Kultura

Aegnor
22.4.2009 12:58
Seriály fantastiky
pozn.: moje stránkování je vzestupné (nové posty - vyšší stránky) a mám 20 postů na stránku. Tj. když napíšu "na třetí straně", myslím tím posty 41-60. Ano, stránkování si můžete změnit ve svém osobním nastavení.

pozn. 2: seznam zpracován po str. 147 vč.

Sci-fi - směs
  • StarGate SG-1 (str 43)
  • StarGate Atlantis (str 28)
  • StarGate Universe (str 8, 28, 29-30, 32)
  • Doctor Who (str 16, 19, 35, 38, 40-41, 51-56, 60-62, 78, (83))
  • Rick and Morty (str 79, 83)
  • Altered Carbon (str. 81, 84, 119)
  • War of the Worlds (str. 112)
Sci-fi - space
  • Firefly (str 44, 117)
  • Expanse (str 67, 70, 72-74, 76-77, 82, 96-97, 104-105, 113, 118-119, 128-129, 132-133, 144, 146)
  • Killjoys (str 69-70, 73, 78-79, 104)
  • Dark Matter (str 69-70, 73, 78)
  • Farscape (str 64, 69)
  • Babylon 5 (str 16, 19, 20, 46)
  • Crusade (str 39, 46)
  • Battlestar Galactica (str 32, 52-53, 118, 122-124, 126-127)
  • Star trek (121-122, 130, Sirienův průvodce TNG)
  • Deep Space Nine (str 16, Sirienův průvodce DS9)
  • Star trek Discovery (str 78-79)
  • Star Trek: Lower Decks (str 131)
  • The Orville (str 79, 83, 91, 142-144))
  • Lexx (str 79)
  • Picard (str 95, 118-119)
  • Mandalorian (str 104-105)
  • Foundation (str 121, 131)
Sci-fi - urban
  • Humans (/True Humans) (str 66, 77)
  • Dollhouse (str 8)
  • Krajní meze (str 46)
  • Flashforward (str 8, 11, 29)
  • Person of interest (str 41, 57-58, 62-65)
  • V (str 11)
  • Torchwood (str 16, 19, 38, 41, 43, 55-56)
  • Eureka, město divů
  • Earth-2 (str 49)
  • Sliders (str 10)
  • Warehouse 13 (str 56)
  • Tales from the Loop (str. 119)
Fantasy - hardcore
  • Herkules
  • Xena, princezna bojovnice
  • Legend of the Seeker (cca str. 1-5, 9, 39)
  • Letopisy Narnie
  • Merlin (str 10, 13)
  • Avatar the last Airbender +Korra (51, 52, 55, 59, 61)
  • Dragon Prince (str 120-123)
  • Avatar (N) (str 143)
  • Wakfu (neptejte se; stěžujte si Sethi)
  • Game of Thrones (str 40, 43, 48, 51, 85-93, 100-102, 116)
  • Jonathan Strange & Mr. Norrel (str 65-66)
  • Shannara Chronicles (str 67, 78)
  • Galavant (str. 74)
  • Witcher (N) (str 93-95, 99-117, 128, 135-140, 143)
  • Witcher (Pl) (str 99-100)
  • Carnival Row (str 98-99)
  • Disenchantment (str 83)
  • Wheel of Time (str 130-133)
  • Arcane (str 131, 134-135, 143)
  • DotA: Dragon's Blood (str 130)
  • Rings of Power (str 144-145)
  • Legends of Vox Machina (str 143, 146-147)
  • Dračák: Temné časy (str 134)
Fantasy - urban, bez upířin
  • Constantine (str 67-69)
  • Neverwhere (mimochodem seriál byl dřív, než knížka) (str 16)
