ShadoWWW
14.8.2013 21:28
Hraní D&D Next v Brně (Murder in Baldur's Gate)
Dnes jsem byl na pivě s kamarádem, kterého jsem už dlouho neviděl. Vyprávěli jsme o všem možném, mimo jiné i o RPG. Docela ho nadchlo moje povídání. Jako bývalý hráč DrD a AD&D říkal, že by si moc rád zas po čase zahrál D&D a nejlépe že by si moc rád zkusil zahrát Next.

Uvažoval jsem, že bych si možná zahrál taky, nejlépe ve spojení s dobrodružstvím Murder in Baldur's Gate, ale ve dvou to nemá cenu. Pokud by se tu někdo našel (aspoň ještě jeden hráč), kdo by si taky rád zkusil zahrál Next, mohlo by se hrát nejlépe příští středu (21.8.), nebo tu další středu (28.8.) - případně jindy podle domluvy.

Podotýkám, že nám oběma je 30.
Autorská citace #1
14.8.2013 21:48 - Nachtrose
Brno zase TAK daleko neni... 29.8. jedu do Brna stejne, ale je to ctvrtek. Pokud jsi mel na mysli 28.8. ( btw. ten prvni datum mas taky zle ) tak bych to pripadne mohl vzit o neco driv tim smerem... Ale jeste zalezi na case. A moznost prespat by byl mily bonus O:-), nikoli vsak podminka. Pobliz Rytire tam je celkem milej penzion, co mi neprijde nejak prehnane drahej.

Jenze... nejsem zrovna rolleplayingovo silnej hrac, vetsinou se jen tak vezu na tom pribehu. Co je to za skatulka? Watcher? A co se veku tyce, zatim bych byl nejstarsi ;-)
Autorská citace #2
14.8.2013 23:22 - ShadoWWW
Supr! Ohledně přespání: u nás by ses moc nevyspal (kvůli dětem), ale zeptám se kámoše a dám vědět.
Autorská citace #3
15.8.2013 06:18 - Nachtrose
A nejaka organizacni predstava? Od kdy? Do kdy? Kde? atd. Pripadne planujes treba odmasterovat cely The Sundering?
Autorská citace #4
15.8.2013 10:03 - ShadoWWW
Začátek někdy mezi 16:00 a 17:00 (přesně se domluvíme později), konec bych viděl nejpozději v 21:00. Dle oficiálních materiálů by měla akce zabrat asi 3 hodiny - hodina vytváření postav plus 2 hodiny samotné hraní, ale ve skutečnosti to bude nejspíš trochu jinak.

Vezmu s sebou i nějaké předpřipravené postavy, ale můžeš si vytvořit vlastní dopředu, případně na místě. Kámoš říkal, že by si rád zahrál elfa mága, případně trpaslíka bojovníka.

Hrálo by se nejpsíš u něj; buď u něj doma, nebo u něj v práci (bydlí v Jundrově a pracuje v Univerzitním kampusu v Bohunicích).

Uvidíme, jak to půjde. Když to půjde dobře a budu mít čas, tak bych to odmástroval celé.
Autorská citace #5
15.8.2013 10:13 - Nachtrose
Ja zvazoval bud Tulaka ( pulelf, nebo clovek ), nebo bojovnika, shodou okolnosti taky trpaslika ;-) Predpokladam, ze tvorba postav bude PointBuy systemem. A cas celkem vyhovuje, jeste zjistim, jak mi to jede.
Autorská citace #6
15.8.2013 18:01 - Nachtrose
Ale jinak stejne zastavam nazor, ze by se par dalsich hracu/ek hodilo.
Autorská citace #7
15.8.2013 18:14 - ShadoWWW
Na RPG F na mou výzvu zareagoval ještě Bubák, takže to zatím vypadá, že budem DM + 3 hráči.
Autorská citace #8
16.8.2013 13:37 - Nachtrose
Cim vic se v tom baliku stouram, tim mene jsem si jistej, co vlastne chci hrat O:-) Asi pockam, co si vyberou ostatni a pak neco doplnim.
Autorská citace #9
18.8.2013 23:33 - ShadoWWW
Tak to vypadá, že nás bude hrát pět. DM + čtyři postavy. Jestli chceš, tak si nějakou postavu nachystej, ale jinak bude dost času i na místě. Jako hráči ti stačí znát pravidla tvé rasy a povolání, pokud máš čas, tak si projdi i Jak hrát nebo ostatní pravidla (třeba Tvorba postavy :-)).

