Produkty

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci (před vydáním)
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PŘEDPRODEJ UŽ PROBÍHÁ!

PJ craft JaD rozhovory se sirienem


Recenze
.

Eventy
.


Rozcestník mimo Kostku

Týmový rekord v délce nespaní v týdnu před odevzdáním byl:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
24 hodinkladné body1
36 hodinkladné body5
48 hodinkladné body2
60 hodinkladné body2
72 hodinkladné body5
84 hodinkladné body1
96 hodinkladné body0
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
14.11.2021 11:21 - ShadoWWW
Super!
14.11.2021 11:57 - Gergon
Ta by byla skvělá na obálku =)
14.11.2021 12:03 - LokiB
Gergon: jakoze hrani JaD je o tom, ze se zoufale a sam branis megasilnym nepratelum, proti kterym podle vseho nemas sanci? :)

Obrazek fajn, jako zprava na obalku, nevim nevim. Imho je obalka i o tom, navodit predstavu o tom, o cem hra je.
14.11.2021 13:11 - Corny
LokiB píše:
Imho je obalka i o tom, navodit predstavu o tom, o cem hra je.

Amen. Ono by asi i tohle prošlo, ale ta aktuální obálka je z tohohle úhlu mnohem lepší.
Taky bych chtěl teda vidět, kam by se nacpal ten nadpis.
14.11.2021 14:33 - strucky
Wow efekt by rozhodně splňovala víc, než ta aktuální. :-)
A ruku na srdce - jsem náhodný kolemjdoucí u regálu s onou knihou. Co mě víc zaujme? A) Wow efekt na první dobrou, anebo B) se nad knihou zastavím a začnu přemítat, jestli ta obálka dává smysl a koresponduje s obsahem?

Jakože mi je předem jasné, že většina zdejších overthinkerů řekne možnost B jenom proto, aby prokázali svojí pointu, i kdyby někde vzadu v hlavě věděli, že možnost A je správně.
14.11.2021 14:41 - Pan Bača
no podle reakcí na obálku bych spíš tipoval A
14.11.2021 14:42 - LokiB
strucky píše:
Jakože mi je předem jasné, že většina zdejších overthinkerů řekne možnost B jenom proto, aby prokázali svojí pointu, i kdyby někde vzadu v hlavě věděli, že možnost A je správně.


Gratuluju k hloupé části příspěvku :D
Proč se ptáš, když jednu odpověď rovnou označíš za pokryteckou? To fakt nemáš aspoň základy slušného diskutování?
Jakože je mi předem jasné, že nemáš :D

A k meritu ... ruku na srdce, kolik lidí v ČR nakupuje pravidla RPG impulzivně pod dojmem WOW efektu? 0.01 %?

Jak už tu znaznělo, současná obálka se tu moc nelíbí, a to třeba ani mně. Ale to neznamená, že kterákoli jiná je DOBRÁ.
14.11.2021 14:53 - Corny
Tak třeba mě víc možná zaujme Wow efekt na první dobrou, ale to neznamená, že si tu knížku koupím. Kdyby to bylo jen o wow efektu, tak tam může sirien rovnou dát nějakou polonahou elfku nebo něčí zadek a je vyhráno.
Dobrá obálka není jen o wow efektu, a to ani zdaleka.
Ostatně by mě fakt zajímalo, kolik lidí si v českém knihkupectví kupuje TTRPG příručky náhodně na základě wowefektu...popravdě by mě vůbec zajímalo, kolik lidí si náhodně koupí příručku.
14.11.2021 15:03 - strucky
Já nevím. Vy to berete z pohledu zkušených harcovníků, co si samozřejmě o systému předem zjistí první poslední. Ne každý je ale takový = zkušený. I já si kdysi koupil DrD II na základě super obálky a až pak jsem zjistil, že je to pro mě nehratelný systém. :-D Takže aspoň někdo existovat musí. ¯\_(ツ)_/¯

A co je lepší? Ty lidi, co to koupí impulzivně PLUS ty lidi, co si to koupí kvůli obsahu; anebo jenom čistě ty lidi, co si to koupí kvůli obsahu? :-)

Loki: Tak se tolik nečerti přece. Přiznám se, že diskuze na Kostce nesnáším kvůli jejich přechytralosti, a tak to dokáže být na mých příspěvcích vidět, tudíž se omlouvám - příště zkusím víc sebezapření pro dobro zdravé a slušné diskuze. :-)
14.11.2021 15:11 - LokiB
strucky: mi přijde, že autoři by chtěli, aby obálka tak nějak reprezentovala jejich pohled na danou hru. což ten obrázek s drakem chrlícím oheň na bránícího se osamělého bojovníka imho nedělá dobře.
mně se jako "obrázek" líbí víc než současná obálka, ale říkám, že na obálku mi vhodný nepřijde. nebo teda já bych ho na obálku být autorem nedal, protože nesplňuje to, co od obálky chci (ověm, vím, o mě tu nejde :))

ta současná obálka je nešťastná v tom, že vyšla ven takhle krátce před vydáním, čímž si na sebe vydavatel/autoři ušili trochu bič. kritika, třebas věcná, ve vypjateé atmosféře termínů nemá moc prostor k rozvinutí.