  • Death Note (str 16, 42-43, 47)
  • Sanctuary (str 8, 29)
  • Supernatural (str 9, 37, 41, 50-51, 53, 67)
  • Dresden Files (str 56, 67)
  • Lost girl (str 49)
  • Librarians (str 64, 67, 119, 120)
  • Once upon a time (str 49)
  • Grimm (str 53, 64, 66-67)
  • Todd and the Book of Pure Evil (str. 74)
  • American Gods (str 77, 98)
  • Good Omens (str. 83, 93, 97)
  • His Dark Materials (str. 104)
  • Sense8 (str. 83)
Vampires & alike
  • True Blood (str. 6, 39, 42, 58) (plus samostatná diskuse, kdo ví proč...)
  • Buffy (str 8)
  • Moonlight (str 11, 50)
  • Vampire Diaries (str 11, 12, 26-31, 33, 36, 38, 40, 42-45, 48, 61, 64-65, 77)
  • Originals (str 59, 61-62, 65)
  • Teen wolf (str 43, 56)
  • Dracula (str 61)
  • souhrný výběr nějakých upířin
  • V Wars (str. 112)
  • Castlevania (str 132, 147)
  • Discovery of Witches (str 129, 143)
Weird mystery
  • X files (str 37)
  • Fringe (str 9, 22, 29, 33, 36-37, 41, 42, 49-50, 53)
  • Haven (str 50)
  • Lost room (str 16)
  • Sherlock (str 48, 60, 74-76)
  • Jekyll (str 30)
  • Event (str 39)
  • Lost (str 124-126)
Horror & weird
  • Penny Dreadful (str 58-59, 61, 67)
  • Stranger Things (str 75, 79, 81, 96, 119)
  • Black Mirror (str. 82)
  • Lovecraft Country (str 122, 128)
Komiksy a podobné:
  • Heroes
  • Misfits (str 31, 42-43)
  • Arrow (str 56, 68)
  • Gotham (str 68)
  • Clone Wars (SW anime) (str 41)
  • Daredevil (str 80, 83-84)
  • Punisher (str 80)
  • Iron Fist (str 80)
  • Jessica Jones (str 80)
  • Defenders (str 80)
  • The Boys (str. 98-99)
  • Legion (str. 118)
Pseudo-historické a dobrodružné
  • Black Sails (str. 81)
  • Vikings (str. 82)
  • Řím (str. 82)
  • Britannia (str. 82)
Další (???)
  • Walking dead (str 29, 49)
  • Dark Shadows (str 42)
  • Requiem for Phantom (anime) (str 47)
  • Requiem for Darkness (anime) (str 47)
  • Darker than Black (anime) (str 47)
  • Orphan Black (str 58)
  • Dominion (str 59-60)
  • Godless (str. 82)
  • Taboo (str. 82)
  • Mindhunter (str. 82)
  • Happy! (str. 83)
  • Blood Drive (str. 83)
  • Man in the High Castle (str. 98-99, 104)
  • Son of Zorn (str. 99)
  • Squid Game (str 132-133)
  • Final Space (str 129)
  • Shadow and Bone (str 137)
  • Legendy Polskie (str 127)
  • Snowpiercer (str 144)
Různě zmíněné: Alnagův výběr 16 seriálů, Dexter (str 13, 14, 46), Mentalista, Spooks (str 40-41, 56), Deadwood, Reaper, Bleach, Spartacus, Lost (str 23, 25, 46), Lie to me, Castle, House MD, Lucifer (67-68), Archer (69), Last ship (58, 71), Bojack Horseman (83), Adventure Time (83), Gravity Falls (83) a True Detective (85).