Ke konci příštího týdne sem hodím ještě překlady následujících povolání: druid, hraničář a kněz. Níže jsou aktuální překlady. (Jediné ne zcela aktuální jsou kouzla, ale ty snad ještě během týdne aktualizuji.) A taky napíšu nějaké bližší info k organizaci samotného hraní.

Tvorba postavy
Deník postavy
Jak hrát
Rasy
Povolání - barbar
Povolání - bojovník
Povolání - hraničář
Povolání - kněz
Povolání - mág
Povolání - tulák
Minulosti a znalosti
Odbornosti
Vybavení
Kouzla

Komplet pravidla pro hráče v angličtině jsou ZDE.
Autorská citace #10
22.8.2013 10:55 - Almi
Tak jak jste dopadli? U nás v Praze dopadl Playtest 5e výbuchem - ukázalo se, že je naprosto mizerně číselně nadesignovaný encounter, takže to bylo TPK a jinak to ani skončit nemohlo...
Autorská citace #11
22.8.2013 10:57 - ShadoWWW
Termín hraní je až 28.8. Ale čekání se nakonec vyplatilo. Wizardi po ofiko D&D dni totiž upravili statistiky pro Next. :D
Autorská citace #12
22.8.2013 14:36 - Alnag
Já si u DnD Next počkám na finální verzi (pokud ji někdo upirátí), abych nedělal soudy z něčeho, co není hotové. Současná podoba mne bohužel neoslovuje, ale mohu se mýlit a třeba to do finále dopilují a přesvědčí mne.
Autorská citace #13
22.8.2013 16:19 - Alwaern
Souhlas s Alnagem, switch z 3/3.5/PF na Next mi nepřijde ideální, to už se raději vrátím k ADnD nebo OSRIC.
@Alnag toho se neboj, já tomu dám na našem kanálu na 7chan tak den :)
Autorská citace #14
25.8.2013 12:02 - ShadoWWW
Doplněn překlad kněze a hraničáře a aktualizoval jsem překlady kouzel a vybavení (Wizardi mimořádně aktualizovali soubor s vybavením 20.8.)
Autorská citace #15
25.8.2013 14:25 - Vojtěch
Mno, ještě bych doporučil přidat si k dobrodružství ještě něco. Jaksi je dost krátké. Dodávám tedy že mimo nadsazení čísel u nepřátel v dobrodružství je tu ještě také faktor naší družinky, které nepřály kostky, ale to nemění nic na tom, že nepřátelé oproti družince byli mrzce silní.
Autorská citace #16
25.8.2013 22:07 - Nachtrose
Vojtechu, nespoiluj, ctou to tady lidi, co to maj v planu hrat :-P
Autorská citace #17
25.8.2013 23:00 - Vojtěch
Mno, spíš apel na DM. Hráči alespoň budou opatrní ;-)
Autorská citace #18
27.8.2013 08:14 - Nachtrose
Hrani stale plati?
Autorská citace #19
27.8.2013 08:43 - ShadoWWW
jj, akorát kámoš, který měl zařizovat prostory k hraní, se na to vys... vykašlal (včera mi po urgencích psal, že má tento týden moc práce a hry se nezúčastní). Hmm. Čajovna Za Zrcadlem je tento týden v rekonstrukci, tak bychom mohli hrát od 16:30 v čajovně Poblouzněný slon (je to tam dobrý z hlediska prostor).

Všichni ostatní potvrdili účast, takže se bude hrát DM + 3 postavy. Jeden z hráčů si zamluvil trpaslíka-hraničáře. Druhý zatím nemá jasno.
Autorská citace #20
27.8.2013 08:52 - Nachtrose
Treti taky zatim nema jasno ;-)

Jinak cajovna je fajn misto, jen nekdy se u her i trochu rve, nebude jim to vadit?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080060958862305 secREMOTE_IP: 3.15.197.123