Kultura

sirien
28.8.2022 14:27
AI generované obrázky
Autorská citace #1
28.8.2022 14:28 - sirien
Když už se tahle super trendy věc řeší všude, tak sem si řikal že jí zmínim i tady u nás... resp. že sem repastnu od Maga takové hezké srovnání stylu tří nejvíc trendy generátorů:






________________________________


MidJourney vs DaLL-E2 vs Stable Diffusion
Autorská citace #2
28.8.2022 16:18 - strucky
DALL-E a to StabilityAI mi přijde jen jako random real fotka z Google Image searche. Což může být pro někoho hledajícího fotorealismus samozřejmě dobrá věc, ale na mě to prostě nepůsobí jako něco vygenerovanýho. Můj go-to je MidJourney, ale u něj je zase docela vořech vygenerovat něco fotoreal... takže... každému to jeho/její. :-)

Tady, dejte si vesmírného křečka z MidJourney, třeba se to někomu bude hodit pro Spelljammer. :D
Autorská citace #3
29.8.2022 02:26 - Naoki
Mel bys zkusit ke porovnání "John Oliver marries a cabbage"
Autorská citace #4
3.9.2022 19:49 - Log 1=0
Hm, tak jsem zadal do Midjourney svoje jméno a věk (a photo). No tady je výsledek, kdo mě zná, může posoudit (kdo neměl tu čest, tak asi smůla).
Autorská citace #5
4.9.2022 00:04 - Nachtrose
strucky píše:
DALL-E a to StabilityAI mi přijde jen jako random real fotka z Google Image searche.


I když uznávám, že různé modely tak nejak defaultně tíhnou k různejm stylům, všechno je to jenom otázka správného zadání. Stable Diffusion ( StabilityAI ) umí i spoustu jiných věcí a jako bonus je open source a zdarma ( teda pokud ji člověk běží na vlastím HW nebo nějakém free GPU hostingu )











Autorská citace #6
4.9.2022 00:06 - Nachtrose
Btw. Koho by to zajímalo, tady je knihovna obrázků a zadání, které lidi vytvořili v průbehu Stable diffusion ( SD ) bety a někdo si s tím dal práci a sesbíral a roztřídil to.

https://lexica.art/
Autorská citace #7
5.9.2022 18:27 - Gediman
Nachtrose: Jako... pěkné. Ale pořád tam jdou najít "chyby v matrixu", díky čemuž jde odhalit, že to dělalo AI.

Ten první Cthulhu má chybně nakreslené tělo a sklenička má křivý okraj, ten třetí má oddělená chapadla. Humanoidní pes má moc dlouhý krk a divné oči. Třetí obrázek je hodně pěkný... takže akorát ten velký monitor je dole trochu křivý. Kybermyš má opět divné oči. Pokémon nemá levou zornici kulatou. A holka... opět divně nakreslené oko.
Autorská citace #8
5.9.2022 18:29 - LokiB
Gediman: jakože jakákoli odchylka od "strojové dokonalosti" je důkazem "strojového původu"? Zajímavý vývoj :)
Autorská citace #9
5.9.2022 18:38 - Gediman
Tohle jsou jen počátky, za takových 5 až 10 let už nikdo nepozná rozdíl vůbec.

To co jsem zmínil jsou divnosti, které by člověk neudělal, protože by k tomu neměl důvod. Zvlášť, když by zbytek obrázku nakreslil tak detailně a precizně (samozřejmě, pokud by kreslil nějakým napůl abstraktním stylem, tak by divnosti asi byly normální).

I tak jsou tyhle obrázky zatím nejlepší, jaké jsem od AI viděl.

Edit: Ok, když o tom tak uvažuji, pokémon je taky dost pěkný. Ta nekulatá zornice není tak výrazný nedostatek, to by klidně udělal i člověk. I když pořád si myslím, že kdyby kreslil na takové úrovni, tak by si dal záležet a udělal ji fakt kulatou.
Autorská citace #10
5.9.2022 18:52 - sirien
když víš předem že ten obrázek je od AI, tak je trapný machrovat nad tim jak je jasný že to je od AI. Zvlášť když poukazuješ na takový triviality jako jsou "divný myší oči", kterejch by sis jinak vůbec nevšim. Z toho co píšeš se mi zdá že bys na blind testu vyhořel jak vinej someliér.


Anyway - už ste někdo zkoušel, jak ty AI reagujou na nějaké RPG-specific požadavky? Sword&sorcery estetika, DnD specific věci jako tiefling, dragonborn, warlock, familiar..., ...atd.?
Autorská citace #11
5.9.2022 19:16 - Gediman
Já nemachruju, jen poukazuji na to, že to stále není dokonalé. Ale už je to velmi dobré a za pár let to bude perfektní. Vývoj chválím.
Autorská citace #12
5.9.2022 19:46 - sirien
jenže dokonalé nejsou ani ilustrace od lidí, protovnáváš s nesmyslným neexistujícím ideálem místo s realitou. (A ignoruješ artistic style a předpokládáš že to nějak vypadat - což u random obrázku prostě nemá, zkus si zalistovat náhodnou galerií a uvidíš co myslim.).

