Kultura

Joe
26.7.2007 09:53
Pulpová hra, využívajúca pravidlá rolovej hry Fate verzie 3.
Autorská citace #1
26.7.2007 09:53 - Dalcor
Jelikož sjem zvyklej na materiály Draming Cities zajímá mě následné - je zde nějaký úvod do žánru? Popis prostředí nebo jak na to vybudovat PULP prostředí? A pokdu ano /ted sjem si vsiml Kapitoly Tipy a triky/ je ten popis dostatečný i pro NEwbie?
BTW co World of Tomorrow film - ten možná zapadne ještě lépe.
Hezká recenze, díky FATE nic pro mě.
Autorská citace #2
26.7.2007 10:08 - Joe
Dik!
Jo, je tam o Pulp žánre napísané celkom dosť. Najprv stručný úvod na začiatku (strany 2-6), potom v Gadgets and Gizmos (207-221 - prehľad bežne používaných prístrojov a vecí v tej dobe) a ako si už povedal, v kapitole Tips and Tricks (najmä 303-312).
Zmienky o tom nájdeš v celej knihe a samozrejme na konci je bibliografia a odporučené filmy.
World of Tomorrow som nevidel, takže bohužel nevím ;)
Autorská citace #3
26.7.2007 10:19 - Alnag
Na pulp bych samozřejmě vzal jedině Adventure! d20; ale to teď pomiňme. :-D
SotC je IMO lepší než druhá verze Fate i tím, že je konkrétnější a vypravěč se tam konečně něco dozví. V poslední době začínám hodnocení hry tak, že nalistuji kapitolu pro vypravěče (má-li hra vypravěče) a když ta stojí za houby, zbytek obvykle nemá cenu číst. A není to jen o tom, že mohdy závisí na výkonu vypravěče. Každý autor se s nadšením vrhne na psaní a začnete dělat tvorbu postavy a řešení situací... a pak mu dojde dech, takže zbytek zkrátí. Na kapitole vypravěče se obvykle pozná, jak moc mu došla energie a jak to odfliknul.
K pointě... budeme-li u SotC považovat za kapitolu pro Vypravěče Tipy a triky (protože to Running of Game je trochu o něčem jiném, než bych si představoval), pak je to docela ucházející. Rozhodně lepší průměr, je vidět, že se snažili a dali tomu dost. Takže ačkoliv FATE nějak moc nemusím, SotC je hra, které bych ještě dal jistou šanci...
Autorská citace #4
26.7.2007 10:23 - Joe
I see your point, Alnag. Rady sú v SotC rozostreté aj v celých pravidlách, nie len v týchto kapitolách. Je tam veľa príkladov, z ktorých Pulp feeling priam srší a tipujem, že po prečítaní celých pravidiel bude mať každý, aj neskúsenejší PH (alebo hráč) obraz, ako to hrať.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.18922400474548 secREMOTE_IP: 34.204.193.85