Střípky

cutor
12.2.2006 12:18
Program na generovani map
Ahoj nevite nekdo o programu pomoci ktereho by se daly generovat mapy? Jde my o to vytvaret neco jako slepe turisticke mapy nejlepe i s vrstevnicemy.
Autorská citace #21
14.1.2015 15:26 - Nachtrose
Gratuluju! :-)
Autorská citace #22
14.1.2015 15:29 - ShadoWWW
Jak ho trochu odzkouším, tak napíšu článek.
Autorská citace #23
14.1.2015 15:59 - ShadoWWW
První postřehy:
- Program funguje odděleně od CC3. Můžete mít tedy nainstalovaný CC3 a CC3+ současně.
- Ikony bočních menu mají trochu pozměněnou grafiku a jsou ve vyšším rozlišení.
- Přibylo ještě jedno boční menu navíc s paletou 31 nastavitelných barev.
- Jádro tvoří stále FastCAD 6.20.
- Nové implicitní symbol packy a styly kreslil Mike Schley. Nechybí ale ani ty staré z původní verze CC3.
(Mike Schley kreslí většinu map pro D&D 5e a kreslil i tu novou verzi mapy pro 13th Age.)
- Nové implicitní styly jsou dva. Jeden ten, jakým Mike v produktech D&D 5e kreslil ty nové mapy z prostředí Forgotten Realms (např. toto). Druhý je černobílý a je to ten, jakým kdysi nakreslil tu černobílou mapu Fearûnu. Oba styly zahrnují velké množství symbolů; mnohé z nich jsem dosud na Mikeových mapách neviděl.
- CC3+ není kompatibilní s CC3. To znamená, že add-ony pro CC3 na něm nerozjedete. Autoři ale slibují, že během následujících měsíců udělají nové verze současných add-onů, co budou kompatibilní s CC3+.
- K programu dosud chybí manuál, takže není zřejmé, co všechno je nové.


Kdybyste měli nějaké dotazy, tak se ptejte.
Autorská citace #24
14.1.2015 17:18 - Alwaern
I když jsem vyměnil CC3 za Adobe PS, stejně mě zajímá, jestli rozšířili možnosti na Sheets/Effects nebo zůstalo u těch původních v CC3.

A zda jde ukládat bitmap fills mezi jednotlivými seesions, aby to tam člověk nemusel házet znovu.

Toť vše prozatím, nejsem si jistý, jestli vůbec bude pro mě upgrade na CC3+ přínosem. Podporuje vlastní custom symbol packs? A jsou přenositelné mezi CC3 a CC3+? Tedy zda si můžžu moje custom-made folder tree pro desetitisíce symbolů přetáhnout pouze lehkou úpravou menu a buttonů nebo to člověk musí přes symbol manager naházet znovu?
Autorská citace #25
15.2.2016 13:46 - ShadoWWW
CC3 doplňky jsou s CC3+ nekompatibilní. ProFantasy ale postupně u starých produktů zveřejňuje instalačky pro CC3+ a nové produkty jsou automaticky kompatibilní s CC3+. Všechny "velké" addony mají už verzi pro CC3+ (DD3, CD3, SS1, SS2, SS3 apod.). Zbývají už akorát staré ročníky Cartographer's Annual.

V CC3+ samotném je nový symbol pack od Mikea Schleye a dají se s ním kreslit mapy ve stylu nových map pro D&D 5e. Mike Schley udělal i svůj "jeskyňový" symbol pack, ale ten je samostatně, nově v rámci SS4.

Co se týče rozdílů Pluska oproti CC3, prostředí funguje dobře i pro 4K monitory (CC3 ikonky jsou na 4K prťavé), generování map (export) je znatelně rychlejší, KONEČNĚ FUNGUJÍ I ČESKÉ FONTY (pokud má font české znaky) a když používáš nějaký nástroj (například kreslení pevniny), tak ti u kurzoru vyjede malé okno s popisem-nápovědou, jak daný nástroj funguje a co s ním můžeš dělat (mimo popisu nástroje i např. možné klávesové zkratky). Jsou to spíš jen taková drobná vylepšení, ale potěší.

Brzy má vyjít addon Perspectives 3. Na ten se obzvlášť těším. Malé ukázky níže.

Píše:
"You pick the lock and very slowly open the door. A huge hall stretches before you, its vaulted ceiling stretching into darkness … oh heck, just let me show you." You place a full-color, beautifully rendered, three-dimensional picture of the room before the players. They crowd around in awe, and as you continue your description, for the first time in all their role-playing experience, the players can actually SEE where they are.

Autorská citace #26
1.6.2016 09:03 - ShadoWWW
Ukázka nového mapového stylu pro CC3+ od Pära Lindströma, co dnes vyšel v rámci Cartographer’s Annual.

Autorská citace #27
1.6.2016 12:21 - PetrH
velice povedene, predpokladam, ze muzes cerne oblacky odkryvat jak se stanou znamymi.
Autorská citace #28
1.6.2016 12:24 - ShadoWWW
Ty černé obláčky jsou neprůchozí části jeskyně vymezující chodby a místnosti. :)
Autorská citace #29
25.11.2016 10:26 - ShadoWWW
Dnes je možné všechny produkty od ProFantasy koupit s 30% slevou. Stačí v jejich obchodu zadat vocher code BLACK@30%
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.17512202262878 secREMOTE_IP: 34.204.176.125