Kultura

Alnag
6.9.2013 21:17
Zakládám tuto diskuzi čistě pro případ, kdyby se náhodou někdo v budoucnu rozhodl snad možná překládat RPG 13. Věk, tak aby nedošlo k nějakému nesouladu mezi překlady některých klíčových termínů. Tato diskuze by měla jít ve šlépějích svých předchůdců (od překladů ADnD 2e, před DnD 3e a DnD 4e) ... to jest k věci... diskuzi o věcech nesouvisejících s překladem si nechte na jinam.

Pokud máte cokoliv, čím můžete přispět ke zvýšení kvality překladu, prosím napište to do diskuze. Velmi nám záleží na tom, aby byl překlad co nejlepší.

Odkaz na obecnou diskuzi o hře: http://www.d20.cz/diskuze/kultura-diskuze/51319.html
Autorská citace #62
9.9.2013 13:47 - hadrian
Noir, ShadoWWW: A co takhle "Démona"? ;-) A proč nedat dvojnázev a ne úplně krijící pojem "Diabolka"? Někdy to jinak nende. Co třeba "Zlodějka duší", "Ďábelská Povolávačka"?

"Please allow me to introduce myself, I´m a man of wealth and taste..."
Autorská citace #63
9.9.2013 13:50 - Colombo
Ďábelská mrcha!
Autorská citace #64
9.9.2013 14:11 - Merlin
možná jsem to přehlídl, ale proč ne klasicky "Ďáblice?"
Satana (sattana, satanna)
Satanice
Autorská citace #65
9.9.2013 14:15 - Sosáček
Diabolky jsou ty kusy olova co stříliš ze vzduchovky.

EDIT: plus, ta ženská je Diabolistka. Ne dáblice nebo satanova manželka, pokud to chápu správně. Je to temná, s démony a ďábly spolupracující čarodějnice, ne jedna z démonů.
Autorská citace #66
9.9.2013 14:16 - noir
MerliN: Protože pro Pražáky a Středočechy to asociuje jednu městskou čtvrt...
Autorská citace #67
9.9.2013 14:33 - Merlin
Noir: zase něco extra :D tttssss

Sosáček: tak já chápu, že to není čertova nevěsta, jinak bych napsal Káča
Autorská citace #68
9.9.2013 14:33 - hadrian
Sosáčku: ne, podle obrázku je to ďáblice jak vyšitá, co povolává další ďábelské pohůnky, rozhodně ne čarodějnice. A diabolka byl samořejmě eftip...
Autorská citace #69
9.9.2013 14:35 - Merlin
Hadrian: v tom případě :) není moje Satana out :D
Autorská citace #70
9.9.2013 14:36 - hadrian
Merlin: Ďáblice ne - to je standardní ďábel ženského pohlaví. Ale tahle má být něco extra a navíc umí povolávat jiné démony a ďábly.

Satana - to je název pro punkovou kapelu :D
Autorská citace #71
9.9.2013 15:07 - Merlin
:) a punková kapela je jako špatná? :)
Autorská citace #72
9.9.2013 15:13 - hadrian
A nebo, aby si to nikdo nepletl s tím starým kytaristou, tak třeba "Satanasa" A nebo "Satorie", což je nadávka z dob našich pradědů :))).

EDIT - panková kapela není špatná, ale Satana není známka panku! :D
EDIT2 - není Satana hybrid katany a scimitaru??? Ale slyšel jsem i podivné historky, že se jedná o hybrid katany a šamšíru...
Autorská citace #73
9.9.2013 15:22 - Nachtrose
Ze do toho tak skacu, ale treba podle mne je znacny rozdil mezi "ďáblice" a "Ďáblice".
Autorská citace #74
9.9.2013 15:24 - hadrian
Nachtrose: Ano, ve velikosti písmena. Jak to rozlišíš v popisu hráčům ústně? TA ďáblice! Ano přesně TA, jejíž jméno atd.
Autorská citace #75
9.9.2013 15:27 - Blaine
U demihuman bych se nebal "mezilidí", ale nejsem si jist, jeslti to zapadne do pravidel spravne.
Autorská citace #76
9.9.2013 15:45 - Merlin
Hadrian: :) ano ano..šamšír :) mé neskonale dokonalé vítězství na poli překladatelského temnověku a zpátečnictví
Autorská citace #77
9.9.2013 17:01 - Alnag
Diabolist sebou nese také význam - a tím je "Uctívač ďábla", šířeji někdo kdo páchá nějaká nečistá kouzla a čáry. Nemělo by to tedy implikovat, že ona sama je ďáblem (což není).
Autorská citace #78
9.9.2013 19:04 - Vojtěch
Hlavně Diabolistka není z pekla. Je to smrtelnice, které jde peklo na ruku, jako zrovna nejsilnější vyvolavačce, protože dokáže pouštět pekelníky do světa lidí ve velkém a baví jí to. Je to člověk (elf...?), co už se s peklem zapletl hooodně moc, ale pořád jen smrtelník, stejně jako ostatní ikony. Kdykoli ji můžou pekelníci zatnout tipec, akorát si musí zajistit patřičnou náhradu. Není ale zároveň vybíravá v tom, kterého pekelníka využije. Ďáblové, nebo démoni... je to jedno. Stejná chamraď, ale hlavně že poslouchají. Nějaký ten sežraný paladin, či znásilněná panna (či obráceně) nehrají roli.
Autorská citace #79
9.9.2013 19:28 - hadrian
hmmm tak to mě musel zmást obrázek, protože pod 13.age a diabolist mi vyjel obrázek ďáblice s popisem, že může vyvolávat další zplozence.

TADY:

odkaz je tady

což je v rozporu s tím, co píšete.
Autorská citace #80
9.9.2013 19:38 - Beltar
Demihuman se mi líbí pololidi, nebo v případě kontextu nadlidi.
Autorská citace #81
9.9.2013 21:01 - Vojtěch
Ale jo, ona tak vypadá, ale pekelné graftíky ti udělají hezkou sukubku i z vesničanky ;)

On ten původ je trochu rozmlžený, ale čistě ďábel/démon to není...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.095401048660278 secREMOTE_IP: 3.145.93.210