Volná diskuze

Marwus Lupus
23.7.2017 10:59
Theurg v D&D
Ahoj, jsem nováčkem na vašem webu. Začìnal jsem s RPG v roce 90. Bylo to samozřejmě Drd. Po dlouhé odmlce jsem se k tomu vrátil a chystáme se přejìt na D&D.Máte někdo ponětí, zdali se dá theurg převést do D&D, nebo jestli už něco takového někdo uďelal a jak přìpadně na to? Dìky.....
Autorská citace #1
23.7.2017 11:24 - ShadoWWW
DrD Theurg byl hodně specifický koncept DrD a 100% obdobu nemá nikde jinde (vlastně ani v DrD+, ani DrD II).

Co se týče DnD 5E, pokud bys chtěl dělat dosáhnout něčeho podobného, můžeš to udělat několika způsoby.

1) Buď přes alchymistu, který je ve dvou variantách.
A) Jako neoficiální doplňky EnWorld Patreonu, což je doplněk nazvaný vědecká magie v podobě zázemí Alchymistův učeň a několika odborností, a druhý doplněk v podobě alchymisty jako povolání a jeho rozšíření.

B) To výše byly neoficiální doplňky. Pokud bys chtěl jít oficiální cestou, můžeš zvolit alchymistu v podobě povolání Divotvůrce, který je od Wizards of the Coast. Odkazovaná varianta je zatím jen v betatestu, ale finální (a nejspíš dost podobná) varianta by měla vyjít v nějakém budoucím produktu, možná už v listopadu v modulu Xanathar’s Guide to Everything (nejspíš v roce 2018 pak bude i překlad tohoto modulu).

2) Pokud bys chtěl jít spíš cestou theurga jako komunikátora se sférami než jako výrobce kouzelných předmětů, můžeš zvolit kouzelníka a jeho Školu věštění z Příručky hráče a obecně se orientovat na věštící kouzla.
Autorská citace #2
23.7.2017 11:45 - LokiB
Je to tak. Taky mnohým ten koncept připadá i nevhodný do kooperativní hry, protože vyděluje operativu theurga od zbytky družiny.
V DnD mi přišlo, že se "podobným směrem" (tedy mimo běžné způsoby kouzelnického a klerického kouzlení, vydával třeba Binder nebo Truenamer.
Pro to dělali lidi i konverze do 5E, např. http://homebrewery.naturalcrit.com/share/Skq96NSQ nebo http://mfov.magehandpress.com/2016/06/book-of-binding.html

Nicméně nic z toho není prostě DrD theurg, jsou to classy, které se snaží postavu udržet "ve hře" skupiny.
Autorská citace #3
23.7.2017 13:07 - Marwus Lupus
Díky moc za vše obsahující, vydatnou odpověď. Je fajn, když člověk po 25. letech zjistí, že existuje komunita stejně postižených nadšenců, co to s RPG nikdy nevzdali. Vás web je skvělej a váš přehled ohromující, když tady čtu vaše příspěvky, dochází mi, jak dlouhou cestu za ty léta RPG hry urazili. Jsem takovej dinosaurus co se vrací do hry. Vytyčil jsem si nelehký úkol. Tvořím kompletní svět. Pro ten účel mám i pracovní stůl, delanej na míru přímo pro tvorbu map, s led podsvícením atd. Rád bych se o svět, stojící na domnělé mapě Pangei, časem podělil a nechal ho projít testem zkušených hráčů. Je na něm pořád ještě dost práce. Ale myslím, že příští rok by mohl být hratelný. Ještě jednou díky za odpověď. Jsem rád že jsem vás objevil.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.22948503494263 secREMOTE_IP: 54.81.71.219