Pak taky Gumídci, Letohrátky (TaleSpin), Rychlá rota, Želvy ninja, Kačeří příběhy a My Little Ponny
28.1.2015 20:00 - sirien
Gurney: Masquarade (nazničitelní elders) a Requiem (ta downgrade stránka upírů) z toho místy dost zářej, to zcela bez pochyby.

Já s těma cliffhangerama měl dojem trochu jakoby je do toho někdo (Produkce? Programáci?) nutil (obdobný jen ještě silnější dojem mám z Grimm - ostatně ta hláška na konci druhé sezony kdy se objeví "to be continued" a vzápětí se pod to připíše "oh come on, you knew this was comming" to docela dost sarkasticky podtrhuje) Ostatně - ne poprvé.

Co je "Šestka?"

Mimochodem, může mi někdo vysvětlit, jak můžou mít na csfd Vampire diaries 66% a Originals 77%? (IMDb 81% a 86%?)

A... what!? Vampire diaries maj už 7 sezon? Našel někdo odvahu? (popř. našel někdo odvahu jít v Originals přes pilotní díl?)
28.1.2015 20:16 - Gurney
"Šestka" má být "pětka", jako pátá řada.

Originals jsme nezkoušel, i když je pravda že v rámci Vampire Diaries začne být jejich rodinka v určitou chvíli zajímavější než základní trio (k čemuž přispívá i to, že - aniž bych zacházel do spoilerů - Elena v určité části toho seriálu začne být šíleně nudná, otravná a nudná a člověk si říká co na ní vlastně všichni vidí... pak se to naštěstí trochu zlepší).
28.1.2015 20:31 - sirien
Elena hlavně neni PCčko a efektivně skoro ani NPCčko - je v podstatě jen laciná příběhová rekvizita :D

Všimni si, že Elena NIKDY neudělá žádné vlastní rozhodnutí, které by něco vyřešilo nebo něco někam posunulo. Její vlastní rozhodnutí nebo akce jsou velmi řídké a vždy jsou určeny jen jako story trigger který zahájí nějakej průser kterej pak musí PCčka (Damon, Stephan, Caroline, Jeremy, Bonie, Alaric...) řešit.
Zároveň ani příliš neprojevuje žádné své názory kromě názorů které jen pasivně drží a které tvoří social Skill Challenge pro příslušnou postavu.

To samozřejmě začne bejt po čase otravné, ale pak tam naštěstí dojde k té změně theme té postavy a začne se to zase dát snášet.

Popravdě to je poměrně zajímavej příběhovej koncept. Když sem si ho uvědomil, tak jsem si říkal že bych to mohl někdy zkusit ve hře - vytvořit centrální non-Character který by udával příběhovou osu a u kterého by třeba hráči mohli střídavě nějak ovlivňovat kterým směrem se nějak vydá...
...samozřejmě bych to asi nedělal na lacinou prvoplánovitě líbivě napsanou hysterku, ale třeba nějaký šéf tajné služby pro níž postavy pracují by takhle mohl být mnohem zajímavější, než kdybych ho pojal jako běžné NPCčko.

(ostatně on takhle vyznívá i ten příběhový závěr; moment kdy se Elena rozhodne že **** je moment kdy hráč **** konečně naházel ty potřebné úspěchy v tom Skill Challenge aby jí ****. A když se tam Elena střetne s **** aby si to vyřídili a ona tam pak **** čímž zároveň **** tu druhou postavu a zároveň vyřeší otázku **** (chápeš které scény myslim, že jo? :D ) - to je úplně jasně scéna kdy nějakému hráči co už měl **** za celou hru plný zuby zbyly na konci kroniky nějaké zdroje navíc a rozhodl se je takhle propálit, aby si to vychutnal)


(mimochodem v tomhle kontextu je hrozně vtipné, jak je Elena psaná hrozně wanna-be pro každou lacinou teenagerku - efektivně to znamená že každá holčička touží bejt hadr na podlahu...)
28.1.2015 22:04 - Gurney
To je dobrá úvaha (jo, vím které scény i události mylíš). Akorát nevím jestli se ty Eleniny rozhodnutí co se tam objeví dají brát jako příběhové komplikace, to jsou spíš ultimáltní prů****, ale z nějakého důvodu ji za to nikdo nikdy neseřve.

Já myslím že to není hodama nebo propalováním zdrojů, já myslím že je to skupinou vynucenej DM fiat - prostě ti dva hráčí tak dlouho roleplayovali a házeli, až si jednoho dne uvědomili, že pokud má Elena zůstat aspoň trochu uvěřitelnou (teen) holkou, prostě to nemůže dopadnout jinak. Akorát tam zpětně dodali jednu scénu (která obsahuje jedno setkání a jeden mind-trick), díky které to vyznělo víc jako že takhle je to vlastně předurčeno od začátku a míň že takhle to prostě chodí :)

sirien píše:
(mimochodem v tomhle kontextu je hrozně vtipné, jak je Elena psaná hrozně wanna-be pro každou lacinou teenagerku - efektivně to znamená že každá holčička touží bejt hadr na podlahu...)

