sir thomas
28.9.2010 20:01
De tenebris: hraní
Obecná diskuse herní skupiny "De tenebris". Vhodná k řešení pocitů z hraní, kritice ST (a popřípadě hráčů), řešení zkušeností a čemukoli jiného, co není tak důležité, aby se to dostalo do organizační diskuse.

Otázky k zamyšlení (rád bych to finálně měl od vás nějak písemně, třeba tady v diskusi):
  • Reflexe: Když si vzpomenete na minulý rok, které akce byly obzvlášť povedené a které naopak až tak moc ne?
  • Vztah k okolnímu světu: Jaká si myslíte, že je role vaší skupiny v Sunny Beach? Jak si její roli představujete? Zkuste popsat nějakou konkrétní zápletku, kterou budete řešit.
  • Dynamika skupiny: Jaká si myslíte, že je role vaší postavy ve skupině? Jak si její roli představujete? Čím by vaše postava mohla být pro skupinu přínosem? Může vám pomoci určit si profesi podle příručky HtV (i když hrajete mága).
  • Kontakty: Máte dojem, že vaše postavy jsou "neukotvené", chybí lidi, na které se mohou obrátit, jak s osobními, tak se supernaturálními problémy? Pokud ano, chtěli byste to změnit, nebo vám to vyhovuje?
  • Znalosti: Máte dojem, že nevíte, co se v Sunny Beach vlastně děje a všichni "velcí hráči" vás využívají pro své záměry? Pokud ano, frustruje vás to i jako hráče?
  • Motivace: Máte dojem, že vaše postava má málo motivace zabývat se supernaturálními problémy Sunny Beach? Co ji motivuje, popřípadě, co by pro ni mohlo být dostatečně motivujícím, kromě přímého ohrožení postavy nebo osob jí blízkých?
  • Strach: O co se postava bojí, že přijde? Může se jednat o zcela konkrétní věc (nějaká osoba) nebo abstraktní pojem (příčetnost).
  • Charakter: Jak si myslíte, že se bude vaše postava rozvíjet v budoucnu? A kam byste ji rozvíjet chtěli?
15.2.2011 15:58 - Macintoush
OK, od tří, ale který den ve středu či v pátek?
15.2.2011 16:06 - Kirros
Já počítám se středou. Mám za to, že jsme se tak domlouvali.
15.2.2011 17:21 - sir thomas
Také počítám se středou -- tedy zítřkem. Otázkou je: Kde? Teda, nejspíše mohli bychom hrát u nás, ale je mi blbé Colomba rušit hlučnou zábavou.

Na hraní o semestru je pondělí dobré; napíšu to zatím do záhlaví organizační diskuse. Jako positivní beru to, že bude více času na hru.
15.2.2011 19:17 - Macintoush
U nás to buhužel stále nepůjde.
15.2.2011 21:04 - Kirros
Tak budem hrát u nás, přes den by tu nemělo být moc lidí, takže vadit nebudem.
15.2.2011 22:09 - Macintoush
sorry, že se pořád ptám, ale kde je to?
15.2.2011 22:14 - Colombo
klidně na Ptašínského, já tam stejně nebudu.
15.2.2011 23:51 - sir thomas
V tom případě můžeme hrát opět u nás ve tři. A já budu muset zase uklidit. :-/
16.2.2011 08:57 - Kirros
Ok, tak pro ulechčení organizace, hrajme u thomase. Ok?
20.2.2011 18:38 - Kirros
Tak tedy zítra?
20.2.2011 19:09 - Macintoush
Tak, tak. O půl čtvté u nás.
22.2.2011 10:09 - Khardix
Tak, asi je na čase, abychom opět začali používat diskuzi k původnímu účelu :)
Takže Jim, ač je stále nepoučitelně "odvážný", se naučil, že v hořícím domě nejsou nejhorší plameny, ale ten dusivý kouř.
Jinak jsme zapomněli vyřešit expy obecně, předpokládám, že vyřešíme příště.
28.2.2011 09:38 - Macintoush
Carl se naučil, že protivník nečeká galantně na váš příští tah. A není dobré zaspat o krok pozadu.
28.2.2011 12:05 - Kirros
Carlos se naučil, že nechávat si své problémy pro sebe není vždy nejlepší nápad. A zároveň si uvědomil, že musí najít způsob, jak se dělit se zbytkem party o to, co se děje kolem něj díky jeho magickým schopnostem.
2.3.2011 20:20 - sir thomas
Bylo mi jemně naznačeno, že už se Lokimu věnujeme dost dlouho a nebylo by od věci se ho konečně zbavit a věnovat se jiným věcem. Já s tím souhlasím, takže se budu snažit, abychom to do dvou sezení (řekl bych na příštím sezení, ale vím, jak to chodí) dotáhli. Přitom chystám dvě krátké scény, jednu na odjezd ze Sunny Beach a jednu na příjezd, mezitím leda že byste chtěli něco plánovat (třeba zavolá Velký Bratr, co Vidí Vše), a pak by měla přijít nějaká zásadní stopa a postup k finále.

