Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
8.6.2010 21:16 - Jerson
Hele, tohle je fakt na pytel - předělám stránky tak, aby se jmenovaly podle jmen agentů, uložím a funguje to. Přijdu příště a všechno je označené jen jako "Strana 1" ... a přitom jsem do ničeho nezasahoval.
8.6.2010 21:36 - Alnag
Mezi tagy nadpisů (se jmény agentů se ti vecpal tag zalomení řádku). Jak se tam dostal nechci spekulovat, ale úplně sám v tom asi prsty nemá, že by jako pobíhal po netu a zalézal ti do článků...
8.6.2010 22:01 - Max
Každopádně mi vyznívá že wysiwyg způsobuje víc problémů nežli užitku a další verze d20 (snad do konce roku) bude nejspíš ve znamená návratu k tagování a náhledům (rozhraní metaweblog zůstane zachováno). Pokud je tedy někdo s wysiwygem nadmíru spokojen, je na čase se ozvat a nebo poté navždy pomlčet :)
8.6.2010 22:02 - Colombo
Ale jo, ono se to dělá celkem často. Je to sviňa, taky jsem s tím měl problém a musel jsem všecko manualně editovat skrze zdroják. Tak mně napadá, když to musím stejnak manualně editovat přes zdroják, na co je wysiwyg?
8.6.2010 22:12 - sirien
HEJ Hej hej!!! Proč až další verse? Co by sakra bylo těžkýho na tom se toho krámu zbavit rovnou?

Alek: I told you so, abys věděl.
8.6.2010 22:14 - Colombo
Bude v další verzi podpora pro TeX?
8.6.2010 22:24 - Alek
Anooo, za trest všem nekompatibilním s wysiwygem bych napařil TeX. :-D
8.6.2010 22:25 - Max
Rovnou znamená práce. Práce znamená čas, který může být věnován nové (a)verzi :)

Teď hned to stejně nemůžu dělat, časově se mi odlehčí od července.

Colombo:
Pokud mi dodáš v php třídu která bude mít metody pro převod z TeXu do html a naopak (zdoj bude uložen v HTML), tak by to mohlo jít.
8.6.2010 22:28 - Sosáček
Naopak? Proc naopak?

Jinak, muzes chtit kouknout na tohle: http://texy.info i kdyz to pusobi divne.
8.6.2010 22:41 - Alek
Proč divně? Texy je sexy. :-)
8.6.2010 22:48 - Sosáček
Protoze "ukazka" generuje "internal server error" :) Nebo to delala kdyz jsem to ted zkousel.
8.6.2010 22:57 - Max
Tamten Chlápek píše:
Proc naopak?

Z čeho vycházím je:
- nechci mít dvě verze pravdy (korektor upraví HTML a uživatel TeX, kdo má pravdu?)
- HTML vidím jako lidsky lépe pochopitelnější nežli TeX
- TeX je určen k sazbě, HTML k zobrazení webových stránek. Používám tedy to, k čemu to využíváme zde.
8.6.2010 23:07 - Sosáček
Jo takhle. Nemyslel jsem TeX konkretne, jen jsem premyslel, jak zvlastni mas ukladani dat, ze potrebujes nejen generovat HTML z toho formatu co zadavaji uzivatele, ale i opacne.
8.6.2010 23:12 - Colombo
http://texify.com/
9.6.2010 00:46 - sirien
Chjo. Tohle sme už řešili - TeXofilové si prosím mohou jít masturbovat na matfyz, systém co používá 1% uživatelů je prostě příliš geekfilní a to i na geekoidní RPG stránku (což je možná co říct, takže se nad sebou fakt zamyslete a sežeňte si holku. Nebo dvě...)
9.6.2010 08:36 - Sethi
Max píše:
Pokud je tedy někdo s wysiwygem nadmíru spokojen, je na čase se ozvat a nebo poté navždy pomlčet :)


Já s ním vycházím velmi dobře. Nevím, jestli by se to dalo označit jako "nadmíru," ale pokud by se mírou měla označit původní manuální práce s tagy, tak tedy i nadmíru.
9.6.2010 08:36 - Jerson
Alnag píše:
Mezi tagy nadpisů (se jmény agentů se ti vecpal tag zalomení řádku). Jak se tam dostal nechci spekulovat, ale úplně sám v tom asi prsty nemá, že by jako pobíhal po netu a zalézal ti do článků...

Původně tam opravdu nebyl - to by jinak zobrazení po uložení nefungovalo ani napoprvé, nebo snad ano?
9.6.2010 08:38 - Jerson
Jinak já s ním taky vycházím dobře, co jsem začal používat Live Writer, jen mám dojem, že mi fakt do textu hází tagy sám od sebe, které se objevují až při opakovaném ukládání nebo něco takového.
9.6.2010 09:46 - Sosáček
sirien píše:
Chjo. Tohle sme už řešili - TeXofilové si prosím mohou jít masturbovat na matfyz, systém co používá 1% uživatelů je prostě příliš geekfilní a to i na geekoidní RPG stránku (což je možná co říct, takže se nad sebou fakt zamyslete a sežeňte si holku. Nebo dvě...)

Bych se ti smal az budes delat nejakej oficialni dokument (bakalrku, napriklad) ve wordu, ale lidi z tvyho oboru beztak delaji jenom powerpoint, ne? :D
9.6.2010 10:03 - Alek
Oficiální dokument? Bakalářka? Na Kostce? :-)

A co kdybys mluvil tedy konkrétně (nebo vy, je-li vás více), co bys rád? Export článků do TeXu? Konvertor HTMl to TeX existuje, není třeba ho tvořit na Kostce. Nebo je v TeXu chceš přímo psát? Čili si to můžeš napsat ve svém editoru, vyexportovat to do html dokumentu a ten vložit sem.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08624792098999 secREMOTE_IP: 18.119.253.93