Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
29.9.2014 16:57 - sirien
to... je nějak divný. Kliknutí na uvozovky vždycky vloží jméno autora od něhož uvozovky jsou.
Text to vloží pouze, pokud jej označíš, ale autor by tam měl být pokaždé (autor se nevloží při kliknutí na obecný "cite" tag pod oknem odpovědi)

Můžeš to prosím chcecknout a říct jestli to funguje jak má? Protože pokud ne tak je někde nějakej bug...
29.9.2014 19:37 - Nerhinn
Je možné, že si to pamatuju blbě. Každopádně jsem to teď desetkrát prozkoušela a ve třech případech se mi stalo, že to označený text nevložilo, jenom autora.
29.9.2014 19:48 - sirien
Weird. OS, verze OS, browser a verze browseru?
29.9.2014 20:50 - Nerhinn
windows 7, opera 12.17
29.9.2014 21:11 - PetrH
Nerhinn píše:
- ipad 8.0.1 chrome verze 37.0.2062.60
29.9.2014 21:32 - sirien
PetrH: Tobě to dělá taky?
29.9.2014 22:07 - PetrH
Ano. Misto aby se natahnul text postu vidim jen tag s clovekem
29.9.2014 22:16 - Assassin
PetrH: A když text postu označíš?
29.9.2014 22:36 - PetrH
haha vypadam jak debil, jsme myslel, ze to funguje tak, ze kliknu na uvozovky a ono to samo rovnou nacte cely post...
29.9.2014 22:43 - Assassin
Což je jen hezká připomínka k přívětivosti uživatelského rozhraní. Pokud uživatel nemá nic označeno, mohlo by to kopírovat do citace celý text postu.
(Minimálně pro mobilní verzi by to bylo fajn.)
30.9.2014 01:24 - sirien
Dotaz ohledně herních materiálů ve skupinách - kdysi mi někdo někde říkal, že mají tolik herních materiálů o světě, NPCčkách, organizacích atd. že se s ním přemístili na vlastní web aby mohli mít tohle všechno ve wiki - už nevím kdo to byl, ale dotyčná osoba tu náhodou není? Zajímaly by mě detaily kdyžtak, díky...


PetrH: bohužel aktuálně ne, je to jen další "obyčejné" tlačítko, jen vloží navíc rovnou autora postu u něhož se nachází - tagovaný obsah vepisuje standardně jako všechna ostatní, tj. prostě to co je označené nebo nic. Snad půjde upgradenout.
30.9.2014 08:49 - Naoki
Ja bych si pral aby ti siriene opravili rozhrani u clanku pro pripad ze budes zase nekdy nekomu pomahat :D
30.9.2014 09:14 - Me-dea
Nevím jestli to už bylo zmíněno, ale skrývací pole "spoiler" nebo prostě jen kolapsovatelné části postu nebo článku by byly super. Hlavně kvůli velkým obrázkům.
30.9.2014 11:48 - Nerhinn
No, AA/AE materiály se přemístily na wiki. Objem sumarizací by se sice dal vyřešit více články, ale třeba jsme jednou se Sethi dělaly v rámci skupiny postavy a ty se nedaly nějak rozumně odkazově propojit, s tím, jak seznam rostl, by se musely přepisovat odkazy a bylo to nepřehledné. Uvědomili jsme si, že vlastně toužíme po wiki, a tak jsme šli na wikii.

K tomu propojení: udělala jsem NPC v sekci Postavy a dala jsem so něj obrázek, základní popis a tak. Problém byl ale u důležitých NPC. Jelikož hrajeme (proti) s Almim (mimochodem, chybí mi tu možnost přešrtnutí psaného textu, čistě z důvodu toho, že když se snažím být vtipná, dělám to takhle), dělala jsem docela podrobný výpis všeho, co o dané postavě ve hře padlo - viz Aldrik z Bree. Méně významná NPC byla v nějakém z abeceních výpisů (A-J), více významná měla vlastní stránku, která byla odkazem propojená s jejich postavou (mimochodem, když je postava po smrti, změnila bych její stav na "zemřel/a". Ale to je jenom kosmetika). U postavy jsou shrnuty všechny věci, co asi budou důležité, ve článku jsou všechny věci, co vůbec víme. Problém je v tom, že když informace o Alandře, která je v abecedě před Aldrikem, nabyly na objemu, dostala taky vlastní stránku a vyšoupla Aldrika v pořadí dolů. A potom se musely všechny odkazy na Aldrika, které někde byly, přepisovat.
S tím, jak přibývaly postavy a odkazy na ně, prostě bylo složitější a složitější udělat tu nějakou encyklopedii, kde by byly informace propojeny, a vlastně jsem si uvědomila, že to má elegantní řešení v podobě wiki.

A jak o tom tak píšu, tak si uvědomuju, že už jsem tam dlouho nebyla a asi bych to měla napravit :)
30.9.2014 11:50 - Nerhinn
Spoiler bych taky uvítala. Typicky v diskusi o seriálech je spoilerem označen jen první příspěvek diskuse, ale ne už další, nebo ne všechen text příspěvku byl spoiler (a tím pádem jsem se mohla ochudit o něco zajímavého, když jsem ho ignorovala).
30.9.2014 12:20 - Quentin
O spoiler tag žebrám na rpgf už dlouho :D
30.9.2014 12:22 - Naoki
+1 spoiler
30.9.2014 12:34 - Jerson
Já se taky s Omegou přesunul, protože dělat úpravy v seznamech agentů, misi a podobně ručně bylo nad mé síly.
30.9.2014 14:19 - sirien
Naoki: moje rozhraní je v pořádku, to vaše je broken :D ale ano, zrovna ten blbej editor je v hledáčku už dlouho a stane se z něj nejspíš první oběť nadcházejícího konfliktu :)

Jerson: co konkrétně si tu neměl nebo nebylo ve vhodné podobě by sis vzpomněl?

Obrázky lze zmenšovat atributem tagu img. Stačilo by tam ten atribut předepsat, tak jako tam je rovnou předepsaný atribut SRC?

Jinak jestli chcete spoiler, pohoda, tady ho máte:
Píše:
John to schytá. Může být i tag, není problém: /[john to schytá/] :P

(Přemýšlel sem že bych si nějaký takový mohl dát na auto, spoilery na autech sou prý cool...)
30.9.2014 16:13 - Jerson
sirien píše:
Jerson: co konkrétně si tu neměl nebo nebylo ve vhodné podobě by sis vzpomněl?

Vzpomněl - všechny odkazy na mise, jiné agenty a jakékoliv další věci jsem musel dělat ručně v kódu, stejně tak rozšiřovat tabulky, vkládat obrázky a podobně. Wiki verze Omegy sice taky ještě nefunguje dokonale, ale stačí mi před číslo agenta napsat správný (krátký) tag a hned mi vede na jeho stránku, a to samé s dalšími odkazy.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079981803894043 secREMOTE_IP: 18.217.116.183