Příběhy

Rytíř
4.12.2008 09:56
Dávno tomu, když slunce bylo ještě mladé, rozkládalo se pod jeho žhnoucími paprsky veliké a krásné město, největší město své doby. Město krásných panen, hrdých válečníků, město otroků a zlatých střech. Město, kterému vládla Dcera bohyně.
Autorská citace #1
4.12.2008 09:56 - Rytíř
S touhle povídečku jsem docela váhal, jestli jí sem mám dát.. ale tak snad to není tak odvážné, aby to narušilo mravní cítění našich návštěvníků. :)
A zajímá mě, jak se vám líbí - původně to mělo být delší, ale zkrátil jsem to. Abych to vůbec dopsal :)
Autorská citace #2
4.12.2008 10:55 - Merlin
Mě se to líbí..jen ten konec mi přijde strašně rychlý, možná bych to tak nekrátil..ale jak říkám mě se líbí
Autorská citace #3
4.12.2008 11:14 - Lotrando
Fajn se to čte, jen ten konec jsi asi neměl zkracovat, je to hrozně rychlé. Je tam trochu erotiky, ale myslím že to neurazí.

P.S. jen jsem nepochopil, proč je chtěli zabít.
Autorská citace #4
4.12.2008 11:29 - Rytíř
Ten konec jsem opravdu probral hodně, bylo tam toho víc. Jenže mi to právě začalo směřovat k něčemu většímu, spíš novele než povídce :) A já byl línej to psát.. ale příběh už v hlavě byl. Tak se třeba dokopu, k nějakýmu pokračování, které by ten útok vysvětlilo.

Máte pravdu, že sem to asi s tím moderním zkracováním přehnal.
Každopádně díky za pochvaly ;)

jo, erotika tam bejt musela, a to sem se ještě hodně krotil, aby se nezdálo, že to je hlavně o ní.. :))
Autorská citace #5
4.12.2008 13:28 - Merlin
jj..to já dokážu ocenit...mám taky spoustu povídek s Akirou a s erotickými náznaky....když se odhodlám, dám to do placu...
Autorská citace #6
4.12.2008 14:30 - wraiths
R. o=(==> píše:
jo, erotika tam bejt musela, a to sem se ještě hodně krotil, aby se nezdálo, že to je hlavně o ní.. :))
a procpak tam musela byt...
Autorská citace #7
5.12.2008 10:56 - Ebon Hand
Mě se to líbí, rád čtu povídky. Sice je konec trochu překotný, ale stejně dávám za jedna.
Erotika je hezky zakomponovaná vzhledem ke sférám boha. Mě to nijak nevadí a jsem jen rád, že to je povídka, která není jen o válčení.
Konceptuelně, čekala až se vrátí vtělení boha? Nebo mi to z toho vyplynulo mimoděk?

Merline, něco sem plácni, já teď zrovna přepisuji zápis z jednoho hraní, takže taky po delší době něco pověsím! :-)
Autorská citace #8
5.12.2008 11:18 - Rytíř
Ebon: díky :) Konec byl opravdu useklej moc, prostě sem to odflák :( Pardon, bylo tam příliš znát, že původně byl text delší a jiný..

Už jsem se to pokusil trochu napravit :)

Wraiths: Jak řekl Ebon, bez erotiky to nešlo, když je to bůh rozkoše a zabíjení ;) A proč tam je zrovna tenhle bůh? No.... psal jsem to v odpovídající náladě a k mýtickému tropickému národu to prostě tak nějak patří, že ;)

