Střípky

Vannax
1.6.2007 09:02
Tohle jsou zhruba dvacet let staré hlášky posbírané při hrání DnD. Myslíte, že se za těch dvacet let něco změnilo?
Autorská citace #1
1.6.2007 09:02 - Alnag
Abych odpověděl na úvodní řečnickou otázku: Ne, myslím si, že se nic nezměnilo. osvědčený způsob hraní zůstává :-D
Autorská citace #2
1.6.2007 09:39 - Fibriso
ještě bych doplnil: "Hoďtě si..."
Autorská citace #3
1.6.2007 11:58 - Jiron
Jo souhlasím s oběma. Nic se nezměnilo a nemusí se jednat o DnD :-)
Autorská citace #4
1.6.2007 13:04 - latu
Ja bych teda rekl, ze se toho zmenilo dost... vetsina tech "vtipku" v kontextu dnesnich pravidel postrada smysl.. anebo je to blbe prelozeny a v orignale by to bylo lepsi (citim z toho doslovny strojeny preklad)... anebo jsou to blbe poskladany vety z hrani uz v originale.
Autorská citace #5
1.6.2007 13:18 - Fibriso
myslíš větu "Are you sure?"
Autorská citace #6
1.6.2007 14:04 - Vannax
Jo, musím uznat, že překlad stojí za starou belu. Dělal jsem to někdy k ránu, když jsem nemohl spát a narazil jsem na to v jednom starým časáku. A to jsem ještě některý amerikanistický hlášky radši úplně vynechal. Ovšem nejde až tolik o hlášky samotný jako o přístup ke hraní :). Ten podle mě přetrvává i po dvaceti letech v mnohém podobný.
Autorská citace #7
2.6.2007 12:07 - Jerson
Hláčky se mi líbí, sice nevím, proč se některých hráči až tak obávají, ale asi to má důvod.
Ve své hře mám jen jednu hlášku, která zabírá, totiž "Tak to postavíme". Možá ještě "Zkusit můžete cokoliv" :-)
Autorská citace #8
2.6.2007 18:42 - thief
V naší skupině budí paniku hlášky: "Je to vysoko..." nebo "Slyšíte tekoucí vodu."
Dříve bylo populární "Hoďte si proti pasti" až to zlidovělo.
Autorská citace #9
2.6.2007 19:49 - Merlin
...jojo taky je u nás oblíbeně neoblíbené..."Tak se postavte"...a ještě "XY jede první, takže ti ještě nenaběhla iniciativa"
Autorská citace #10
2.6.2007 22:07 - wraiths
Merlin: jee zdarek co "pokracovani pribehu"....taky dobra hlaska neee ;-)
Autorská citace #11
2.6.2007 22:53 - Merlin
jo to je dobrá/nedobrá hláška...nějak se to pozdrželo...pracovní vytížení a rodinné změny...ale myslím, že ybch to mohl zase o kousek posunout...musím se podívat, kde že jsem to skončil
Autorská citace #12
3.6.2007 10:03 - wraiths
Merlin : podivej, podivej....myslim ze nejen ja cekame jak se to bude vyvijet dal a co se budedit v te zahrade, dostanou se ven... atd. :-)
Autorská citace #13
6.6.2007 13:37 - wlkeR
Máme jednu velmi specifickou hlášku DM, která budí panickou hrůzu v jedné z hráček:
"Před dveřma je rohožka."
Ale zastávám názor, že nejděsivější DM je ten, kerej se celou dobu blbě usmívá a kouká do sešitu s před-naházenejma číslama.
Autorská citace #14
6.6.2007 17:44 - Vannax
wlkeR: nepropadej panice. DM, který se blbě usmívá a kouká do sešitu s před-naházenejma číslama, buď něco zvoral, nebo si neví rady :o) Přiblblej úsměv je většinou jen zástěrka.
Autorská citace #15
6.6.2007 17:50 - Rytíř
Máš pravdu :) Ovšem jen pokud to není špatný výklad hráče a nejedná se o přiblblej, ale takovej ten klasickej výýýznamnej úsměv DMa, jenž už ví co přijde.. a nezřízeně se na to těší :)))
Autorská citace #16
14.7.2008 07:11 - Nachtrose
Tady je taky pěkná sbírka DM hlášek: http://www.hahnlibrary.net/rpgs/101dms.html
Moje oblíbená: "THE GUY IN FRONT OF YOU IS CARRYING A SCYTHE AND TALKING TO YOU IN CAPITAL LETTERS!!!!!" :-D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.095774173736572 secREMOTE_IP: 34.237.245.80