ale kdybyste si to chtěli nějak ukpravit tak to možná bude k věci.


Ohledně postav

Intro k tvorbě WoD postav obecně
Intro k tvorbě mágů
(napsání těhle článků se systémama v Kostce byla koukám vcelku dobrá investice...)

Asi bych snížil počet bodíků ve Sférách na 7 a dal bych že jen 1 Sféru lze mít na hodnocení 3 (sem nějak odpozoroval že si z většiny těma jedničkovejma sférama obvykle novější hráči nevědí rady, tak ať tam máte ty dvojky... pro pokročilé, ehm, teda, pro Pjotra: pokud bys chtěl fajnšmekrovat a dát si 2221 nebo 22111 nebo nějaké ještě nižší kombo a hrát nějakého gnostického mystika, tak si klidně posluž)

Arete nechte 2

Rutiny a formule spíš neřešte.


...minule sem vám slíbil sheety v češtině, co se pamatuju, tak si zkusim najít chvíli a ten slib i splnit :D
Autorská citace #3
24.4.2018 20:34 - sirien
Naoki: jo, aha, jasně. Prosím jeď podle původních 9 Sfér (už sme to tak rozjeli předtim a osobně je mám o něco radši) - tzn. bez Death a Fate, zato s Entropy která tyto dvě (z větší části) shrnuje.

Španělskou inkvizici vskutku nikdo neočekává - ty 3 nábožensky orientovaný mágové v jedný partě by byly vcelku sranda :D

Na druhou stranu, kdyby si někdo konečně taky zahrál jednou i hermetika... (na to, že to je teoreticky jedna z v západním světě nejzakotvenějších a nejrozšířenějších tradic snad vůbec napamatuju, že by ho kdy někdo hrál - možná trochu paradox "obyčejného elfa" ve WoD podání :D )
Autorská citace #4
24.4.2018 21:14 - Naoki
Ten inkvizitor je mi zatím taky nejvíc sympatický (jediný co mi trochu blokuje je, že poměrně často hraju křesťansky laděné postavy) takže pokud půjdeme cestou nábožensky orientované skupiny tak jdu do toho :D
Autorská citace #5
24.4.2018 22:06 - sirien
Jako existuje samozřejmě anglikánská mágská lóže a šlo by hrát i tu, ale asi by příběhově vyznělo o něco líp, kdyby ty postavy patřily spíš k té sekulární lóži, abysme to trochu víc oddělili od té hunteří hry kdy se hrálo za Order.

Na druhou stranu samozřejmě není nutné, aby mág s nábožensky laděným paradigmatem inklinoval k církevní lóži (na druhou stranu, španělského inkvizitora by u anglikánů fakt nikdo nečekal...), ale když vás bude celá taková banda tak to bude trochu weird :D

Ten hermetik by asi vyšel tak od pohledu nejlíp (resp. ten akashik je taky vpohodě, ale čistě co do rozmanitosti abyste se tam stylizačně s Tarfilem moc nepletli vzájemně pod nohy v těch východních tradicích)
Autorská citace #6
25.4.2018 08:25 - Tarfill
Pokud byste chtěli srovnání, můj mág bude nejspíš ovládat sféry moci spojení, hmoty a mysli (correspondence, matter, mind), akorát ještě nevim, kam si dám tři hvězdy a kde budou jen dvě...
Tradice euthanatos...
Autorská citace #7
25.4.2018 09:19 - Ebon Hand
Ebonův mág je Celestial.
Nemám problém si Entropii vyměnit třeba za Time. Život jsme si naschvál dávali víckrát, abychom se mohli dávat dohromady (po zkušenostech s Orderem). :-)
Autorská citace #8
25.4.2018 09:59 - Lokken
Autorská citace #9
25.4.2018 12:42 - Nachtrose
Ebon Hand píše:
Nemám problém si Entropii vyměnit třeba za Time.


Byl bych Ti vděčen. Osobně si k mému konceptu jiné sféry dost dobře neumím představit :-/
Autorská citace #10
25.4.2018 12:56 - Naoki
Takže momentální situace je následující:

Ebon
Anglikánský náboženský mág, Celestial
Time
Síly
Život

Nacht
Witch-doktor (Voodoo&stuff), Doktor Clavius.
Entropie
Život
Spirit

Tarfill
Taoistický mnich, Euthanatos
Correpsondence
Matter
Mind

Naoki
???

Pjotr
???
Autorská citace #11
25.4.2018 13:00 - Nachtrose
Naoki: ale s tim, ze s Ebonem musime nekde po puntiku ubrat. ( ale nezlobil bych se, kdyby se nakonec nemuselo ;-) )
Autorská citace #12
25.4.2018 13:04 - Naoki
Máš recht, opraveno.

