Pravidla

mrkew
3.6.2022 18:13
Draci a Pútnici
Ponorte sa do sveta drakov, pútnikov, elfov, trpaslíkov, kentaurov a ďalších fantasy bytostí so svojimi kamarátmi alebo rodinou.

Draci a Pútnici je pôvodná slovenská RPG hra, ktorá do tradičného fantasy zasadenia zakomponováva verneovské a steampunkové prvky namiesto okultnej mágie.

Hra má jednoduché pravidlá. Tabuľky pomáhajú rýchlo vytvárať nové prostredia a príbehy vrátane zápletky, zvratov a vyvrcholení. Je určená pre 2 až 7 hráčov a vhodná pre všetky vekové kategórie od 9 rokov. Predáva sa v krabici, ktorá obsahuje:

pravidlá
set 7 kociek s rôznym počtom stien
štyri karty príšer
zástenu na zasunutie do otvorenej krabice s užitočnými tipmi pre Pána príbehu
denník postáv
dve hracie mapy
Samostatne je možné dokupovať doplnky, ako ďalšie karty, figúrky alebo avatary postáv.

Odkaz na web: https://daprpg.com/
Autorská citace #1
3.6.2022 18:15 - mrkew
Do rukou se mi dostali Draci a Pútnici což je nová Slovenská RPG hra na hrdiny, které do tradičního fantasy prostředí namísto okultní magie začleňuje Verneovské a steampunkové prvky. V tomto videu provedeme unboxing a podíváme se na obsah balení a co vše v něm nalezneme. Nahlédneme v krátkosti do příručky a v dalším videu si uděláme rozbor, jak jsou na tom pravidla a hratelnost.

Unboxing
https://www.youtube.com/watch?v=Ux-MfntnrTY&list=PLLG_9bfpHNB675gulxU24pi3B0qlc2CbR&index=7

Autorská citace #2
8.6.2022 20:19 - mrkew
Dlouho očekávaná recenze na novou Slovenskou hru Draci a Pútnici je tady! Unboxing už máme za sebou, takže nám nic nebránilo celou příručku přečíst a zhodnotit. A jak to dopadlo? To se dozvíte se videu.

Pro usnadnění přehrávání je celé video očasováno kapitolami.

https://www.youtube.com/watch?v=E4Z-o7mbzK4&list=PLLG_9bfpHNB675gulxU24pi3B0qlc2CbR&index=8

Autorská citace #3
8.6.2022 20:23 - Aegnor
Zatím jsem viděl/slyšel 20 minut ... a už se těším na Jersonovu recenzi. :D
Autorská citace #4
8.6.2022 21:20 - pilchowski
vizuálně to teda vypadá dost strašně... ale teď jsem zvědavej na to Nové Slovenské křesťanské RPG, obzvlášť poté, co jsem viděl jeden pravoslavný klon MtG a hlavně tenhle projekt na Kickstarteru
Autorská citace #5
9.6.2022 08:12 - Necromancer
Dostaneme český překlad?

Mrk mrk :-D
Autorská citace #6
9.6.2022 08:54 - VedúciZávozu
Po zhliadnutí recenzie predpokladám, že sa to stane kultom, takisto sa teším na review od Jersona :D
Autorská citace #7
9.6.2022 10:20 - mrkew
Necromancer Mytago s Markusem by určitě do toho šli :D
Autorská citace #8
9.6.2022 12:31 - Necromancer
Po zhlédnutí videa:
Tenhle systém je pro mne dost zklamáním. Celé je to dost kýčovité, kombinuje ojetá klišé a nedotažené nápady, takže výsledek je dost nanic.
Samotný systém si sám někdy dost protiřečí, třeba když jednou odkazuje na pravidla, která k tomu ale vlastně úplně moc nesedí nebo chybí.
Osobně nemám rád, když tě volby rasy výrazně omezuje ve svobodě vybírat další aspekty postavy.
Všechny ty řeči o "originalitě" a "inovaci", kterými se to prezentuje jsou vlastně dost prázdné. Světy bez magie? Máme. Steampunk? Máme. Dokonce i povolání a rasy jsou vlastně stále stejné, vyražené z DnD: Klerik, Bard, elf, trpaslík, hobit atd. A pokud to přijde s něčím vlastním, je to nedotažené.
Jediné co vlastně stojí za zmíňku, je ta velká prokřesťanská orientace. Postavy musí být vždy hodné. Magie je Ďáblovo zlo. Bezvěrci jsou necivilizovaní. Hromada dalších ukazuje, že víra byla pro tvůrce velmi důležitá.
Sem tam v tom může být něco zajímavého, možná mechanika nebo fluff, ale celé to působí celkem nedomyšleně.
Over all, je to možná zajímavá myšlenka, ale dost špatně provedená.

