Produkty

Amuldur
30.9.2009 14:45
D&D Miniatures
Hrajete miniatury? Možná by jste mi mohli poradit... Zajímalo by mě zda-li se dají kombinovat figurky ze starší série s novějšími, kmarád mi řekl, že ty starší figurky mají odlišné karty statistik než ty novější...
Autorská citace #81
11.1.2010 13:03 - Deathman
No vecsinou kdiz se dela repaint musis dostat odbarvovacem tu puvodny barvu dolu
A pak se to prestrikava bilou zakladovkou (moze byt aj cerna ale zepri ty farby pak vypadaji divnne)

Nacht
Skusim pohledat ale zda sa mi ze to how to paint citadel miniatures som mal doma papierove z ktorejsi vystavy, aj ked uz je to hodne rokov takze neviem ci to najdem (zabavene z Gamesworkshop stanku :) )

No a k tomu nejlepe je to vydet
Typujem ze na YouTube je urcite par manikov co ta ma step by step video navod
Autorská citace #82
11.1.2010 13:04 - Merlin
šupa, tož to si ho pořídím
Autorská citace #83
11.1.2010 13:12 - Nachtrose
Otazne je, jak se ten odbarvovac bude chovat ve vztahu k te divne gume, co pouzivaji cinani na dnd minis. Co se zakladovky tyce, tak ta se pokud vim, voli podle toho, v jakem odstinu a barvach ma byt vysledne obarveni.
Autorská citace #84
11.1.2010 13:13 - Merlin
Nacht: obecné pravidlo je: pokud ¨bude figurka provedena převážně ve světlých barvách, přijde bílý podklad, pokud v tmavších, přijde černý.
Autorská citace #85
11.1.2010 13:41 - Deathman
No znamy si robil WW2 od citadely a aj zerzavy obhorany king tiger strikal na bilo :)

Ale je to o sile zvyku

Ono to priblizne plati ze cim tmavsi zakladovka tym matneji vypadaji finalny farby
Autorská citace #86
11.1.2010 13:50 - Blaine
Beltar: tenhle typek je Orcus a ten je elemental humanoid (demon), presneji receno Princ demonu, Pan nemrtvych, jeden z nejdulezitejsich souperu Raven Queen (viz reakce Ušatky na jeho figurku:))
Autorská citace #87
11.1.2010 16:50 - Sethi
Houby pán nemrtvých. Socka je to.
Autorská citace #88
11.1.2010 16:58 - noir
Souhlasím s Uši. Každý přece ví, že jediný skutečný pán nemrtvých je Vecna!
Autorská citace #89
13.1.2010 15:29 - Nachtrose
Kdyz tu tak o tom mluvime, tak ja vlstne uz zabrednul do miniatur. Konkretne do kompletni vyroby. Tohle je prvni a zatim jedina "miniatura", co jsem vyrobil :-)



PS: Merline, co ten sraz? ;-)
Autorská citace #90
13.1.2010 15:54 - Merlin
Nacht: jsem tvrdohlavej...až Alnag (a nikdo jiný :D) založí topic :)
Autorská citace #91
13.1.2010 15:59 - Sethi
Tak jo, no, chtěla jsem se nabídnout... ale když o to nestojíš, tak máš smůlu.
Autorská citace #92
13.1.2010 16:07 - Merlin
ale ušáku..tebe přece nedokážu odmítnout
Autorská citace #93
13.1.2010 17:44 - Sethi
Já ti nevím... Mně už se asi nechce.

Ale tak že jsi to ty...
Autorská citace #94
14.1.2010 18:56 - Nachtrose
Jak jsme tu minule diskutovali jak odbarvit miniatury, tak na CMON maji nejlepsi zkusenosti s timto:



A pri trose stesti to jde sehnat i v CR/SR v lekarne, ale je to trosku drazsi. 750ml lahev v UK kolem ctyr liber. Namocit miniatury na 48 hodin a pak splachnout, pripadne docistit zubnim kartackem.
Autorská citace #95
14.1.2010 19:43 - Jerson
ještě byste mi mohli srozumitelně popsat, jak fungují barvy typu wash. Mám černou, myslel jsem že ji použiju na jednoduché vytvoření stínů v prohlubních a nějak mi to nejde.
Autorská citace #96
15.1.2010 11:01 - Blaine
A kdyz u toho budete, tak si to taky rad prectu - taky si je budu kupovat.
Autorská citace #97
15.1.2010 11:26 - Nachtrose
Baline: washe?

Mno neco malo z teorie jsem okoukal, ale nemam praxi, takze do toho kecat radsi nebudu. Mozna neco osvetli toto video. Ale neni nad radu od nekoho, kdo to opravdu umi a ukaze nazivo.

edit: nemate asi nekdo celej ten Hot Lead dvd set nekde? Vypada celkem uzitecne.
Autorská citace #98
15.1.2010 13:56 - kin
No wash je zředěná barva vodou, cca 50 na 50 (já si je neředim, mam koupený ty od GW, namíchaný jsou naprosto parádně).

Funguje to tak, že jim natřeš části figurky, kterým chceš dodat stíny nebo zašpinění, a ta barva, jak je tekutá, tak zateče hlavně to záhybů, děr a podobně, a na výstupcích se tolik neudrží.

Tady pár obrázků rovnou od GW, aby jste viděli jak funguje.

Před:



A po:



Tuten model byl vlastně natřen základníma barvama, a pak komplet celý přetřen washem (odhaduju že hnědym, btw.: hnědej wash od GW je asi muj imho nejvyužívanější, dá se použít takměř na všechno, a já zatímco od ostatních washů mam stále první (max druhou) lahvičku, tak hněděj (devlan mud) už mám čtvrtej...)

Navíc se washe daj dobře použít k tomu, aby vám "highlight" víc splynul.
(highlight je, že používáš různý odstíny stejný barvy k tomu, aby jsi tam udělal stíny. Jako základ použiješ nejtmavší, pak světlejší barvu atd. atd. dokud nejsi spokojen.

Zase příklad od GW.

Základní barvy:



Highlight:



Washnuto:



(Teda ne že by to tu bylo nějak extra vidět, ale hlavní myšlenku jste snad pochopili ;))

A tady je odkaz, kde mají ukázku všech svých washů, natřených rovnou na bílej podklad:

http://www.games-workshop.com/gws/content/article.jsp?categoryId=&pIndex=3&aId=6800011&start=4
Autorská citace #99
20.1.2010 09:59 - Jerson
Takhle jsem ho používal taky, ale výsledek se nějak neliší od toho, když tmavě natřu celou figurku. Navíc to nefunguje, když mám třeba spáry v pancíři nebo mezi dřevy, protože pak musím stejně každý kousek barvit opatrně přes spáry a když se mi zaleje, tak jsem ... víš kde.
Někde jsem viděl, jak se spáry napouští černou barvou až poté, co model dostane na sebe barvy, třeba se takhle dají zvýraznit dveře u auta, ale jak to udělat, to už jsem nenašel.
20.1.2010 10:36 - Nachtrose
Jerson: jak jsem nize postoval jedno video, tak tam wash pouzil jako (skoro?) finalni vrstvu na obarvenou figurku.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.097036123275757 secREMOTE_IP: 18.222.125.171