Produkty

Autorská citace #41
9.4.2021 18:40 - Pan Bača
7. kapitola: leda bych si to vyložil špatně?

sirien píše:
Tady bych fakt chtěl obrázky lidí které vypadají jako kreslené amatérem. Jednu celou postavu a nějaké obličeje, u kterých budou zřejmé nějaké výrazné rysy (jizva, účes atp.) které by třeba PH nebo hráč chtěl takhle zachytit.
Autorská citace #42
9.4.2021 18:44 - Gergon
tak pokud Sirien chce, tak něco načmárat můžu =)
Autorská citace #43
9.4.2021 18:49 - Pan Bača
tohle je tam psané, tak snad nám to objasní, jestli to je myšleno jen obrazně a profíci to budou flákat, nebo to vážně má být od amatérů
Autorská citace #44
9.4.2021 19:41 - Gergon
No já profík rozhodně nejsem =)
Autorská citace #45
10.4.2021 00:09 - Jerson
Sirien - všiml jsem si, ale i tak bych pořád očekával spíše přehradu ve stylu v té době známém, jinak by asi dost trčela. Jako když bys měl dneska přehradu ze skla.

Šamane, díky za to video, to jsem nenašel. Přijde mi celkem zajímavé, že to byla asi jedna z několika málo gravitačních přehrad, které se protrhly, a zřejmě to vždy bylo kvůli nějakým vnějším vlivům - zde už při napouštění kvůli kvalitě práce, jindy při bombardování nebo ostřelování.

Ale to je asi jen detail. Pokud někdo dokáže způsobit zemětřesení, je celkem jedno jak přehrada vypadá.
Autorská citace #46
10.4.2021 00:15 - sirien
Nic menšího než přehradu ze skla bych v dnešní době od bohů a magie nečekal. Na normální dvě stě metrů vysokou a kilák dlouhou betonovou obloukovku je sneska fakt nepotřebuješ.
Autorská citace #47
10.4.2021 00:56 - LokiB
Jerson: Oroville dam, pamatujes? 2017. Kolik chybelo?
Autorská citace #48
10.4.2021 03:36 - Šaman
Jerson píše:
zde už při napouštění kvůli kvalitě práce

Prý kvůli podloží. Něco se hnulo a pak už si voda našla cestu a od průsaku do protržení už bylo jen 70 minut. Proto jsem psal o tom zemětřesení. Nebo nějaký podkop, nálož, propad půdy…
Autorská citace #49
10.4.2021 10:13 - LokiB
Problém sypaných hrází je v tom, že jsou extrémně náchylné k problémům, když se voda přelije přes korunu hráze - rychle se začne narušovat integrita a pevnost hráze, jak se odplavuje materiál z "zadní části" hráze.

Takže v dobrodružství by u takové hráze (kdyby tam byl sypaná a ne bohy vystavěná třeba betonová :)) stačilo "hodit vlnu" proti hrázi (například elementálem, nebo stržením meteoritu do přehradní nádrže) a vlna, přelitá přes korunu hráze by "započala dílo", které by hrozilo protržením.
Jako není to smyslem ani cílem tohoto dobrodružství, to je jasné. šlo mi o možnost, aby rituál způsobil jiné komplikace, než vyvolání z mého pohledu ne moc zajímavého démona ... který vlastně dle svého popisu nic moc nedělá (nebo mi to tak aspoň přišlo).
Ono mít démona, který je rizikem pro město či celou oblast, ale zároveň ho dokáže zničit družina postav na druhé úrovni ... to není triviální.
Autorská citace #50
14.4.2021 00:19 - Šaman
Mimochodem, toto dobrodružství je na úvodní stránce úplně dole "bez zařazení".
Autorská citace #51
14.4.2021 00:37 - sirien
moje přehlídnutí, opraveno, díky.
Autorská citace #52
14.4.2021 14:47 - krytah
Ze statblocku Rikkara
1. stupeň (4 pozice/2 pozice po představení):
...
2. stupeň (3 pozice/1 pozice po představení):
...

a potom
Pokud bude Rikkar bojovat po večerním představení, bude mít už spotřebovanou 1 pozici
1. stupně a 2 pozice 2. stupně.