Merlin: spousty povídek? panečku! tak sem s nimi, pokud to není moc odvážné.. pokud jo, založíme projekt xxx.d20.cz a budem vybírat vstupný :)))
Autorská citace #9
5.12.2008 14:11 - Merlin
není to moc odvážný...:) pošlu to dnes rytířovi, at si vybere
Autorská citace #10
5.12.2008 15:28 - Merlin
tak to má rajtr v poště :) uvidíme co z toho použije, páčto to bylo většinou psáno víceméně "tendenčně"
Autorská citace #11
6.12.2008 20:28 - Alek
Ten souboj byl super, vtáhl mě, byl jsem tam s nimi. O erotice a vášni už mluvili jiní. Souhlasím, že tam sedí. Jediný co mě trochu nesedlo, byl ten náhlej skok do přítomnosti. Párkrát jsi mi to samé, Rytíři, opravoval u mých dílek...a teď, z pozice čtenáře, už chápu, co ti na tom tak vadilo. :-)
Autorská citace #12
7.12.2008 11:52 - sirien
Nějak pořád nechápu to doznívání puritánského obcházení erotiky dokola jakoby to byla horká kaše, ta povídka mi přijde velmi dobrá a bez té erotiky by tak nějak nebyla ono. I když je pravda že když sem sem posílal Casandra a Zářící, tak už jsem měl temné představy toho jak se do té erotiky někdo opře a překvapilo mě, že reakce k erotickému obsahu byly veskrze kladné.

Jinak myslím, že povídek tu není nikdy dost, takže jestli máte něco na compu, tak určitě poslat :D
Autorská citace #13
7.12.2008 21:49 - Merlin
já poslal..visí to ted u Rytíře :)
Autorská citace #14
8.12.2008 11:22 - Ebon Hand
Já dělám editaci a částečnou korekturu a pošlu.
Autorská citace #15
8.12.2008 14:35 - Merlin
Ta už to nevisí asi nikde jinde než u mě..:) a nebo v autorizaci, páčto mi to svítí zeleně...(jenže já nikdy nic nepřidával, tak nevím estli je to dobře, nebo špatně)
Autorská citace #16
8.12.2008 19:57 - Rytíř
Díky za spolupráci, Merline, teď už je to připravené na schválení od někoho z nás ;)
Zítra ráno půjde první - nebo mám hned? :))
Autorská citace #17
9.3.2009 14:32 - Sathel
erotika... násilí... úchvatné.
Opravený konec mi nepřišel moc rychlý, bylo to OK, ale nechápu, proč útočili.

V plynulosti čtení mě zarazily dvě věci:
- věta "Zatímco Khali těžce dýchal a pot ho pokrýval po celém těle, nahé tělo jeho soupeře nejevilo žádné známky únavy."
opakuje se ti tam slovo "tělo" a to mě donutilo si tu větu přečíst třikrát. Zaměnila bych to za něco jako "pot se rosil na každém kousku jeho kůže" nebo obdobně.

- ten přechod do současnosti, jak říká Alek

A teď mě napadla třetí věc, ale to je detail. Je to dcera bohyně, ale nazývají jí královnou. Chápu správně? Nesedí mi evropský název panovnice do tropické země.

Skvělé dílo :-)
Autorská citace #18
9.3.2009 15:16 - Rytíř
Děkuji, Sathel!
Za pochvalu i postřehy - byly dobré, pokusil jsem se je vzít v potaz ;)
Snad jsem tím dnešním zásahem nezkazil kouzlo, které v té povídce, snad, bylo..

Jinak důvod k útoku nebyl vlastně vůbec podstatný (v danou chvíli) pro Khaliho ani Dceru. Tudíž ani pro mě.
Nicméně, pro zvídavé čtenáře - jednalo se o pokus o palácový převrat, sesazení Dcery bohyně z trůnu v den, kdy se k ní dalo nejsnáz dostat, kdy bývá v paláci všechno trochu vzhůru nohama..
Autorská citace #19
10.3.2009 09:05 - Jerson
Rytíři, hezké, líbilo se mi to. Hlavně ten naprosto klasický boj s velkým silným černochem, je to naprosté klišé, ale sem naprosto přesně zapadlo (: )

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.074211835861206 secREMOTE_IP: 44.206.227.65