Kultura

Alnag
15.6.2009 09:03
Technická diskuse...

problémy, bugy, přání, stížnosti atp.

informace o webu
Pravidla (OT, moderování, chování atp.)

Přehled ročníkových článkových "auditů"

V případě problému s něčím prosím rovnou pište i přístroj, OS a prohlížeč (např. PC, Win 8, Chrome 39 nebo Samsung Galaxy S2, Android KitKat 4.1, Opera)
12.2.2010 12:45 - Sosáček
Prace tak na hodku, nebo tak.

Tukane ze mas fasisticky tendence jsme vedeli i predtim, nemusis to furt opakovat ;)
12.2.2010 13:55 - sirien
Ne, fašistický by bylo, kdybych navrhoval, aby kvůli vašemu blbnutí byly nicky nastaveny napevno všem.
Princip je, že Kostka nabízí určitou (značnou) svobodu ohledně vlastního nicku. Jenže podobně jako jiné, i tahle svoboda začne být na obtíž (všem) ve chvíli, kdy se najdou individua (jako Ty), kteří k ní začnou přistupovat bez jakékoliv zodpovědnosti (k uživatelům co Tě neznají, k lidem co sem chodí jen občas, ke spoustě náhodných návštěvníků, k nováčkům... ke všem, kteří tu narozdíl od relativně malého návštěvnického jádra nejsou tak často, aby stíhali Tvoje momentální výstřelky registrovat).

V důsledku pak anarchisté co využívají všechny možnosti naplno a provokativně zkoušejí, kam až budou moct zajít, přímo způsobují že se tyhle možnosti stávají z výhodných problematickými, což přímo vede k jejich ztrátě - pro všechny.
Ještě to je snesitelný u Sethi, která má ve všech svejch jménech něco s ušima. U Tebe to šlo, dokud jsi používal "Dopis" a jen jsi měnil destinace. V tom se ještě šlo vyznat. Ale ve chvíli, kdy si pleteš jméno s podpisem z PHP BB... to je fakt nahovno.

Takže BUĎ můžeme zavést napevno nicky k příspěvkům, ale to je takové... moc se mi to nelíbí. NEBO můžeme skončit jako na RPG F, kde kdykoliv si chceš měnit nick musíš požádat přímo Marcuse a čekat jestli Ti vyhoví (moje zkušenost je tedy taková, že s tím nikdy neměl problém, ale stejně), NEBO prostě jenom cíleně eliminujeme ty jedince, kteří to nesnesitelně přehánějí - tedy se Tobě a Sethi vpálí nick natvrdo a škrtne se vám ta možnost si nicky libovolně měnit.

Nebo, poslední možnost, ale fakt nepředpokládám, že by byla reálná - se laskavě uklidníte a přestanete si s těma nickama hrát jak malý rozmazlený fakani co dostali vzduchovku a užívaj si, že rodiče na víkend odjeli z domu.

EDIT: ono se to týká spíš jen Tebe, jak sem psal, v těch ušatejch jménech se ještě dá relativně vyznat
12.2.2010 14:24 - Sosáček
sirien píše:
Princip je, že Kostka nabízí určitou (značnou) svobodu ohledně vlastního nicku. Jenže podobně jako jiné, i tahle svoboda začne být na obtíž (všem) ve chvíli, kdy se najdou individua (jako Ty), kteří k ní začnou přistupovat bez jakékoliv zodpovědnosti (k uživatelům co Tě neznají, k lidem co sem chodí jen občas, ke spoustě náhodných návštěvníků, k nováčkům... ke všem, kteří tu narozdíl od relativně malého návštěvnického jádra nejsou tak často, aby stíhali Tvoje momentální výstřelky registrovat).

1) Sledovat kdo jsem (zvlast kdyz profil i obrazek je porad stejny a meni se i stare diskuse) by zvladla i retardovana ovce, pokud bys ji naucil cist.
2) Neexistuji zadne dukazy, ze takovi uzivatele o kterych tvrdis ze jim to vadi existuji.
3) Neexistuji zadne dukazy, ze nevedet kdo je kdo (pro pripad ze jste jeste retardovanejsi ovce, nebo sirien) nejak zhorsuje kvalitu diskuse. Zeptej se Alnaga, naopak ti potvrdi, ze se potom lidi divaji i na obsah prispevku.

(to 3. pochopitelne neni dulezite, protoze se takove veci nedeji -- mame tu jen malo retardovanych ovci a jen jednoho siriena)

sirien píše:
Takže BUĎ můžeme zavést napevno nicky k příspěvkům, ale to je takové... moc se mi to nelíbí. NEBO můžeme skončit jako na RPG F, kde kdykoliv si chceš měnit nick musíš požádat přímo Marcuse a čekat jestli Ti vyhoví (moje zkušenost je tedy taková, že s tím nikdy neměl problém, ale stejně), NEBO prostě jenom cíleně eliminujeme ty jedince, kteří to nesnesitelně přehánějí - tedy se Tobě a Sethi vpálí nick natvrdo a škrtne se vám ta možnost si nicky libovolně měnit.

Nebo, staci nedelat nic, protoze problem o kterem mluvis neexistuje. Zvlastni, ze jsi tuhle moznost nezminil, kdyz vyzaduje mnohem mene usili nez ty moznosti ktere nabizis.

sirien píše:
Nebo, poslední možnost, ale fakt nepředpokládám, že by byla reálná - se laskavě uklidníte a přestanete si s těma nickama hrát jak malý rozmazlený fakani co dostali vzduchovku a užívaj si, že rodiče na víkend odjeli z domu.

