Střípky

York
20.10.2020 12:39
Skeny starých verzí DrD
Chtěl bych si zaarchivovat elektronický kopie starších verzí pravidel (před 1.6), který fyzicky vlastním. Nemáte někdo aspoň některý z nich naskenovaný, abych nemusel dělat tu samou práci znova?
Autorská citace #1
20.10.2020 14:37 - PetrH
Ja ti nevim Yorku, zda je korekt chtít veřejně scanny autorského díla...?
Autorská citace #2
20.10.2020 14:45 - LokiB
PetrH: taková je, zdá se, doba ... u DH se s tím taky moc skrývání nedělo, když si o to v diskusi někdo přímo řekl :D
Autorská citace #3
20.10.2020 14:46 - York
PetrH: Nejen že korektní, ale dokonce i legální, protože vlastním fyzický originál. Pokud někdo ty skeny má a poskytne mi je, ušetří mi tím práci se skenováním.
Autorská citace #4
20.10.2020 14:53 - LokiB
York: a můžeš ty elektronické verze svých fyzických originálů dávat Odanovi? to je také legální?
Autorská citace #5
20.10.2020 14:59 - York
Loki: Nevidím důvod, proč bych mu je nemohl pučit.
Autorská citace #6
20.10.2020 15:03 - Corny
PetrH: Není (půjčit elektronické verze, lol), ale tady si z toho řada lidí zjevně nic moc nedělá :)
Autorská citace #7
20.10.2020 15:07 - ShadoWWW
York: Digitální rozmnoženinu můžeš legitimně dělat jen pro sebe a z vlastních originálů.
Autorská citace #8
20.10.2020 15:10 - York
Corny: Výpůjčky elektronickejch kopií normálně legálně fungujou, asi jsi zaspal dobu.
Autorská citace #9
20.10.2020 15:26 - PetrH
ono tyhle prosby (byť je chápu) pak mohou být použity jako např. podpásový argument typu na dotaz na elektronickou verzi nových pravidel nenového systému "sorry pdf nebude, protože to pomůže v boji proti nelegálnímu šíření a ušlým ziskům"
Autorská citace #10
20.10.2020 15:28 - Corny
Tak cílem možná není rulelaywyeřit, ale pak se netvař, že to je legální :)
Autorská citace #11
20.10.2020 15:46 - York
PetrH píše:
mohou být použity jako např. podpásový argument typu na dotaz na elektronickou verzi nových pravidel nenového systému "sorry pdf nebude, protože to pomůže v boji proti nelegálnímu šíření a ušlým ziskům"


Což je ale nesmysl. Na to, že někdo naskenuje fyzickou kopii, kterou si normálně koupil, prodej pdfka nemá vůbec žádnej vliv.

Je to dokonce přesně naopak: Pokud někdo nedá do prodeje pdfko, tak riskuje, že lidi, kteří ho chtějí a byli by mu za něj ochotni zaplatit, si stáhnou skeny a nebude z toho mít nic.

Což je vlastně přesně případ Bouchiho, btw. Kdyby ty pdfka šly koupit za nějakou rozumnou cenu, navíc v produkční kvalitě, nebyl by důvod cokoliv skenovat. Jenže nejdou, a to i několik let poté, co ShadoWWW Bouchimu věnoval kompletní sazbu (to se teda týká jen verze 1.6, ale ani ta pořád není).
Autorská citace #12
20.10.2020 15:50 - LokiB
York píše:
Což je ale nesmysl, protože řeč je o tom, že někdo naskenuje fyzickou kopii, kterou si normálně koupil. Na to prodej pdfka nemá vůbec žádnej vliv.


Jo a když tu elektronickou kopii "půjčí" někomu, kdo si fyzickou nekoupil, tak to taky vliv nemá ... a ani nemůže ;)
Autorská citace #13
20.10.2020 17:08 - York
Abyste se nedivili: Trochu jsem svoje příspěvky v týhle diskusi zcenzuroval. Maškaráda je vážná věc. Pointa dotazu se nemění.
Autorská citace #14
20.10.2020 17:51 - Corny
I rest my case.
Autorská citace #15
20.10.2020 20:04 - sirien
Víte, kde lidi zajímá řešení autorského práva a další politické otázky? Na RPG Fóru.
Autorská citace #16
22.10.2020 09:02 - Acheron/Odan
LokiB : Je docela srandovní tady řešit autorská práva, když se tu dají stáhnout přeložená pravidla Shadowrunu, Dungeons a Dragons vč. různých dobrodružství. Mimochodem tu a tam se na webu dají najít nějaké verze pravidel, nicméně pokud si pamatuješ začátek 90léta tak se pravidla běžně kopírovala, a nejen pravidla ale i fanziny.

Dost pochybuji že to Klímovy a tehdejšímu kolektivu bude vadit. Pravdědpodobně na to z vysoka kašlou. Jediný důvod asi je ten, proč je nevydají je že je snad ani možná v digitální podobě nemají a náklady s tvorbou pdf a systému prodeje je ten, že to bude nákladnější než zisk z prodeje. Navíc se tu nebavíme o 10 000tích zákazníků ale pouze desítky, možná stovky lidí a to se fakt nevyplatí. Proto vůbec neřeší.
Autorská citace #17
22.10.2020 09:21 - ShadoWWW
Acheron/Odan: Altaru jsem na jejich popud dodal InDesign/PDF verzi DrD 1.6E už před sedmi lety. Že to nevydali mělo prozaický důvod: měli zastaralou verzi InDesignu. Místo aby si koupili novou (nebo si aspoň nainstalili trial, kterým by to stihli prohnat do tisku dřív, než by jim vypršel), tak se rozhodli předělat to z mnou vyexportované idml verze do té jejich zastaralé. Což je manuální megaopruz (z mého pohledu) trvající věky. Čas mi dal za pravdu.
Autorská citace #18
22.10.2020 11:32 - sirien
Acheron: na poznámce že autorské právo je k řešení někde jinde bylo nesrozumitelné co přesně?
Autorská citace #19
24.10.2020 08:14 - Necromancer
Nechtěl by někdo pdf DrD 1.6? Já je náhodou mám. Začátečníky, pokročilé i experty (taky experti svět).
Autorská citace #20
24.10.2020 14:59 - Thalion
Určitě, kdysi jsem měl jen takový hrůzný scan.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10056209564209 secREMOTE_IP: 44.204.164.147