Nejsem si jistý, ale ze statblocku mám dojem, že by ty pozice v popisu měly být obráceně...? (spotřebovány 2 pozice 1. úrovně a 1 pozice 2. úrovně)
Autorská citace #53
14.4.2021 15:05 - shari
krytah:
Ah, děkuji. Není to obráceně, ten statblock znamená, kolik pozic mu zbývá, jen je tam chyba. Mělo by to být: "1. stupeň (4 pozice/3 pozice po představení)"
Pokud nezapomenu, tak večer to opravím.
Autorská citace #54
3.1.2022 19:28 - Pan Bača
Hrál jsem to s děckama na silvestra a bylo to fajn. Sice mi zásadně trhaly družinu na dvě až tři skupiny, ale nějak jsme to ustáli :-D

Když se zadaří, tak bych rád zkusil eskortu Rikkara do hlavního města podle pravidel pro cestování z JaD.
Autorská citace #55
20.4.2022 23:14 - Log 1=0
Odehráno.
Hráči se rozhodli, že provedou Rikkarův rituál sami, a strávili docela dost času sháněním stříbrné dýky. A já prostě nemohl přijít na to, kam ji lze dát, aby to dávalo smysl, ani jak ingame naznačit, že to tu prostě nikde není. A to nás docela zaseklo a musel jsem jim to říct metagame.

(Aby to nevyznělo jako čistá kritika, většina hry byla super, jen chci poukázat a probrat problematické místo).
Autorská citace #56
20.4.2022 23:45 - shari
Ačkoliv to zní celkem očividně, tak mě tahle možnost vůbec nenapadla. Kritika je validní.

V první skupině, na které jsem to testovala, byl černokněžník s hlubinným patronem (mohl dýchat pod vodou), takže se rozhodl potopit se do té přehrady. A po pár hodech na Odolnost, jestli neumrzl, našel tu dýku na dně mezi ruinami. (což byla čistá improvizace, nečekala jsem, že se někdo bude potápět)
Takže dýku hodit do přehrady. :)
Autorská citace #57
22.4.2022 12:19 - Tarfill
shari píše:
Takže dýku hodit do přehrady. :)

A pokud v družině nebude nikdo schopný potápění / hledání pod vodou, tak se k ní dostanou jak? ;-)
Autorská citace #58
22.4.2022 13:16 - shari
Tarfill:
Já nevim, musí ji najít? :)
Pokud by byla na nějakém snadno přístupném místě, tak by nedávalo smysl, že ji kouzelník nemá/nenašel sám.
Težce přístupné místo, které by mělo smysl, by bylo potřeba přidat, ale nic mě takhle z hlavy nenapadá.
Takže zbývá přehrada.
Nebo by mohla být někde v bažině mezi těma obříma pavoukama, kam se nemusí potápět na dlouho... Ale pak vyvstane problém, jak o tom hráčům říct, aby to dávalo smysl... Možná pavoučí hnízdo s pár už dost starýma mrtvolama, z nichž jedna by měla tu dýku? A o tom hnízdě by kolovaly ve městě drby?
Vážně nevím. Omlouvám se.
Autorská citace #59
22.4.2022 13:25 - Tarfill
Omluva není třeba, mě šlo schválně o to vyvolat tu otázku, aby se na tom zamysleli případní další vypravěči. Ono je totiž fakt docela důležitý, jakým způsobem předá pán hry hráčům indicie k tomu něco hledat a něco najít.
Kdyby mi totiž někdo řekl, že to co hledám, je někde v bažinách / jezeře / hvozdu, ale nikdo další o tom víc neví, tak bych neměl skoro žádnou motivaci tak velká místa prozkoumávat a vlastně bych tam někam ani nechtěl jít, protože bych se soustředil víc na to, co vím a směroval energii jinam...
Autorská citace #60
5.11.2022 13:57 - Log 1=0
Druhá hra. Tentokrát s partou nervózních nováčků, ze kterých se stali nadšení nováčci.
Takže bych rád předal Shari chválu, která po právu náleží jí.

(A taky připomenout, že Rikkar nemá UB a SZ kouzel).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10473799705505 secREMOTE_IP: 3.235.46.191