No upřímně, já si ani po těch čtyřech řadách nejsem tak úplně jistej, jestli jsou VD upírská fikce a navrch je tam ten romantický vibe, aby se to dalo sledovat i s nepříliš geeky přítelkyní nebo je to naopak vlastně červená knihovna obalená do upírských příběhů s trochou vraždění navrch, na kterou můžeš (jako holka) koukat i se svým geeky přítelem, aniž by měl blbý kecy nebo u toho usnul :D

Ještě na začátku třetí řady bych to viděl na jasný a), ale potom co se znova začala řešit Elena a její problémy a především přibyl (EDIT: vlastně spíš znovuobjevil) ten motiv staršího, zkušeného a přitažlivého muže, který se z nějakého neznámého důvodu hrozně vzhlídne v mladé teenagerce (jakých za svoji dlouhou existenci jen tak mimochodem musel potkat stovky), načež o ni soupeří s jejím současným přítelem jejího věku, který krom nezbytného sexy vzhledu taky samozřejmě není jen takový týpek odvedle...

sirien píše:
Popravdě to je poměrně zajímavej příběhovej koncept. Když sem si ho uvědomil, tak jsem si říkal že bych to mohl někdy zkusit ve hře - vytvořit centrální non-Character který by udával příběhovou osu a u kterého by třeba hráči mohli střídavě nějak ovlivňovat kterým směrem se nějak vydá...

Něco podobného jsem zkoušel - měl jsem vládkyni jedné planety a měl jsme v plánu, že kampaň dopadne podle toho, jak na ni budou PC působit tj jestli ji dovedou spíš k light side jednání nebo ji naopak inspirou k tomu aby se vydala dark side směrem. Taky se kolem ní pohybovaly různý NPC z nichž některý byly težce pragmatický, ale táhly ji spíš k tomu horšímu, některé zas těžce light side, ale věci který zastávaly byl dost nepraktickej idealismus.

Celý tohle téma jsem nakonec tak nějak vzdal - tak nějak jsme čekal že ji budou korumpovat nebo napak vést nějak postupně, ne že během prvních pár sezení odpraví jejího nejvíc LS rádce, skoro člena rodiny, aniž by se namáhali se o tom s ní aspoň poradit a když je za to vyrazila z paláce, začnou dělat pro místní podsvětí (ti umírněnější) nebo rovnou zabíjet lidi za cool krystaly do lightsaberů :) Ale hra to bylo moc zábavná, možná o to lepší že se to všechno vydalo úplně nečekaným směrem.
29.1.2015 00:09 - sirien
To je implicitní, prostě jsi měl NPC a čekal, kam ho zmanipulujou. Já spíš přemýšlel doslova přeměnit NPC v mechaniku. Hned na začátku hry explicitně říct "hele, hrajete za MI18, je to v podstatě státní hunterská "koncpirace". Její šéf je tenhle týpek, pojďme mu vytvořit nějakou osobnost ve smyslu projevu a chování, ale jeho rozhodnutí ve hře budou vaše rozhodnutí - bude se rozhodovat podle toho, jak ho vy přesvědčíte. Když dojde na konflikt mezi váma tak si to hodíte nebo to můžete ovlivnit nějakým metagame zdrojem. Já budu mít nějaká NPC co sem tam budou dělat totéž a je na vás abyste je trumfly nebo se postarali o to že se k němu vůbec nedostanou. A sem tam když se mi to bude hodit vám cálnu nějakej zdroj nazpátek aby měl šéfík čas od času symbolicky taky nějakej vlastní názor co se vám nebude hodit, jen tak aby se neřeklo...

Prostě z toho udělat natvrdo gamistickej challenge prvek :)


Gurney píše:
No upřímně, já si ani po těch čtyřech řadách nejsem tak úplně jistej, jestli jsou VD upírská fikce a navrch je tam ten romantický vibe

Kdysi sem jedný ex koupil ze srandy první díl tý knižní předlohy a než jsem jí ho věnoval tak sem si ho sám přečet. Tyvole... taková autorčina vlhká Mary Sue "fanfiction" že Twilight je proti tomu vysoká literatura :D

Seriál si z toho vzal v podstatě jen jména hlavních postav - dokonce ani charaktery tam nejsou stejný.