Nebo by ses mel uklidnit ty?

Nebo on nekdo umrel a udelal te kralem d20? I don't think so.
12.2.2010 14:48 - Jerson
Eh, to jsem zase něco rozpoutal - mě šlo jen o to, aby odeslané příspěvky měly uvedeného stále stejného autora. Jména ať si Sosáček mění jak chce, s tím nemám problém.
12.2.2010 14:55 - Sosáček
Tos nerozputal. Tukan si trenuje rathovskou retoriku co tak obdivoval, a ja na nej kaslu, nic neobvyklyho ;)
12.2.2010 15:26 - Ebon Hand
Sosáka exemplárně zabanovat a dát mu pevnej nick!
12.2.2010 15:41 - wlkeR
Co takhle zobrazit přihlašovací jméno a zobrazovaný jméno zároveň třeba ve formátu "X a.k.a. Y?"
12.2.2010 19:59 - sirien
Jack the Zipper píše:
1) Sledovat kdo jsem (zvlast kdyz profil i obrazek je porad stejny a meni se i stare diskuse) by zvladla i retardovana ovce, pokud bys ji naucil cist.

a) nulovej avatar je na tohle naprosto nahovno, o tom Sethiinym by šlo uvažovat
b) profily bych řekl že normální návštěvník ani nezná, rozhodně se do nich běžně nechodí a i tak - neustále navštěvovat profil abych se ujistil, že Ty jsi opravdu Ty...

Jack the Zipper píše:
2) Neexistuji zadne dukazy, ze takovi uzivatele o kterych tvrdis ze jim to vadi existuji.

Bohatě stačí že to při pročítání diskusí zpětně občas zarazí mě, kterej tu sem denodenně

Jack the Zipper píše:
3) Neexistuji zadne dukazy, ze nevedet kdo je kdo (pro pripad ze jste jeste retardovanejsi ovce, nebo sirien) nejak zhorsuje kvalitu diskuse.

z pohledu tohodle webu jako částečně sociálního prostoru to je minimálně otravný.
A když se budeš vyjadřovat smysluplně, tak nebudeš potřebovat berličky k tomu aby lidi četli i obsah

A problém o kterém mluvím očividně existuje, když nejsem sám kdo o tom mluví.
12.2.2010 20:27 - Alek
Píše:
Neexistuji zadne dukazy, ze takovi uzivatele o kterych tvrdis ze jim to vadi existuji.

Já! Já se hlásím.
12.2.2010 23:53 - Alnag
Ebon Hand píše:
Sosáka exemplárně zabanovat a dát mu pevnej nick!


Já dneska navrhoval diskuze úplně zrušit. Stejně tu kecáte jen kraviny. Nebo možná retardované ovčiny. Těžko říct.
13.2.2010 16:28 - Sethi
Já nevím, jestli jsem jako... natvrdlá, nebo něco...

Ale odkazy s obrázky si nějak dělají, co chtějí. A určitě to tak dřív nebylo.

[a href="LinkNaStránku"][img src="LinkNaObrázek"][/a]

Když chci obrázkem odkázat na stránku, tak je odkaz "LinkNaStránku" tak nějak ignorovaný, pouze mě to kopne na novou stránku s obrázkem.

A jestli to má být nějaká nová politika odkazování obrázků, tak hlasitě protestuji. Chápu, že to má být zřejmě doplněk zmenšování obrázků na šířku diskuse, ale nemělo by to přepisovat manuálně vložené linky.
13.2.2010 21:36 - Max
lightbox (neboli to vyskakovátko) by se již mělo aplikovat jen na obrázky, které nejsou odkazem (fakticky takové, kde konteinerovým tagemem IMG není A).
13.2.2010 21:47 - Sethi
Merci beacoup.
14.2.2010 11:58 - Sethi
Ještě mám otázku k těm vyskakovacím obrázkům. Když tak jako ten obrázek vyskočí... Jak se člověk dostane zpět? Nějak mi tam chybí prostředek návratu, i když je klidně možné, že to bude problém mého přístroje, on se s těmihle technickými vymoženostmi (jako je internet) jen těžko přátelí.
14.2.2010 12:08 - Nachtrose
Sethi: nevim, zda je to tvym pristrojem, ale normalne by melo byt pod obrazkem tlacitko "CLOSE X", ale jinak by melo stacit kliknou kamkoli mimo obrazek.
14.2.2010 12:11 - Sethi
Dobře, tak to je chyba v mém přijímači. Ono je to jedno, já stejně vždycky otevírám do nového tabu.
14.2.2010 13:25 - Sosáček
Ted se zda se negenerujou vubec. Nebo mluvit jenom o clancich a ne diskusich?
14.2.2010 13:38 - Alek
No vida, tak lightbox mi uniknul, za ten jsem fakt rád. Hlavně se mi líbí možnost prohlížení více obrázků bez otevírání x tabů a překlikávání. Pokud byste toho chtěli docílit stačí místo atributu rel="lightbox" použít rel="lightbox[roadtrip]" .
14.2.2010 17:31 - Max
Funguje to v diskuzích i v článcích

např tady je to vidět v diskuzi
http://www.d20.cz/diskuze/kultura-diskuze/50861.1.html

pouze to nepřepisuje v případě kdy je již obrázek obalen odkazem

přidal jsem ten roadtrip
14.2.2010 17:53 - Sosáček
Ale v diskusi "neco pro zasmani" to nefunguje. Nebo to nefunguje v chome a v ty diskusi na kterou odkazujes jo :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089236974716187 secREMOTE_IP: 3.140.188.16