Volná diskuze

Zarahel
9.4.2018 18:48
Epigana - DnD5e Plzeň / DDM Mariánské Lázně
Zdravím zdejší hráče RPG,

jako spousta lidí jsem kdysi dávno začal s hraním Dračího Doupěte jako vypravěč a i když má spoustu masařek, byl to tehdy fajn začátek. Od té doby uplynula spousta času, střídavě jsem zakládal herní skupiny (Karviná, Ostrava, Mariánské Lázně) a prokládal to roky nehraní. Po čtyřleté přestávce jsem se do toho zase zakousl. Nedávno mne nadchlo DnD5e a zjistil jsem, že je kolem mne jen velmi málo hráčů, kteří už své vypravěče mají a chtějí tak zůstat. Rozhodl jsem si tedy hráče vytvořit.

Proč jsem založil vlákno?

Zakládám kroužek v DDM Mariánské Lázně pro mladé nové hráče ve věku 13-17 let, který by měl fungovat od Září 2018. V tomhle městě se nic neděje a trochu mne to mrzí. Díky vstřícné ředitelce budu mít docela podporu a dostanu se i do škol na konci školního roku, abych DnD představil jako alternativní způsob zábavy.

Chtěl bych skupinu D20 poprosit o radu, obzvlášť ty, kteří už mají zkušenost s vedením kroužku pro mladší hráče. Jakým způsobem jim DnD nejlépe představit? Jak je nejlépe zatáhnout do hry, aby je to bavilo? Co se vám osvědčilo? O jaký typ hry byl největší zájem? (Je to už nějaký pátek co jsem v tom věku hrál sám a dnešní mladí jsou trochu jiní :) ). Pokud máte nějaký zajímavý zdroj (CZ, ENG), podělíte se?

Taky chci nabídnout občasné hraní v Plzni, nebo třeba jen posed, návštěvu na kukačku, pokud nebudete mít zrovna co dělat, zahrát si oneshot postavu nebo některé z mých NPC. Rád se třeba sejdu i jen tak na pokec i piva/kafe/čaje. Ke stálému hraní DnD jsem dal dohromady v Plzni skupinu 20 lidí, kteří se mi budou točit v sandbox hře Epigana (Všichni se točíme v práci/škole/rodině nebo ve všem dohromady, takže reálně, podle proběhlého hlasování o hře to vychází na cca 6-8 lidí. (Ženy a muži zastoupeni přesně 50 na 50 :) ) Kdyby se našel vypravěč, který by chtěl na tomhle pracovat se mnou, můžeme se klidně sejít a pokecat si.

Pro své hráče jsem založil info stránku:
https://epigana.weebly.com/ Můžete kouknout, podělit se o postřehy nebo jinak zkritizovat. Ilustrace jsou pochopitelně "vypůjčené pro potřeby hry", ale časem až se nebudu soustředit na prvotní text dodělám vlastní.

Díky za vaše názory.

RPG zdar.
Autorská citace #21
23.4.2018 15:27 - Zarahel
Tak, první sezení v Plzni za námi - a řeknu vám, dělat deníky s deseti lidmi je docela síla (80% z nich to nikdy nehrálo, resp. nikdy nevidělo). Šalamounsky jsem připravil hru tak, aby větší část sezení zvládli hrát bez statistik (Něco jako - "probouzíš se ze sna. jsi Muž nebo žena? Žena? Zapiš si to do deníku." nebo "Cítíš, že horní paluby nejspíš začínají hořet. Při snaze vypáčit dveře vás jen těsně minuly padající trámy blokující v tuhle chvíli vchod. Chcete je dát stranou? Jaká je vaše Síla? Hoďte si na statistiky a potom vám ukážu jak vypadá hod."), bylo to náročný ale stálo to za to.

kin: Dobrý :) Díky za tip. Kouknu na to. Na vyprávění se asi nezmůžu, moje vlastní skupina je docela náročná sranda. Ale navážu rád nové kontakty nebo si přijdu zahrát, když ještě bude místo :)
Autorská citace #22
13.5.2018 11:30 - [t͡ʃart]
Hoj Zarahel,

máš ještě volné místo ve hře? Studuji na univerzitě v Plzni a rád bych začal s hraním D&D. Zatímco mám zkušenost s pen-and-paper RPG (Dračí doupě II, one-shoty), 5. edici jsem ještě nehrál, ale rozumím jejím mechanikám a líbí se mi její jednoduchost oproti 3.5e, o které jsem četl dříve.

Můžu zastoupit jakoukoliv postavu, která by v kampani chyběla - sice preferuji taktické role, které nutně nepracují jen s udílením zranění, ale dokážou kontrolovat bitevní pole a podporovat družinu. Jsou mi příjemnější v propojení s role-play aspektem hry.

Měj se pěkně. :)
Autorská citace #23
14.5.2018 18:33 - Zarahel
Ahoj ahoj :)

O místa se v podstatě hlasuje každý měsíc :) Takže se dá říci, že ano :) Řekl bych, že tě tam rádi uvidíme :) Kdo si chce zahrát je rozhodně vítaný přírůstek. Co se postav týče, asi bude stačit aby sis vytvořil postavu dle svých preferencí :) Pokud se ti vysloveně nechce lepit díry :)

Hele, vzhledem k tomu, že jsou většinově začátečníci a já v DnD5e vyprávím poprvé, není znalost systémů něco co bych vyžadoval, ale rozhodně to přijde vhod a jak jsou na tom s taktikou taky ještě pořádně nevím, ale taktik se taky hodí vždycky když teče do bot :)

Moc rád tě tam uvidím, když zájem přetrvá.
Nějaké drobné info ke "světu" kde hrajeme doplňuji sem: epigana.weebly.com
Můžu tě přizvat i do FB skupiny.

Co by jsi chtěl vlastně hrát? Sám za sebe? Nějaká představa?
Autorská citace #24
15.5.2018 13:33 - [t͡ʃart]
Hlavně jsem to myslel tak, abych nebyl třetí bojovník či druhý druid, zatímco by nebyl žádný klerik. :) Tu je několik postav, které mě napadly, když jsem si procházel možnosti jednotlivých povolání:

Bojovník (Taktik) – potulný rytíř, který se vzdal vlastní identity, dokud nesplní slib či přísahu. Ať už marnivý rozmar nebo důležitý úkol, musí ji dodržet.

Druid (Kruh snů) jako léčitel a ochránce, který byl vyrván ze svého světa – Vílí divočiny/Feywild – a teď zoufale hledá cestu zpátky. Tedy pokud ve své kampani používáš i jiné roviny. :)

Bard (Skald), který nezpívá ani nehraje na struny, ale údery do svého pukléře udává a mění rytmus bitvy a útržky starých ság inspiruje družinu na cestě za vlastním příběhem.

Kdyby bylo povolání úplně jedno nebo mi dáš tip na jednu postavu, rád zkusím vyplnit deník a dám ho tu ke stažení spolu s kontaktem na mě. Pročítal jsem si info tvého světa a velmi rád bych potom podrobněji probral zasazení postavy, aby neskřípala. :)
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.14951300621033 secREMOTE_IP: 54.167.243.214