- Elena v knížce je Caroline ze seriálu (před embrace) (doslova. Scénáristi si napsali vlastní Elenu která v knížce vůbec neni a aby jim ten sladkej wannabe archetyp nezmizel tak Elenu - v knížce samozřejmě blondýnu - přejmenovali na Caroline a poslali jí na vedlejšák.
- Caroline v knížce vůbec neni (resp. je tam někde na pozadí, další z mnohačetných kopií Eleny v Elenině houfu) Dle VD wiki jí pak někde Tyler zbouchne a pak se z ní kvůli tomu stane werewolf.
- Bonnie se od zbytku houfu Eleniných kopií od začátku odlišuje tím, že je nějaká wicca pošahanka (how unpredictable)
- Stephan je patetickej zoufalec a'la Brad Pit z Interview na vlhko (tajemnější než hrad v Karpatech, pořád nějak rozervanej, váhající, bla bla bla...)

...Damon (a hafo dalších) nevim, v první knížce se efektivně neobjeví, ale někde na fan wiki sem si přečet, že všechny autorčiny série startují na "good guy, bad guy" a následně konvergují k "bad guy becomes good guy too".
JE pravda, že Damon začíná jako zlej bratr a někde v půlce seriálu z něj je dobrej bratr, nicméně Damon sám se moc nezmění, to jen ze Stephana se naopak stane absolutně šílenej psychopat - což neni úplně autorčin styl očividně :D

(btw. tady se mi fakt hodně líbila ta upíří perspektiva, když tam Stephanovi hrábne a všichni z toho totálně šílej jak je ztracenej a Damon jen pokrčí rameny a prohlásí něco jako "no jo, to tu už bylo, za třicet nebo padesát let bude zas ok...")

Příběh VD seriálu opustí příběh VD knížky prakticky v momentě kdy Stephan potká Elenu (tzn. cca v desáté minutě prvního dílu první série). První knížka končí někde za druhym plesem nebo tak něco, ale řekl bych, že se ty příběhy pak už nikdy nesetkají. Ostatně postavy typu Alaric, Anne atp. jsou tipl bych nad autorčinu kreativitu. (oh, aha, tak dle VD wiki je i v knížkách... i když teda očividně tentýž případ co všechny ostatní postavy :D )

Každopádně jsem nabyl dojmu, že autoři chtěli napsat nějakou upířinu, šáhli po VD protože tam už byl nějakej fandom, udělali první cca 3 díly aby tenhle fandom nalákaly na knižní slaďárnu... no a ty brutality a overkilly a všechno to co se tam děje od momentu kdy Damon začne poprvé vraždit dál už nemá s knížkama nejspíš pranic společnýho :)


Gurney píše:
ten motiv staršího, zkušeného a přitažlivého muže, který se z nějakého neznámého důvodu hrozně vzhlídne v mladé teenagerce

dlouhodobě tvrdim, že sou to všechno mentální pedofilové. Jako beru že se s nima vyspěj stylem "Damon prodominuje Caroline na poslušnou postelovou hračku" (což, mimochodem, mi bylo jistou osobou ženského pohlaví vysvětleno, že je prý hrozně sexy a způsobuje to, že fanynky pak nad Damonem slintaj že jim nestačej kapesníky...), ale jako zamilovat se... možná tak stylem "ta by nemusela bejt zlá, embracenu a za 30 nebo 50 let uvidíme jestli z toho něco bude".

Ve VD aspoň dali nějakej zkousnutelnej důvod, proč zrovna tahle teenage nicka ty upíry nějak přitahuje.
29.1.2015 02:39 - Naoki
Co jsem četl nějaké reakce na 9gag tak prý Originals se po prvních několika dílech zvedne a stane se lepší než VD. Hlavně že se to točí mnohem víc kolem rodiny, co to znamená, co to pro ní máme dělat, atd. Ale sám jsem nezkoušel takže nepotvrdím.
29.1.2015 03:04 - Colombo
Píše:
že jim nestačej kapesníky...

U chlapů má tohle splovní spojení úplně jiný význam...
29.1.2015 03:50 - sirien
Už všichni kdo sledujou viděli PoI?

SPOILERS FOLLOW


to setkání AI bylo kapku suchý, sem čekal něco co si nebudou moct vyměnit přes Bluetooth z mobilu na mobil během jedné z těch mnoha akcí kdy na sebe jejich operativci vyprazdňujou tuny munice.

