Tipy a triky

Kodlicek
9.12.2007 18:53
Tichý stín, kterého si jeho oběť nevšimne, dokud není pozdě. Podpis na dně obchodníkovy (prázdné) pokladny. Diplomat s vytříbenou mluvou. Tulák může být kýmkoliv z nich. Nebo cokoliv mezi tím. A ještě víc. Pár rad do začátku od Skipa Williamse
Autorská citace #21
9.9.2021 17:51 - sirien
Akce Odpoutání: neguješ všechny Příležitostné útoky v daném Tahu

Mazaná akce: můžeš provést Odpoutání za Bonusovku.

Footwork: právě ten jeden na koho zaútočíš na Tebe nemá opportunitku. Pokud jde jen o něj, Bonusovku můžeš použít na cokoliv jinýho.


...samo o sobě to v kontextu té Mazané akce není zrovna terno (na tenhle problém jsme narazili při tvorbě Vykradače hrobek pro JaD, škodolibě mě těší vidět, že Wizardi se do vlastní pasti chytli i sami), ale může to mít nějaké občasné situační upotřebení, když tu Bonusovku chceš na něco jinýho, popř. se to může hodit do multiclassu, kde pak pro tu Bonusovku jde najít i lepší použití.
Autorská citace #22
9.9.2021 17:52 - Pan Bača
no já když to čtu, tak od něj můžeš odstoupit vez vyvolání příležitostného útoku a pak v rámci mazané akce ještě podniknout Sprint. Což kdybys chtěl udělat v rámci mazané akce, vyvoláš příležitostný útok.
Autorská citace #23
9.9.2021 18:16 - Necromancer
Nebo můžeš použít tu bonusovku k útoku druhou rukou a tak získat víc útoků = více nepřátelům sebrat možnost na tebe zaútočit a pak zdrhnout. V podstatě ti to umožňuje přijít blíž, praštit co nejvíc cílů a pak jim zdrhnout bez šance na vlastní zranění.
Autorská citace #24
9.9.2021 19:00 - Chyba
Bača a Necromancer mají pravdu, buď ti to umožňuje díky sprintu se držet dál, nebo zaútočit dvakrát, což když většinu zranění dáváš ze zákeřného útoku (Sneak Attack) tak je to slušné zvýšení pravděpodobnosti že trefíš právě v tomto kole. Dost tuláků si proto bere odbornost Rychlík (Mobile feat, viz)
Autorská citace #25
9.9.2021 19:22 - krytah
Další možností je zaútočit, odběhnout a schovat se za něčím. Pokud se mi povede se schovat, nepřítel na mě nemůže/může jenom těžko zaútočit. (a nebo musí vyvinout nějaké úsilí, aby mě odhalil) Taky to docela slušně chrání před ranged útoky.
Autorská citace #26
10.9.2021 21:57 - daniel nowecki
Super, díky moc, už tomu rozumím, nějak mi nedošel jednoduchý fakt, že bonusovka je jen jedna. Nerozumím ale tu ochranu před ranged útoky u krytaha , to je špatná interpretace příležitostného útoku, nebo je to myšleno jinak?
Autorská citace #27
10.9.2021 23:46 - sirien
krytah má namysli to že použiješ Footwork pro automatické odpoutání, pohneš se pryč a pak použiješ Bonusovku na ukrytí se Mazanou akcí. A když seš ukrytej a nikdo Tě nevidí, tak se na Tebe blbě střílí.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.057272911071777 secREMOTE_IP: 44.192.20.240