sir thomas
28.9.2010 20:01
De tenebris: hraní
Obecná diskuse herní skupiny "De tenebris". Vhodná k řešení pocitů z hraní, kritice ST (a popřípadě hráčů), řešení zkušeností a čemukoli jiného, co není tak důležité, aby se to dostalo do organizační diskuse.

Otázky k zamyšlení (rád bych to finálně měl od vás nějak písemně, třeba tady v diskusi):
  • Reflexe: Když si vzpomenete na minulý rok, které akce byly obzvlášť povedené a které naopak až tak moc ne?
  • Vztah k okolnímu světu: Jaká si myslíte, že je role vaší skupiny v Sunny Beach? Jak si její roli představujete? Zkuste popsat nějakou konkrétní zápletku, kterou budete řešit.
  • Dynamika skupiny: Jaká si myslíte, že je role vaší postavy ve skupině? Jak si její roli představujete? Čím by vaše postava mohla být pro skupinu přínosem? Může vám pomoci určit si profesi podle příručky HtV (i když hrajete mága).
  • Kontakty: Máte dojem, že vaše postavy jsou "neukotvené", chybí lidi, na které se mohou obrátit, jak s osobními, tak se supernaturálními problémy? Pokud ano, chtěli byste to změnit, nebo vám to vyhovuje?
  • Znalosti: Máte dojem, že nevíte, co se v Sunny Beach vlastně děje a všichni "velcí hráči" vás využívají pro své záměry? Pokud ano, frustruje vás to i jako hráče?
  • Motivace: Máte dojem, že vaše postava má málo motivace zabývat se supernaturálními problémy Sunny Beach? Co ji motivuje, popřípadě, co by pro ni mohlo být dostatečně motivujícím, kromě přímého ohrožení postavy nebo osob jí blízkých?
  • Strach: O co se postava bojí, že přijde? Může se jednat o zcela konkrétní věc (nějaká osoba) nebo abstraktní pojem (příčetnost).
  • Charakter: Jak si myslíte, že se bude vaše postava rozvíjet v budoucnu? A kam byste ji rozvíjet chtěli?
Autorská citace #81
6.2.2011 00:43 - Kirros
U nás na privátě by hrát šlo s tím by problém nebyl. jen nevím jaký tam bude klid. V brně budu od úterka příštího týdne takže na dni mi moc nezáleží.

A co se týče hraní přes semestr můžu v podstatě kdykoli.

Jinak podle reakcí bych to zatím viděl na oneshot Sciona (to je tak na půl cesty mezi WoD a Exalty co se týče systému). S tím, že by se hrálo na hrdinské úrovni, kde jsou postavy ještě z velké části lidé. Co říkáte?
Autorská citace #82
6.2.2011 11:09 - sir thomas
V nouzové situaci by se tento týden dalo hrát i u nás, jen upozorňuju, že tam máme v kleci myši.

Já osobně se v pondělí chystám do Brna a do pátku tam budu, podobně další týden; takže jde jen o to, určit datum.

Scion je asi docela v pohodě. Jen: Jak s postavami? Máme si nějaké připravit? Vhodné do nějakého prostředí? Sám bych dal přednost předpřipravené, ale asi by pro mě nemusel být problém nějakou udělat.
Autorská citace #83
6.2.2011 13:09 - Macintoush
Tak jil je tenhle týden out. Vzhledem k tomu že Khadrix v úterý nemůže. Tak nevrhuji středu. Co vy na to?
Autorská citace #84
6.2.2011 13:12 - Kirros
Já dávám v případě oneshotu předchystaným postavám. Takže bych nějaké udělal, jsem taky schopen hrát kdykoli od úterka ráno do čtvrku večer, příští týden ještě naplánovaný nemám. A ideální by bylo, abychom se sešli alespoň čtyři, takže pokud máte někoho, kdo by si rád zahrál, klidně ho vezměte.
Autorská citace #85
6.2.2011 13:13 - Kirros
Jo ve středu můžu.
Autorská citace #86
6.2.2011 13:38 - Khardix
OK, budu počítat se středou, jsem volný od tří.
Autorská citace #87
6.2.2011 13:43 - sir thomas
Tak tedy ve středu, řekněme od těch tří, pokud nikdo nic nenamítá.