Šachová analogie byla nicméně suprová...
...injoke se simulací taky

Control mi přijde kapánek natvrdlá na to, na jaké je pozici a v jaké organizaci. Jeden by od ní čekal o dost pružnější mindset.
29.1.2015 03:53 - sirien
Naoki píše:
Co jsem četl nějaké reakce na 9gag tak prý Originals se po prvních několika dílech zvedne a stane se lepší než VD. Hlavně že se to točí mnohem víc kolem rodiny, co to znamená, co to pro ní máme dělat, atd. Ale sám jsem nezkoušel takže nepotvrdím.

No nevim. Já si to s touhle nadějí pustil. Ze začátku to šlo - působilo to jako typicky rozpačitej pilot série. Ale pak ten závěr...
- a) charakterový vývoj několika postav byl přetočen zpátky o celou sérii VD, přitom bylo zjevné, že k němu musí dojít. Sledovat znovu celou sezonu abych viděl co sem už viděl?
- b) moment kdy Klaus sejmul (zase) Elijaha byl moment kdy sem si řek že na tenhle kolovrátek asi nemám úplně náladu...

Colombo píše:
U chlapů má tohle splovní spojení úplně jiný význam...

literally.
figuratively to je v tomhle případě v podstatě totéž...
28.4.2015 09:53 - Beltar
Nevím, jestli jste už na to tady náhodou nenarazili, ale dnes ráno jsem shlédl první díl serialu Galavant. Kdo měl rád parodii na Robina Hooda, tak tohle se mu bude líbit.
29.4.2015 15:54 - Dukolm
Tak kdo ještě nezaregistroval Jonathan Strange & Mr Norrell od BBC https://www.youtube.com/watch?v=iE1nsOoTJos
29.4.2015 16:17 - sirien
Damn! Cool... Doufám, že to nebudou rvát přes těch 7 dílů.

Režii má týpek kterýho znám jen z 6. dílu Sherlocka, kterej byl režijně myslim dost dobrej...

...scénář má Peter Harness, ale jeho tvorbu taky moc neznám. "Kill the moon" z Dr. Who bylo docela vpohodě. A má docela vysoký ratingy u svejch ostatních věcí.

Obsazení vypadá pohodově, míň známí herci, ale docela ok. (Strange sem si teda vždycky představoval trochu víc uhlazenýho, ale v podstatě proč ne...)
29.4.2015 16:25 - wlkeR
Noice! Kniha mi teda přišla dost zdlouhavá, ale na tohle jsem celkem zvědav.

Taky by mohli zas někdy zfilmovat nějakýho Prattchetta. :<
18.5.2015 03:18 - sirien
Jonathan Strange & Mr. Norrell

so far so good...

vemte příběh s rozsáhlým prokreslením doby a zvyků v popisu i stylu jazyka, odsekejte všechno až zbyde jen kost příběhu... a pak jí zfilmujte tak dobře, jak jen umíte (aniž byste vynechali cokoliv extra podstatného nebo něco změnili nějak bolestivým způsobem) a dostanete cca můj dojem z prvního dílu.
Popravdě chápu že ten úvod potřebovali proletět, ale doufám, že ve zbylých dílech trochu zpomalí (i když upřímně lehce pochybuju, protože toho materiálu je fakt hafo a jim zbývá už jen 6 dílů).


Nemám nejmenší tušení, jak bude seriál (nebo minimálně jeho první díl) působit na ty z vás, co knihu nečetli. Skutečně nedokážu odhadnout - vidím příliš mnoho chybějícího a příliš mnoho urychleného steroidy, které vás možná můžou zmást nebo způsobit nepochopení, ale je také možné, že vám to chybět nebude, fast-forwardů a zkratek až tak moc nevšimnete a že to obsahuje všechno co je k pochopení potřeba.


Režie příjemná, scénář viz výše, obsazení a herecké výkony myslím velmi dobré.

- Norrell je stylovější než jsem si představoval (v dobrém slova smyslu, fakt nádherně vystižená postava).
- Childermase je jak z knížky (v podstatě přesně jak jsem si ho představoval)
- Strange má... "jinou příchuť" než měl v mojí fantazii, ale celkově také velmi věrně a dobře zahraný.
- Vinculus... No, ten je i v knížce tak potrhlej, že těžko měli dva čtenáři stejnou představu, takže myslim že taky dost dobrý
- Elf ("gentleman s vlasy jako chmíří a bodláčí") je BOŽÍ. 200% mojí knižní představy
- Walter Pole těžko říct takhle z kraje, ale předtavoval jsem si ho vždycky staršího (musel bych se podívat, ale myslím že v knížce i starší byl, ale možná se pletu)
- Arabella a lady Pole asi ok? Ne že by se tam moc projevily.