Doufám, že to vypadá příběhově snesitelně a stihnutelně.

S tímhle výhledem souvisí dvě věci. Za prvé, pokud bychom měli přibírat hráče, s jejich aktivní účastí bychom začali až po finálním řešení Lokiho otázky (alespoň bude čas se domluvit). Za druhé, mohli bychom alespoň takovou hodinku strávit nějakým feedbackem -- mimo jiné bych rád věděl i to, jakým směrem chcete v Sunny Beach pokračovat. Takže se na to, prosím, připravte.
7.3.2011 10:16 - Khardix
Jim se naučil, že ač mu ostatní jeho schopnosti věří, stejně jsou k jejich použití dosti nedůvěřiví a měl by jejich používání omezit.
7.3.2011 12:42 - Kirros
Carlos se utvrdil v tom, že všichni policajti berou svou práci až příliš vážně a zjistil to, že lidé mají potíže uvěřit nadpřirozeným věcem, i když byli Onde.
9.3.2011 23:31 - Macintoush
Carl se naučil že ačkoliv můžete jednou být i krok před protivníkem, stejně to neznamená, že se něci nemůže zvrtnout. Loki se ho i další osoby koneckonců snažil oddělat několikrát a nepovedlo, tak proč by to Carlovi mělo vyjít napoprvé.

Jo a jeden odkaz o kterém jsem mluvil: http://cph.d20.cz/clanky/4407.page39.html
Obzvlášť rád mám ten první. Pak už to nemá ty grády.

Tak mě při té vzpomínce napadá, že daleko brutálnější než "Povině napíšeš o tom, jak jsi to podělal" je "Ostatní povině napíšou, jak jsi to podělal"
14.3.2011 22:24 - sir thomas
Chtěl bych jen doplnit pár věcí, které mě napadly cestou domů:
  1. Moralita Pro ty z vás, kteří chtějí být lepšími lidmi, připomínám, že body morality se dokupují za cenu skillů (což ale z nárustu morality ze šesti na sedm dělá více než čtyřkový merit) a taky by se ta snaha měla nějak herně projevit (nebo v dlouhém downtimu). Zároveň ale smrtelníci (ne mágové) můžou získat ztracenou moralitu zpět za snahu (více p. 92, Regaining Morality).
  2. Tak mě napadá, není Carlos jediný, komu moralita během příběhu nespadla?
  3. Derangementy Ačkoli finální rozhodnutí bude spíše na Jill, ostatní můžou přemýšlet, jaký derangement by se k ní hodil.
  4. Bojové styly Rád bych trochu rozvedl téma bojového umění na místní univerzitě, zvláště u Jima, u něhož by to mělo být důležité (alespoň podle konceptu). Konkrétně, pokud by chtěl pokročit v Quinna, čeká ho pravděpodobně rozhovor s místní sensei (nebo spíše šifu). Může se to zdát trochu nefér, když to srovnám s Carlosem a šermem, uričtě to probereme.
  5. Poznámka stranou, podle toho jak dopadli Jill s Carlem, uvažují o zlepšení svůj bojových dovedností a nebo věří, že nejlepší obrana je střelba? Vlastně vůbec, zajímalo by mě, jak se cítí v boji.
Obávám se, že s takovou si budu muset na příští pondělí vypsat poznámky.
21.3.2011 14:14 - Macintoush
ad 2 - je
ad 3 - trochu jsme se si Jill míjeli, takže výběr deragmentu jsme zatím nevyřešili.
Co Narcismus, Pyromanie?
ad 5 - Něco lepšího než střelba? Pro Carla? ehm ehm

Carl se naučil, že jakkoliv uspravujet svůj vědecký světonázor (lidi ovládat jde, existuje jakýsi svět idejí atd.), vždy se objeví dalšího. Takže je asi lepší se smířit s tím, že svět se už poslední dobou moc logicky nechová.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.072110891342163 secREMOTE_IP: 3.138.60.232