Když tu někdo napíše: je to špatný, zahodit a začít znovu ... nevím nevím, jestli je pro to ještě prostor.
14.11.2021 15:24 - strucky
Se všema pointama souhlasím. :-)

Nicméně, jak říkáš, se fakt už asi nedá nic dělat. Minimálně se třeba poučí a pokud půjdou ven někdy nějaká rozšíření/moduly, snad si trochu lépe poštelují to načasování.
14.11.2021 16:18 - Lethrendis
Ten drak s plameny se mi líbí daleko ví, parádní obrázek.

Jinak myslím, že wow efekt je pro prodeje daleko lepší než hluboká úvaha nad souvislostí wtf obrázku a obsahu. Co se týče lidí, co něco koupí na základě obálky, pamatuju si, že jsem přesně takhle kdysi koupil SR2. A byla z toho láska na celý život :) Takže takoví lidí určitě jsou. A marketing říká, že jich tak málo určitě není, jak naznačuje Loki.
14.11.2021 16:29 - Log 1=0
strucky píše:
A) Wow efekt na první dobrou, anebo B) se nad knihou zastavím a začnu přemítat, jestli ta obálka dává smysl a koresponduje s obsahem?

Corny píše:
tak tam může sirien rovnou dát nějakou polonahou elfku nebo něčí zadek a je vyhráno.

Ne, rovnou pořádnou orgii, aby si každý našel to svoje!
14.11.2021 16:44 - Corny
Tak možná je ještě dobře, že autorům víc záleží na tom, aby jejich obálka dobře reprezentovala obsah a ne aby maximalizovala prodeje ;)

Log: přesně, a wow efekt na maximum :D
14.11.2021 16:50 - Gergon
Tak ono nejde jen o prodeje, ale i o pocit z knížky. Mám doma poměrně obsáhlou knihovnu fantasy knih a vždycky pro mě měly větší cenu ty u kterých se mi líbil obal, který ve mě vyvolával nějaké pocity a emoce. Takové knihy mám v knihovně dokonce často nastavené tak ,aby obálka byla vidět a ne jen hřbet knihy. Když takovou knihu beru do ruky, tak se těším na její čtení mnohem víc, mám dobrý pocit, když mi leží na nočním stole a když si jdu před spaním číst, tak si rád prohlídnu obrázek na obalu....
To vše souvisí s celkovým pocitem z knihy, i z příručky pro RPG. Hezkou příručku bych chtěl mít v herně opřenou tak, aby byl obal vidět z celé herny, jako mám v tuhle chvíli třeba krabici Strádova prokletí. Ale současný obal JaD takový prostě není, zastrčím ho mezi ostatní příručky a uvažuju i nad nějakým koženým obalem, abych měl z příručky lepší pocit =)
14.11.2021 16:50 - Pan Bača
polonahá dívčina na knize Jeskyně a draci, s podtitulem Sebrané sirienovy spisy z Kostky?
14.11.2021 16:54 - Corny
Gergon: Promiň, ale to už je pak Silně o vkusu. Mě se třeba líbí i designově. A i kdyby nelíbila zas tolik, pořád bude lepší obal, který víc reprezentuje obsah, než ten, který je hezčí na pohled. Pokud se kouknu na nádherný obal, který ale vůbec nic nevypovídá o tom, co je uvnitř, tak je takový obal na prd, kromě toho, abych se na něj koukal. Ale obal knihy není obrázek na stěnu.
14.11.2021 16:56 - York
LokiB píše:
jakoze hrani JaD je o tom, ze se zoufale a sam branis megasilnym nepratelum, proti kterym podle vseho nemas sanci? :)


Můj osobní dojem je, že souvislost mezi obsahem obálkou je žádoucí, ale zdaleka nemusí bejt takhle striktní. Určitě by mi například vadilo, kdybych si koupil knihu s jednoznačně scifi obálkou, a obsah by byl romantickej příběh z divokýho západu. Rozhodně ale nečekám, že se hned z obálky dozvím celej děj.
14.11.2021 17:00 - Corny
York: A nevadilo by ti třeba, kdyby sis koupil obálku, na který jsou postavy v epických bitkách ve vesmíru, jak po sobě střílí ve stavu bez tíže lasery, a pak bys zjistil, že ta hra třeba vůbec neřeší boj bez tíže? Nebo nemá žádná pravidla pro lasery?
14.11.2021 17:01 - Pan Bača
Corny píše:
Pokud se kouknu na nádherný obal, který ale vůbec nic nevypovídá o tom, co je uvnitř, tak je takový obal na prd, kromě toho, abych se na něj koukal. Ale obal knihy není obrázek na stěnu.


Myslíš třeba obaly na Noční klub?:-D
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.093153953552246 secREMOTE_IP: 3.12.71.237