Kultura

Dukolm
23.11.2019 12:49
Renesance překladových klíčů
.



DISKUSE O TECHNICKÉM ŘEŠENÍ pro místní modul překladových klíčů

Modul a jeho funkce jsou určeny především pro lidi podílející se na překladové (nebo vlastní) tvorbě, tj. primárně překladatele, korektory atp.

Odkazy na související diskuse

Data

20.9.2021 09:16 - Pan Bača
Hod na Útok = uspěju v útoku -> a hod na Zásah = snížím cíli Body výdrže.. se zraněním jako takovým JaD nepracují (jako opravdu fyzické zranění je ve volitelných možnostech)
20.9.2021 09:46 - Šaman
Hide armour je přece skrytá zbroj. :)

Jinak "useň" je tu asi trochu offtopic, ale každý kdo pracuje s kůží to slovo používá. Nevím, proč by to měl býr archaismus. Surovka, štípenka, useň, pergamen… každé je trochu jinak zpracovaná kůže.
20.9.2021 09:48 - Pan Bača
což podle popisu té zbroje moc není, když je tam psáno:

Tato surová zbroj se skládá z tlustých kožešin a surových kůží.
20.9.2021 10:29 - Corny
Pánové, co na "Sem diskuze o kožkách, kožešiných, ušních a usních etc. nepatří, jděte s ní jinam" bylo složité k pochopení? :)
20.9.2021 20:26 - malkav
sirien: Useň není tak neobvyklé slovo, jak to podáváš. Možná to není výraz běžně používané, ale rozhodně to není zapadlý archaismus. Ale tedy rozhodně souhlasím s tím, že do pravidel bych ho nepoužil :)

EDIT: Sorry, Corny, až teď jsem dočetl diskusi k tvému příspěvku :D
15.12.2021 21:33 - Dukolm
Aktualizovány překladové klíče. Pan Bača dodal tabulku pro DnD5e PPJ.
15.12.2021 21:39 - Pan Bača
hej, to vypadá nějak jinak :-)

šlo by tam dát na výběr světlé pozadí?
15.12.2021 21:43 - sirien
sem to jen já nebo to je najednou mnohem pomalejší?
15.12.2021 22:21 - Jarik
Šlo by vložit překladový klíč pro JaD? :D
15.12.2021 23:14 - Dukolm
Pan Bača píše:
hej, to vypadá nějak jinak :-)

Tohle jsem avizoval v #178.

Pan Bača píše:
šlo by tam dát na výběr světlé pozadí?

No můžu to předělat na světlé, přepínání zatím nechci implementovat.


sirien píše:
sem to jen já nebo to je najednou mnohem pomalejší?

V jakém okamžiku? (hledání, načítání) Při hledání je 300ms zpoždění jestli nenapíšeš další písmeno.

Jarik píše:
Šlo by vložit překladový klíč pro JaD? :D

Až mi někdo dodá tabulku s klíčem.
16.12.2021 05:44 - Pan Bača
kouzla už tam jsou, zbytek věcí doplním
16.12.2021 09:19 - sirien
Dukolm: načítání po otevření stránky. Ale možná se mi to jen zdá jak je "víc vidět" ta prodleva než to načte klíče.

Kategorie klíčů se tam budou vracet?
17.12.2021 02:58 - Dukolm
sirien píše:
Kategorie klíčů se tam budou vracet?

Jak si je využíval? Sešlo se mi na ně vice různých názorů a nenapdá mě tak to udělat funkčně a intuitivně a vyhovět všem

sirien píše:
načítání po otevření stránky. Ale možná se mi to jen zdá jak je "víc vidět" ta prodleva než to načte klíče.

Tam bude více důvodů proč tomu tak je. Už není strop na počet položek na stránku. Plus původní verze si ukládala klíče do lokální paměti prohlížeče a opakovaný přístup byl rychlejší ale byli s tím nějaký problémy tak to tady zatím vždy stahuje znovu.
17.12.2021 03:47 - sirien
Kategorie: přišlo mi to prostě přehlednější. Takhle jsou na jedné hromadě DnD světy a AW pravidla... což mi přijde spíš chaotický.

Ad rychlost - jo, to asi bude tim že sem byl zvyklej to mít před-načtený. Ale žádná tragédie, jen sem nevěděl proč se to děje tak mě to zarazilo.

Jinak teda bych rád poznamenal že ta nová grafika je... taková nekostková (minimálně nesunriseová :D ), ale vlastně hezká a velmi příjemná.

Trošku mi vadí že musim klíče rozklikávat abych je přidal - pokud by tam pořád byly všechny a ten co mám načtený jen víc svítil (klidně může celé tlačítko toho klíče změnit barvu...) tak by mi to asi přišlo lepší (o nějaký to klikání míň a od pohledu vidim kde sem a co mám zvolený).
17.12.2021 22:14 - Dukolm
sirien píše:
Kategorie: přišlo mi to prostě přehlednější. Takhle jsou na jedné hromadě DnD světy a AW pravidla... což mi přijde spíš chaotický.

Aha tak to jsme tě špatně pochopil který myslíš.

sirien píše:
Trošku mi vadí že musim klíče rozklikávat abych je přidal

Na tohle kouknu.

sirien píše:
Jinak teda bych rád poznamenal že ta nová grafika je... taková nekostková (minimálně nesunriseová :D ), ale vlastně hezká a velmi příjemná.

Zatím :-D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085124969482422 secREMOTE_IP: 54.226.25.246