Kultura

Rytíř
28.10.2009 13:01
Nehrajeme to, co umíme; hrajeme to, co je nám v běžném životě nedostupné. Ale když už hrajeme, je hezké mít pocit, že to má hlavu a patu, že se člověk neztrapní před tím, kdo oboru toho mého "profíka" vážně rozumí. Dovoluji si vám proto předložit stručnou příručku, jak hrát lukostřelce tak, aby vám každej věřil, když jeho ústy prohlásíte: "Taky zabíjím mouchy. Šípem, v letu."
Autorská citace #21
17.6.2017 07:49 - LokiB
Hustej. pane ju, kolik to jen muselo zabrat času, než se to naučil... Ale teda, klobouk dolů
Autorská citace #22
17.6.2017 10:36 - Naoki
Trick archer
Autorská citace #23
22.6.2017 16:18 - -Sniper-
ShadoWWW: a koukal jsi an tu hromadu videí co vysvětlovala proč je Lars hodně mimo = respektive proč je velmi dobrý v trick shootingu, ale zcela nepoužitelný v battle shootingu?
Autorská citace #24
22.6.2017 16:34 - Aegnor
Já jsem si říkal, že tenhle attention seeking archer už zmizel v zapomnění internetu ... ale ono ne. Škoda :-)
Autorská citace #26
26.6.2017 09:31 - LokiB
Nějak mi z toho původního videa nepřišlo, že by Lars tvrdil, že je výborný v battle shootingu typu angličtí lukostřelci vs. francouzská obrněná jízda. Resp. všechno, co v tom videu má, se týká zcela odlišných situací, ergo kladívko, vyčítáte mu něco, co ani nepředstíral.

představa, že vždy chodili ozbrojenci převážně zakutí do plných plátů, nebo i jen v kroužkové zbroji, je dost mimo. tak se chodilo do války ... a ve válce speedshooting opravdu moc smysl nemá.

oproti tomu bylo celkem dost situací, kdys měl proti sobě protivníky sice ozbrojené, ale ne příliš chráněné.
ano, šíp, zejména pak z neplně napnutého luku, nemá až tak velkou zastavovací schopnost ... na druhou stranu, když je cíl zasažen včas, tak se nestihne k útoku ani rozhodnout / připravit

že to ve videu dělá co nejvíc na efekt je jasné. je to jen demonstrace určitých možností, ne vzorová sestava hodná následování a učení se :)
Autorská citace #27
26.6.2017 12:21 - Aegnor
LokiB píše:
vyčítáte mu něco, co ani nepředstíral.

Tvrdí, jak objevil starou lučištnickou techniku, která je efektivnější než cokoliv, co je v současnosti známé. Ne, vůbec nepředstírá :-)
Autorská citace #28
26.6.2017 12:51 - LokiB
Protože se motá více věcí dohromady ...
1. držení šípů v ruce je jedna věc - tam nic moc kontroverzního nevidím, má to vícero použití, které smysl dávají. Ne vždy, ne za všech okolností, pochopitelně. na olympiadě v lukostřelbě se to překvapivě neuživí, že

2. speedshooting ... ani tady nemám problém s tím, že ta technika se v určitých (zda už více omezených) situacích může hodit. A může postačovat na protivníky, kteří nejsou adekvátně vybaveni. Do války se nehodí. Omezené napínání luku má své jasné důsledky.
Jestli seš ochotnej po sobě nechat střílet bez brnění touto technikou, třeba když probíháš kolem, nechám na tobě.

3. trick shooting ... to je taková legrace, kterou neberu nijak vážně. skákat, dělat kotrmelce a další vylomeniny jak Gun-katy v Equilibriu ... to je ptákovina, zajmavůstka bez nějakého valného praktického smyslu. předvádění se ... na druhou stranu jako cirkusové číslo je to ok, trénování musel dát asi mrtě času.

pochopitelně, mnohem jednodušší je ohrnovat nos :D
Autorská citace #29
26.6.2017 12:54 - Haplo
Co se týče té rychlosti střelby, když jsem ještě byl v střelecké družině, kde jsme měli dlouhé luky, velitel nám říkal, že jedna z takových zkoušek anglického lučišníka byla, že dokáže mít ve vzduchu až šest šípů naráz. Tedy když je vystřelíte nejdelším možným obloukem. Kadence je pak asi jeden šíp za dvě vteřiny, což není zas tak špatné.
Zdroj vám bohužel nepodám, protože to bylo z nějaké publikace velitele, kterou samo sebou nemám.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11545300483704 secREMOTE_IP: 3.238.118.80