Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
22.2.2010 11:10 - sirien
HA, našel sem lepší věc na spoilery.
tady sjeďte dolů na Examples - Comics, u Rorschacha to uvidíte - text prostě dostane barvu podkladu a celej se obkrouží tečkama, aby bylo vidět, že tam něco je... stačí si to označit.
24.2.2010 19:58 - Nerhinn
Když dám náhled příspěvku, ve kterém je obrázek širší, než se vejde do pole, zmizí mi možnost příspěvek odeslat a náhled obnovit/zrušit.
4.3.2010 22:08 - Colombo
Může mít skupina více správců? A jestli ne, šlo by to přidělat?
16.3.2010 11:17 - Jerson
Šlo by něco dělat s tím, že když ve upravě článku použiju vkládání Ctrl+V, tak mě to hodí z aktuálního místa až na konec? Potřebuju zůstat tam kde jsem. Když potřebuju vložit dva texty na jedno místo, přičemž se mi opakují jména, fotky a názvy v celém dokumentu, tak je to opravdu velmi náročné.

A také zvětšení okna úprav by bylo fajn.
19.4.2010 14:07 - Jarik
nejak mi porad blbne tvorba postav.
Kdyz vytvorim postavu, tak se nenacte obrazek. Kdyz to obnovim (respektive vlozim znova, tak se nacte k postave obrazek,ale zrusi se policko Puvod (v editaci dane postavy). Co s tim?
(mozna je to nejakou chybou, ze je to na jednom radku)
23.4.2010 21:51 - Alnag
Jarik: Vůbec nevím o čem hovoříš, ale původ i obrázek tam vidím...
6.5.2010 19:27 - Jerson
Protože už zase nemůžu najít diskusi k formátování článků, píšu to sem - při psaní článklů potřebuju tlačítko pro prosté odentrování, bez odstavce. Moc prosím, tohle odsazování při každém odklepnutí Enteru a následné mazání je neskutečný vopruz. Tag "p - /p" vůbec nepotřebuju, jen mi všechno rozhazuje. A navíc je naprosto neintuitivní, když píšu tenhle text a zmáčknu Enter
píšu na další řádku. Žádná mezera. Nechci tam mezeru. A když mezeru chci, tak si ji udělám. Nějak.

Zároveň se znovu přimlouvám pro umístění lišt s projekty někam jinam, na viditelné místo. Zatím jsem nenašel nikoho, kdo by si sám od sebe všiml, že se na tom místě přepíná mezi projekty. Plovina lidí si vůbec nevšimla té lišty, a to ani po výslovném upozornění, jako "první lištu shora" berou tu, která obsahuje "Články - diskuse - hlášky..." Tedy to pod obrázkem.
6.5.2010 21:36 - Max
Pokud jde o zalomení bez vkládání odstavců, tak to jde skrze Shift+Enter.
6.5.2010 21:41 - Jerson
Díky, vyzkouším. Nicméně teď se mi vyskytl ještě další ... věc. Proč vypadají mezery mezi odstavci jinak v náhledu a jinak v hotovém textu? V náhledu jsou dost velké a v textu prakticky žádné. Vím, že jsi psal o jejich zmenšení, mate mne jen ten náhled.
A také to, že když začnu psát do řádky, přidá mi to na její začátek mezeru. Někdy. Nevím kdy a nevím proč.
6.5.2010 21:50 - Max
Články jako takové mají náhled pomocí "Otevřít poslední uloženou verzi". Při tomto "náhledu" by to mělo být naprosto to samé.

Pokud náhledem myslíš to co je uvnitř editoru, tak ten styl nemá pevnou vazbu na styl stránky a může docházet k odlišnostem (nemělo by to být ale nic drastického).
7.5.2010 00:45 - sirien
Jerson píše:
Protože už zase nemůžu najít diskusi k formátování článků

bookmarks? Nebo prostě jít standardní cestou diskuse -> Střípky -> K:Články a formátování (pátá ze shora, případně ctrl+F:"články a")