Co se týče dalších hráčů, zkusím se poptat -- mám dva, co by možná mohli hrát, byť začátečníky. V nejhorším případě to můžeme "zveřejnit".
Autorská citace #88
6.2.2011 13:44 - Kirros
Fajn, tak já to připravím a zatím budu počítat se středou.
Autorská citace #89
7.2.2011 11:09 - Macintoush
Můžu ještě pár upřesňujících dotazů.
Do kolika to tak odhadem vidíte?
Kde to teda nekonec bude?
Jak s postavami?
Je nějaká povinná literatura? (tím myslím příručky, ne Eddu a podobně)
Autorská citace #90
7.2.2011 14:03 - Kirros
Odhadem bych to viděl tak do osmi.
Kde nevím, u nás se bude dát hrát ale viděl bych to jako nouzovou možnost.
Postavy už mám skoro hotové, bude na výběr z šesti (synové a dcera, Thora, Odina, Lokiho, Heimdalla, Baldura a Freyi).
Ne, schopnosti postav napíšu na zadní stranu deníku a odlišnosti od systému WoD vysvětlím před hrou.
Autorská citace #91
7.2.2011 19:06 - sir thomas
V tom případě se dá hrát u nás. Výjimečně (Colombo je v trapu; on by to asi i povolil, ale nechci moc hrát, když tam je).
Co se hraní ještě týče, nejspíš bude hrát i spolubydlící (hráli jsme sice jen Střepy Snů, ale alespoň je nezkažený powergamingem ;)). Ještě se můžu zeptat bratrance, o tom ale nevím, jak na tom bude s časem.
Autorská citace #92
9.2.2011 08:25 - Kirros
Takže pro potvrzení: počítám s dneškem od 15:00 u thomase.
Autorská citace #93
9.2.2011 10:59 - sir thomas
Já s tím počítám; vysaju, uklidím stůl a budu vás očekávat.
Autorská citace #94
13.2.2011 19:20 - sir thomas
Možná by nebylo od věci začít se pomalu domlouvat na středu. Platí teda, že hrajeme od tří do osmi. Otázkou je, kde. Dále, jestli budeme hrát ve třech a nebo seženeme někoho navíc (byť do rozjeté hry). Jak to vidíte?

Jenom jedna věc k pokračování hraní ve Světě temnoty -- vypadá to zatím tak, že nejvhodnější termín je pondělí? A když bude špatně, čtvrtek?
Autorská citace #95
14.2.2011 14:24 - Kirros
Jestli myslíš ve třech jako tři hráči + Vypravěč, tak mě osobně to nevadí ale klidně můžem někoho přibrat. Opět platí, že v nouzové situaci můžem hrát u nás. Já budu moct jak v pondělí tak ve čtvrtek.
Autorská citace #96
14.2.2011 15:15 - Macintoush
Asi jsem se zbláznil, ale měl jsem pocit, že jsme se domluvilil na pátek, ne na středu. Ale klidně si zahraju i ve středu.

Se hraním ve čtvrtek bych viděl trochu problém neboť mám šklu buď do 18:00 nebo vůbec.
Autorská citace #97
14.2.2011 17:29 - Khardix
Mě čtvrtek taky moc nevyhovuje, je to pro mě nejdelší den. Já můžu hlavně v pondělí a ve středu.
Autorská citace #98
14.2.2011 17:47 - sir thomas
Tak, poté, co se to ujasnilo a já zjistil, jaký je rozvrh: jako nejvhodnější den vypadá pondělí, rezervoval jsem si ho tedy na hraní. Co se týče čtvrtku, taky mi odpadl, nějak se mi tam nakupily předměty.
Autorská citace #99
14.2.2011 20:22 - Macintoush
Takže hraní v semestru každé pondělí od 15:30 do 20:00? Vyhovuje všem?

A od kolika vydíte ten one-shot?
15.2.2011 15:51 - Kirros
Ok, tedy pondělí.

A jinak two-shot. Já bych začal co nejdřív ale hádám, že dřív jak ve tři to nepůjde, je to tak?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.060296058654785 secREMOTE_IP: 18.191.233.44