Jako, ačkoli sférama tam víc sedí hermes finančník, tak se španělským inkvizitorem by byla fakt sranda! To bude těžké rozhodování :D
Autorská citace #13
25.4.2018 13:53 - sirien
Naoki: Hele volba je na Tobě, protože ta postava Ti musí sednout, ale já bych se asi přimlouval za finančníka ze City (zvlášť, pokud si čet knížku Cityboy :D )

Ebon: Yup, ale pokud se "chcete dávat dohromady", pak by asi nebylo na škodu, aby si někdo vzal ten Život na 3 (protože 2 dává jen nějaká urychlená léčení atp., insta-healing je až na 3)

Nacht: Hm. Jako technicky vzato klidně můžeme zvednout power level a dát 8 bodů Sfér a klidně i s tím, že můžete mít 1 Sféru na **** (tj. byly by 3 možné kombinace jdoucí po síle: 4/3/1, 4/2/2, 3/3/2 - všimni si že těch 3/3/2 co máte vy je jedna z nich), ale:
- ze zkušneosti je lepší nedávat nováčkům příliš silné postavy (ty top-level schopnosti jim hrozně zastiňují ty low-level; zkušení hráči v praxi ve skutečnosti i se silnými postavami kouzlí pořád převážně slabší magii, protože je obvykle nakonec praktičtější...); na druhou stranu vy nejste už úplně nováčci a minimálně velmi dobře tušíte, jak to funguje, takže proč ne. That being said...
- ...nerad bych, aby se tvorba postav zvrhla jen na diskusi o tom kolik bodíků Sfér kdo touží mít, protože ty Sféry sou sice významná část té postavy, ale jen jedna z nich a třeba hezky vymyšlené a vybroušené paradigma je pro tu hru v důsledku důležitější, než bodík Sfér sem nebo tam.
Autorská citace #14
25.4.2018 14:08 - Tarfill
Siriene, klidně nech zkušenějším hráčům více hvězdiček.
Já jakožto někdo, kdo hrál mage pouze jednou, si klidně zahraju za slabšího mága, vůbec by mi to nevadilo...

Jinak Naoki,
já nechci hrát přímo za mnicha... pouze budu uznávat rovnováhu a protiklady myšlenek taoismu... :)
Autorská citace #15
25.4.2018 14:28 - Nachtrose
Tarfill píše:
Já jakožto někdo, kdo hrál mage pouze jednou,


To ja taky, jen se mi nechce volit, ktery puntik umazat O:-) Mi to myslim minule celjem sedlo.
Autorská citace #16
25.4.2018 14:42 - Naoki
Píše:
Naoki: Hele volba je na Tobě, protože ta postava Ti musí sednout, ale já bych se asi přimlouval za finančníka ze City (zvlášť, pokud si čet knížku Cityboy :D )

Bohužel Cityboy jsem nečetl... obávám se že tu postavu bych pojal trochu naivně/idealizovanou protože situace v našem korporátu (ze které bych asi zkušenostně vycházel) je poměrně klidná
Autorská citace #17
25.4.2018 15:23 - sirien
Naoki: klidně může být, topit se v kokainu a děvkách beztak není úplně hermetický přístup k magii, etice a ani světu obecně :D (teda... kdybys četl Sandmana, tak bys samozřejmě mohl namýtnout, že Burges a jeho Řád Starobylých Mystérií jsou velmi silným argumentem proti tomuto tvrzení, ale protožes ho nečetl, tak můžu s klidem zůstat u tohoto hermetiky akademicky stereotypizující tvrzení)


Btw. Cemi vám všem vzkazuje, že neznat (Gaimanova) Sandmana je fakt hrozně špatný a měli byste to ihned napravit. Což teda souhlasim, protože ten komiks není známej jako zlomovej a revoluční pro nic za nic a ne nadarmo byl faktickým počátkem Gaimanovy slávy a budoucí kariéry... a navíc Smrt je tak strašně cute.
Autorská citace #18
25.4.2018 15:55 - Tarfill
Tak už vim - můj mág:

Correspondence: ***
Matter: **
Mind: **
Autorská citace #19
25.4.2018 16:29 - Naoki
Hele, asi jsem se taky rozhodl:

Korporátní finanční analytik, ve středních letech, single. Miluje matematiku, jeho práce ho taky poměrně baví, dokud může řešit hlavně čísla a spreadsheety a ne blbé kolegy a šéfy.
Order of Hermes
Prime ***(*)
Matter ***
Time *
Autorská citace #20
26.4.2018 11:52 - Ebon Hand
Já si určitě život za 3* brát nebudu, už jsem si měnil na Time. :-) Možná ten život snížím na 1* a vezmu si ještě něco za 1*, abych si vyzkoušel tu slabší magii. Ale zatím nejsem rozhodnutý, stávající nastavení mi vyhovuje.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082504034042358 secREMOTE_IP: 44.220.41.140