Jinak ano, tohle všechno v podstatě říkal Mrkev ve svém videu.
Autorská citace #9
9.6.2022 15:55 - sirien
autor ohnivě odmítající kritiku, to je už takový náš kolorit, že?

Sem si teda mrkweho pustil a... well, z té recenze to na mě působí jako další domácí, zaručeně lepší a vytuněnější dračák, tentokrát s bonusovou hodnotou morálního biasu (autor se zaštiťuje že prý jen stvoření světa a magie - osobně se mi ale protočily panenky zejména u toho tetování...) Pár modernějších konceptů opět utlučených nánosem ve světě archaického a dávno opuštěného designu, realismus jako hodnota systému...

...nevim, nějak mě mrkew spíš odradil od toho vůbec to číst.
Autorská citace #10
9.6.2022 16:49 - Necromancer
Čirou náhodou bezplatné PDF pravidel?

Jinak musím říct, že autor to jede dost ofenzívně, i když ty kritiky je vlastně celkem oprávněná.
Autorská citace #11
9.6.2022 17:06 - mrkew
Čirou náhodou bezplatné PDF pravidel? PDF není vůbec. Aby pravidla nikdo nekradl a nešířil.
Autorská citace #12
9.6.2022 19:02 - pilchowski
tyvoe tak jeho ohnivá obrana je to nejmenší, mnohem zajímavější je ta jeho rasistická argumentace
Autorská citace #13
9.6.2022 19:31 - mrkew
Ta je brutální no.
Autorská citace #14
9.6.2022 20:36 - Jerson
Vždycky když čtu taková prohlášení o novém a inovativním systému, tak se sám sebe snažím vnitřně přesvědčit, že tentokrát to opravdu bude ono. Že někdo doma dělá a testuje systém, který pak vydá, protože je dobrý, a ne proto že může.
Prvotní signály (na recenzentní výtisk nabídl slevu, takže jsem si ho mohl koupit už za 20€) byly varovné, nicméně Mrkev svůj výtisk dostal zadarmo, tak jsem si poslechl jeho ... a opravdu příště dám na svůj instinkt.

Recenze odemně bude až po Gameconu, až si DaP od Mrkwena půjčím a přečtu. Ale nevím, zda vydržím nebýt kousavý.
Autorská citace #15
10.6.2022 06:13 - Naoki
to jako ze bude recenze na DaP driv nez na JaD?? ;)
Autorská citace #16
10.6.2022 06:35 - Chyba
sirien píše:
autor ohnivě odmítající kritiku,

To už je to smazané, nebo to jen nemůžu najít?
Autorská citace #17
10.6.2022 07:30 - ShadoWWW
Markus to smazal. Bohužel jsem taky nestihl si to přečíst. I když... možná dobře tak.
Autorská citace #18
10.6.2022 07:40 - shari
ShadoWWW píše:
Bohužel jsem taky nestihl si to přečíst.

Pořád to je o dva příspěvky před tím moderátorským, zkopírované od Aegnora. Případně v komentářích pod Mrkewovým videem na youtube.
Autorská citace #19
10.6.2022 09:18 - Jerson
Naoki píše:
to jako ze bude recenze na DaP driv nez na JaD?? ;)

Ne, proč by měla být recenze na JaD tak pozdě?
Autorská citace #20
10.6.2022 09:53 - Aegnor
Protože jsi říkal, že jsme JaD udělali moc dobře a nebaví tě tu recenzi psát? :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079500913619995 secREMOTE_IP: 3.141.202.54