Občas si řikám, že kdybysme prostě zrušili box Aktualit, aby se lidi namáhali použít normální cesty, které jsou úplně stejné (dokonce o nějaké vychytávky lepší) než na standardních PHP BB fórech (dokonce i stejně úrovňové a graficky dost adekvátní) kde si nikdo nestěžuje, tak by najednou spousta lidí přestala říkat, že to tu je nepřehledné (protože by najednou zjistili že věci, co nejsou v Aktualitách, přesto existují a že se k nim dostává úplně stejně jako na většině ostatních webů)

ale toho si nevšímejte, to je jen takovej zlej postřeh dnešního dne.
7.5.2010 08:38 - Alek
Jerson píše:
při psaní článklů potřebuju tlačítko pro prosté odentrování, bez odstavce.

popravdě řečeno, nechápu proč řešíš, jestli tam systém vkládá odstavcové tagy. Od chvíle, kdy jsme po dohodě s vámi zrušili veškeré mezery mezi odstavci, nemá význam řešit, jestli tam tag p je, nebo neni, a už vůbec nevidím smysl v tom je odmazávat a snažit se ten systém přetlačovat. Co se týče náhledu, to uznávám, že může být trochu matoucí pro nové autory.

Jerson píše:
Zároveň se znovu přimlouvám pro umístění lišt s projekty někam jinam, na viditelné místo. Zatím jsem nenašel nikoho, kdo by si sám od sebe všiml, že se na tom místě přepíná mezi projekty. Plovina lidí si vůbec nevšimla té lišty, a to ani po výslovném upozornění, jako "první lištu shora" berou tu, která obsahuje "Články - diskuse - hlášky..." Tedy to pod obrázkem.

A nějaký návrh? Nemysli si, že to tam nahoru dal někdo jen tak náhodou, je to výsledek dlouhých diskuzí.
7.5.2010 08:48 - Jerson
Max píše:
Články jako takové mají náhled pomocí "Otevřít poslední uloženou verzi". Při tomto "náhledu" by to mělo být naprosto to samé.

Přemýšlím, jak to nejlépe vysvětlit.

Jsem technik za staré školy. To je ta škola, která kreslila na papír nebo pauzák a když něco nakreslila osmnáct čísel dlouhé, tak to bylo osmnáct čísel dlouhé a vyrobili to osmnáct čísel dlouhé. A nikdo nepřišel s tím "hele, ono se nám to zobrazilo menší, protože máme jinak nastavený monitor a tiskárnu a vůbec, takže to máš jen dvanáct čísel dlouhé."

Náhled na finální podobu článku používám, častěji, než je mi příjemné. Když má kód mnoho stran a při každém Ctrl+V mi skočí na začátek, přidává mezery a zobrazuje mezeru mezi rámečkem a obrázkem, i když tam podle výpočtů žádná mezera být nemá, je to už na hraně mé trpělivosti. A když si mám ještě pamatovat kombinaci kláves, kterou vyrobím tag, ručně ho dám na správné místo, on bude v editačním okně vypadat jako velká mezera, ale ve finále to bude malá mezera (nebo naopak), už je to na mě trochu moc.

Nešlo by zařídit, aby se náhled v Editoru více blížil finální podobě, když to funguje u psaní příspěvků? Případně aby se dalo rozšířit editační okno html kódu, abych jednu řádku mohl vidět jako jednu řádku a odsazení jednotlivých úrovní si nastavil tak malé, abych se v tom vyznal?

Už jsem vyzkoušel všechno možné - psaní v editoru, psaní v html kódu, psaní v externím editoru a kopírování - ale každý přístup má nevýhody, jejichž obcházení mi zabírá více než polovinu času.

sirien píše:
Občas si řikám, že kdybysme prostě zrušili box Aktualit, aby se lidi namáhali použít normální cesty

Možná jsi už zjistil, že mám holt jiný způsob třídění informací, a po několika hodinách výše popsaných procedur opravdu nemám náladu cokoliv hledat - potřebuju jasné a okamžitě přístupné bonztlačítko na diskusi, ve které se ... svěřím se svými obtížemi.

To že na standardních php fórech je brajgl a tady je o něco menší (i když horní lišta to kazí) ještě neznamená, že by to nemohlo být lepší.

