Volná diskuze

sirien
21.12.2017 16:45
Dračí doupě II (revidované)
Diskuse o nové (revidované) verzi DrDII.

Plná verze Dračího doupěte II ke stažení ZDARMA (pay-what-you-want) ZDE V ALTAŘÍM E-SHOPU (prostě klikněte na odkaz v druhém odstavci)

_________________________

Diskuse a články k původní (nerevidované) verzi:
Původní diskuse k DrDII
Sirienova recenze
Jersonova recenze
16.6.2019 12:42 - Aegnor
Jo, teď nad tím přemýšlím a je to dost na hraně. Snažil jsem se vymyslet něco, co nemá nějakou fikční podmínku (typu "mám zbraň X") a nevyšlo mi to.

Ale zase - pokud se na tu nohu nemůžu reálně vůbec postavit, tak to (dle mého názoru) prostě není jedničková jizva.
16.6.2019 12:50 - malkav
Říkám, nehodnotil jsem systém jako takový :) Ale jestli to popisují jako lehké kulhání, tak to asi fakt omezuje a už jen to podvědomé chránění si jedno nohy může být limitující.

Zase jestli jsem pochopil dobře, tak mohu ve své obraně přijmout z vlastní vůle jizvu jinou, takže si nenechám omezit hybnost, je to tak? V jednom zápise je dochovaný duel, kdy britský důstojník nastavil proti výpadu dlaň a chytil ránu do ruky, přičemž zkrátil výrazně vzdálenost a podřízl svého oponenta zlomenou šavlí.
16.6.2019 13:09 - sirien
malkav: záleží na technice, sou způsoby jak někoho strhnout na zem, které nejsou zrovna řecko-římskej zápas. (Uznávám, sou technicky náročnější a riskantnější, ale ne, že by nešly popsat.)

A co se týče představ, tak asi hodně moc záleží na žánru, že jo. Ve východním wuxia stylu (Tygr a drak? Hrdina? Fearless? ...) nebo v Exalted atp. nemusí bejt problém Tě srazit k zemi pohybem zápěstí (vzpomínáš jak v Kung-fu pandě je ultimátní kill-shot založenej na pohybu dvou prstů? Nebo na techniku 5 kroků a puklého srdce z Kill Bill?)

Popravdě musim říct že snaha všechno pořád rvát k realitě když se bavíme o systému, který může být použitý k hraní epic fantasy, mi přijde dost zcestná.
17.6.2019 09:16 - Aegnor
sirien: tak ano, v tom systému můžeš odehrát docela slušné High Fantasy, ale zas je to systém, který hodně závisí na sdílené představě fikce. A než před každým příkladem definovat fikci je prostě tak nějak intuitivnější sklouznout do uvažování "no v reálu by to asi mohlo fungovat takhle". Což teda nedorozuměním nezabrání, ale zmenší je to.
17.6.2019 09:44 - sirien
Aegnor: kdyby to bylo o DrD II tak budeš mít asi pravdu, ale tenhle argument se neustále točí i u DnD, DrD 1.x, GURPS... Prakticky u všeho co naprosto jasně nedeklaruje "prvoplánovitou" odlišnost od reality (Exalted).

Tj spíš mi to přijde jako že hráči mají reflex přehlédnout žánr.
2.1.2021 13:22 - efram
nevěděl jsem kam to přesně hodit tak snad to tady nebude vadit, je to jen takovou informace k diskusím o dračku - jak výborně funguje hraní dračího doupěte čas 16:08 videa
2.1.2021 14:07 - sirien
efram: no nevím, z těch tří vět mi přijde že mluví o nějaké generické verzi "táborové RPG vyprávěčky které se říká 'dračák'", spíš než skutečně o DrD jako takovém (natož o dvojce specificky).
2.1.2021 17:13 - efram
Na mě to působilo spíš tak, že to je jen jedna část jak drd využil. U ětch skautů jsem o drd slyšel opakovaně z různých zdrojů. Myslím, že takovouhle verzi/fází - pojďme při túře hrát doupě/drd si prošel snad každý (at uz s kamarády nebo v rámci kroužku). Neodděloval bych to.
2.1.2021 19:52 - ShadoWWW
Na táborech se hrávalo vždycky klasický DrD.
2.1.2021 20:11 - RoVan
Mno, čistě empiricky co jsem zaznamenal, tak u mládežnických spolků (Junák, Pionýr, ATOM), je asi stále nejrozšířenější DrD 1.6.
U nás v oddíle hrajeme DnD 5e (s použitím místního překladu), ale i tak tomu všichni říkají Dračí Doupě/ Dračák, a jsme jediní o kom vím, že hraje něco jiného než DrD.
2.1.2021 20:23 - Aegnor
ShadoWWW: a teď myslíš DrD 1.6, nebo "volné vyprávění ve fantasy světě, který obsahuje settingové prvky z DrD 1.6"?
2.1.2021 20:48 - efram
podle mě myslel Shadowww DrD 1.6 (ale samozřejmě nemohu mluvit za něj). Z mé zkušenosti ti co prováděli jak ty říkáš volné vyprávěni se settingovými prvky DrD 1.6 byli lidé, kteří většinou hráli dračák 1.6 a to volné vyprávění aplikovali v případě takové procházky nebo jen tak for fun vyprávění
2.1.2021 20:51 - ShadoWWW
Já tam zažil DrD 1.2 až 1.6. Jinak na výpravách jsem zažil, o čem píše Efram, tedy volné vyprávění na motivy DrD.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080254077911377 secREMOTE_IP: 34.228.7.237