Ano, nějaké chyby můžou být pro AI typické - ale z toho co si vypíchával maximálně tak ty oddělený chapadla. (A i to je otázka jestli kdybys nevěděl že de o AI by sis to nevyložil jako něco jinýho - nějakou kytku v pozadí na poličce nebo co já vim...) Jako někdo kdo už s ilustrátorama/grafikama párkrát docela intenzivně pracoval Tě můžu ujistit že sem už u draftů reklamoval podivnější/triviálnější faily (opomenutí, přehmaty, nedodělky...) než to divný tělo, skleničky s divnou geometrií najdeš v každym druhym baru (a v každym jednom slušnym hipster baru), krk a oči humanoidního psa sou dokonale artistic style a myš s mrtvolně černejma očima je tak cyberpunková, že snad vypadla z Neuromancera a na tom obrázku to je naprosto geniální detail.
Autorská citace #13
5.9.2022 21:04 - Gediman
O možnosti artistic stylu samozřejmě vím, sám jsem ji zmiňoval výše.

Chci říct, že zatímco člověk může udělat nedokonalost omylem nebo záměrně (a třeba tak napodobit tenhle styl AI), tak AI zatím (očividně) nedokáže nakreslit něco, co je dokonalé. Ale jak říkám, zatím. U abstraktního umění to nevadí, ale u realistických kreseb zatím pořád vypadávají plus mínus creepy obrázky, byť třeba jen detailem.

Ale tak určitě záleží na vkusu. Tobě se to líbí, nic proti tomu. Nejsi sám. Tyhle obrázky jsou dost populární, i když jsem teda zatím nenarazil na žádnou praktickou aplikaci. Zatím vidím jen takové to "vygenerujte si obrázek for fun".

Ale i to je pro vývoj důležité.
Autorská citace #14
5.9.2022 22:54 - LokiB
Jsem si to zkoušel, ono bez subscripce je to dostupné jen pro pár vyzkoušení, a je to zábava.
Problémy v tom vidím dva:
1. prostě je to random, zadáš a někdy ti vypadne úžasnný obrázek, v jaký bys ani nedoufal, a jindy se prostě netrefí vůbec
2. nejde to pořádně zopakovat a udržet ... takže si těžko necháš vygenerovat třeba ilustrace ke knížce, aby byly jednotné.
Mluvím tedy o MidJourney, jiný jsem nezkoušel.

Ale obojí půjde do budoucna určitě poladit.
Autorská citace #15
5.9.2022 23:05 - LokiB
Když jsem si s tím hrál, tak jsem zkusil třeba zadat: mutated laws of gravity upside down
a vypadlo mi tohle ... mně se to líbí, protože mám rád impresionismus a abstrakci, každého to asi neosloví :)



Z Fantasy žánru jsem zkoušel třeba: evil cleric casting a spell



A třeba koncepty: Knight Fighting Beholder ... což pochopil jinak, než jsem myslel :)

Autorská citace #16
5.9.2022 23:07 - LokiB
A ty steampunkový beholdery bych tedy nebyl schopen odlišit od stylizovaných lidských
Autorská citace #17
5.9.2022 23:24 - strucky
Mě se třeba zrovna teď povedl docela zajímavej space wizard :-)

A tenhle výjev rozstřelenýho Mimoňe mi taky celkem štimuje (i když vypadá trochu jak nějakej disfigured mimoní robot)... :D
Autorská citace #18
6.9.2022 11:22 - Nachtrose
Gediman píše:
Tyhle obrázky jsou dost populární, i když jsem teda zatím nenarazil na žádnou praktickou aplikaci. Zatím vidím jen takové to "vygenerujte si obrázek for fun".


Vážně? Tohle napíšeš na webu o RPG hrách, u kterých se neustále někdo shání po ilustracích něčeho? Pozadí, postavy, scenérie...
Autorská citace #19
6.9.2022 11:26 - Nachtrose
sirien píše:
Anyway - už ste někdo zkoušel, jak ty AI reagujou na nějaké RPG-specific požadavky? Sword&sorcery estetika, DnD specific věci jako tiefling, dragonborn, warlock, familiar..., ...atd.?


Když se Ti chce, projdi si tu galerii, co jsem linkoval. Lidi zkouseli kde co a s trochou ladění byli výsledky dost dobré.

Jinak s čím má minimálne Stable Diffusion trvalý problém jsou ruce, oči a tváře při větším počtu menších postav ve skupině.
Autorská citace #20
6.9.2022 18:51 - kin
Já souhlasím s Gedimanem, zatím jsem pokaždé, když jsem viděl KS s obsahem generovaným AI (a že se jich poslední dobou vynořilo) na první pohled poznal, že to je od AI a trefil jsem se. Zatím to jde poznat, každé AI má totiž svůj nezaměnitelný styl. Já jsem třeba fanda MidJourneyeho a Nightcafe. Ty mě sedí nejvíc, zbytek mě moc neoslovil.

Ale naopak s ním nesouhlasím, stejně jako Nacht, o tom využití. Je to velice levná, rychlá metoda jak získat dobré ilustrace...odhaduji, že jedna taková ilustrace by stála 2-4 tisíce (kdyžtak mě opravte). Takže pokud jich chceš víc (jako například tento zine, Eternal Search), tak by jsi vypláznul pěknej balík. Tady to máš za 250kč.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.061985015869141 secREMOTE_IP: 18.224.95.38