Nicméně pro teď už ni víc psát nebudu, stačí, že pro některé budu opět věčný stěžovatel.
7.5.2010 08:56 - Jerson
Alek píše:
Od chvíle, kdy jsme po dohodě s vámi zrušili veškeré mezery mezi odstavci, nemá význam řešit, jestli tam tag p je, nebo neni, a už vůbec nevidím smysl v tom je odmazávat a snažit se ten systém přetlačovat.

řeknu ti, proč to dělám - z nějakého mně neznámého důvodu se při určitých úpravách (ještě jsem přesně nezjitil kterých) začínají tagy p - /p množit. Následkem toho mi třeba název stránky zmizí a změní se na "strana 1", ačkoliv nadpis pořád zůstává. Stejně tak mezi tabulkami přibývají mezery a lidé mi pak píšou "tady na té straně máš jiné mezery, oprav si to" - a po třetí takové opravě už nechci mít v článku ani jeden tag "p".

Pokud jde o návrh umístění lišty s projekty (a vůbec všech tří lišt), musel bych vidět nakreslenou mapu webu, abych pochopil, co kam vede - doteď mi to není jasné. Nicméně po stranách je místo, nevyužité.
7.5.2010 09:04 - Alek
Jerson píše:
Nicméně po stranách je místo, nevyužité.

Jako pod boxem Aktualit? Myslíš, že tam by to bylo viditelnější? Nevim jaký jiný strany máš namysli. Máme fixně širokou stránku někde kolem 960px (záměrně zvolené číslo vycházející z vstříc lidem s menšími obrazovkami). 700px pro hlavní obsah, 260px pro postranní sloupec s aktualitami.

Ke zbytku později.
7.5.2010 09:06 - Jerson
Nevím, jestli pod sloupcem aktualit budou projekty viditelnější, ale nad obrázkem kostky jsou rozhodně neviditelné. Už jen kdyby byly pod ním, tak to bude lepší, byť neestetické.
7.5.2010 11:09 - Alnag
Jersone nevymejšlej furt. Když budeš na svém projektu publikovat bude se objevovat na hlavní straně a nemusíš řešit, jak se do něj přepnout. Říkejme tomu přidružená motivace. :D
7.5.2010 14:31 - Jerson
Alnagu, vždyť do Omegy přidávám věci v průměru jednou za dva týdny, v poslední době prakticky každý týden. Ale zase nechci pořád přepisovat datum vystavení, abych měl článek nahoře.
7.5.2010 21:37 - sirien
Jerson píše:
potřebuju jasné a okamžitě přístupné bonztlačítko na diskusi, ve které se ... svěřím se svými obtížemi.

Bookmarks
11.5.2010 20:08 - Alek
Alek píše:
Ke zbytku později.

No, tak když jsem to slíbil...:-)
Jerson píše:
řeknu ti, proč to dělám - z nějakého mně neznámého důvodu se při určitých úpravách (ještě jsem přesně nezjitil kterých) začínají tagy p - /p množit. Následkem toho mi třeba název stránky zmizí a změní se na "strana 1", ačkoliv nadpis pořád zůstává. Stejně tak mezi tabulkami přibývají mezery a lidé mi pak píšou "tady na té straně máš jiné mezery, oprav si to" - a po třetí takové opravě už nechci mít v článku ani jeden tag "p".

Já nezpochybňuju, že se ti to děje, jenže sám takový jev nepozoruju (já teda na zdroj skoro vůbec nekoukám a hledím na ten výsledek, což je super) a ostatní, zdá se, si taky nestěžují. Tak nevim, jestli se jen ostýchají, nebo jsi jen ty nějak nekompatibilní s p tagy. :-) Ostatně, tímhle jsme kdysi začali, když se Max ptal:
Píše:
Otázka je, jestli správně. <p> je tag na odstavce. V článku bývají odstavce. Je problém "nemáme rádi <p>" nebo "vypisuje/zobrazuje se špatně"?

Nakonec jsme usoudili, že problém je v tom druhém a to jsme tedy upravili. U tebe je ale asi problém v tom prvním. Ono by to samo řešení mělo, Max naznačoval, že tvorba p tagů se dá v tom systému vypnout, jenže je otázka, jestli by takový zásah nezpůsobil mnohem větší problémy (vliv na články psané postaru) a více lidem.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089571952819824 secREMOTE_IP: 3.145.163.58