- Drawlight je jedinej, co mě zklamal. Má to bejt "lev salónů", i když slizkej a lacinej, v seriálu je podanej děsivě rozpačitě a těžkopádně v situacích, kdy by podle mě měl být naopak sebejistý a přirozený. Ale když nad tím tak přemýšlím... je to trochu jiné než jak je podaný v knížce podle mě, ale charakter té postavy to vzásadě vystihlo.
- (La...bleh, ten druhej k Drawlightovi - tam zatim moc nebyl)


Zatím nechci úplně hodnotit, ale vypadá to stále tak slibně, jak se z traileru zdálo.
18.5.2015 21:43 - sirien
Mimochodem jsem se nudil. Strange & Norrell s01e01 srt pro verzi GHOST DOG 327MB

Trochu opruz práce, takže netuším, jestli budu mít chuť dělat i další díly (zejm. pod 24h od jejich objevení... ve veřejném prostoru, řekněme). Vidina něčeho tekutého by mohla dodat motivaci samozřejmě :)

O úpravách mi kdyžtak dejte vědět a budu rád, když se to neobjeví na titulky.com (k čertu s tím webem)
19.5.2015 18:16 - Skrivos
Koukal jsem na ty titulky a chtělo by to pár úprav:
1) Anglický citoslovce vymazat, ty do českých titulků nepatří.
2) Anglický titulky byly evidentně pro chluchý, v normálních titulcích by to krákání, řechtání, kašlání, atd. být nemělo, jen to tam překáží.
3) Vypravěčovi věty začínají ' a vypadá to dost blbě. Vypravěč/po telefonu/vnitřní hlas atd. se dává do kurzívy
4) Časování je docela děs, je tam spousta krátkých řádku a úplně zbytečně. Krásně by to šlo pospojovat a udělat z toho delší titulky, aby to tam pořád neblikalo.
Tohle mám jen z pár proklikání, ke shlédnutí se dostanu asi až o víkendu, mám tady ještě pár vlastních věcí na překlad a hromadu věcí na korekce, tak dyžtak ještě napíšu, když na něco narazím, ať si to můžeš upravit.
19.5.2015 18:28 - sirien
:)

Před asi patnácti minutama sem upravil odkaz (aniž bych o tom dal vědět), teď vede na verzi titulků 1.1. Významné změny jsou:

- oprava interpunkce
- zalomení hromady širokých titulků na 2 řádky, nějaká pospojování nebo rozdělení
- překlad proroctví jsem upravil podle knihy

Osobně preferuju kratší titulky s rychlejší frekvencí než dlouhé. Každopádně ono to je docela hafo práce - překlad, korekce, zarovnání, úprava časování aby zapadalo a mělo CPS =< 15 atd. ... víc času tomu už asi dávat nechci. Nicméně pokud máš zájem, neváhej to upravit sám, nic proti tomu nemám.
20.5.2015 12:20 - wlkeR
sirien píše:
- (La...bleh, ten druhej k Drawlightovi - tam zatim moc nebyl)

Lascelles. Zajímavý že i půl roku po přečtení si to pamatuju :D Určitě kouknu, po přečtení tvého shrnutí se možná i těším, mně zas na tý knížce ta přemíra fluffu kolem občas trochu vadila.
25.5.2015 03:04 - sirien
Dotaz na vás, kteří sledujete Strange a Norrella a NEčetli jste knihu (popř. pokud máte poruce někoho takového):

Velice by mě zajímalo, jaký dojem jste si z druhého dílu odnesli o vztazích mezi jednotlivými postavami.
25.5.2015 13:54 - Ulric
2:sirien - dneska večer se teprve budu na druhý díl koukat, tak Ti pak napíšu co na to přítelkyně říkala (já knihu četl, ona ne).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.094235181808472 secREMOTE_IP: 13.58.39.23