RPG odborně

Alnag
6.3.2008 13:18
Gary Gygax, Dave Arneson, Monte Cook, Johnathan Tweet, Skip Williams a Andy Collins...
Autorská citace #1
6.3.2008 13:18 - sirien
Výborný... jenom by mě zajímalo, jak to vypadá, když je někdo "víceméně nezaměstnaný"?
Autorská citace #2
6.3.2008 14:27 - karel
Nepochopil jsme jednu věc.Je zde že Anderson podal na Gygaxe žalobu přesto spou hrali Blackmoon.Je to tak nebo sem to špatně pochopil?
Autorská citace #3
6.3.2008 14:34 - Alnag
karel - tohle vždycky bylo hodně problematické a je velmi pravděpodobné, že přesné okolnosti si tihle dva odnesou i do hrobu. Každopádně mně známá verze je ta, že většinu "role-playingových aspektů" D&D a některé zásadní "klasiky" vymyslel Arneson. Nicméně, protože neměl podíl v TSR tak na dalších edicích D&D nebyl uveden ani jako autor původního nápadu a nedostal za ně autorský honorář. Což vyřešilo až WotC a 3. edice DnD.
To, že spolu tu hru hráli nezbavuje Arnesona autorských práv. Pokud je autorem nějakých nápadů ve hře použitých.
Autorská citace #4
6.3.2008 18:30 - Karel
Tak jsem to nemyslel.Bylo tam psano že se každoročně schazeli na hraní blackmoon.Ale počítam že potom co na něj anderson podal žalobu se už s Garym neschazeli.Nebo ano?
Autorská citace #5
6.3.2008 18:34 - Alnag
Jo tohle? Ne, myslím, že oni spolu hráli jen nějak nárazově. To se týká Arnesonovy skupiny s níž hrál pravidelně (nebyli s Gygaxem ze stejného města.)
Autorská citace #6
17.3.2008 23:53 - Malfin
Zajímavé toulky minulostí....a že nám dali více než rubiková kostka že :)
Autorská citace #7
9.4.2009 16:18 - Sethi
převzato z GitP
After some confusing rumors and retractions, it has been confirmed by multiple sources that Dave Arneson passed away late on Tuesday, April 7, 2009.

Many of our younger readers may not know who Mr. Arneson was, but he was a pivotal part of the birth of the hobby we all play. By most accounts, he literally invented the very concept of role-playing games. While he would share official credit for the original Dungeons & Dragons rules with the late Mr. Gygax, Mr. Arneson was the first to take the Chainmail wargaming rules and run a game where players controlled a single character, rather than an army, and described that character's actions to a judge who would determine how the environment reacted to them. Pretty much every roleplaying game (and many computer games) can trace their lineage to this single idea. He also invented the first campaign world, Blackmoor, which is hardly surprising considering he invented the concept of campaign worlds in the first place. It is impossible for me to overstate the impact his games had on what would become our mutual hobby.

Sadly, there won't be the outpouring of mainstream condolences for Mr. Arneson that we all saw for Mr. Gygax. There won't be an AP obituary or celebrity commentaries. For better or worse, Mr. Gygax was always identified as the creator of the game in the eyes of the media. But while I never met Mr. Arneson, I hope you will all join me in remembering a man from whose mind sprung the critical innovations that led to the birth of role-playing games. D&D may never have become popular without the work of Mr. Gygax, but it never would have existed at all without that of Mr. Arneson.
Autorská citace #8
27.7.2013 19:50 - ShadoWWW
Dnes, 27.7., je to přesně 75 let od narození Garyho Gygaxe.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.081898927688599 secREMOTE_IP: 3.230.154.90