Střípky

sirien
11.7.2016 22:46
Realistický boj (chladné zbraně)
Motáme se kolem tohodle tématu v X diskusích, tak asi bude dobrý to trochu centralizovat ať se to dá i dohledávat.
2.6.2020 13:05 - malkav
Colombo: Asi ano, cestování ve středověku jsem nijak moc neštudoval, ale co jsem si všiml u lidí, kteří se věnují historii, tak často inklinují buď k truhle na voze nebo právě k takové konstrukci. Spíš jsem tím chtěl říct, že i s takovou konstrukcí není tak složité to řešit jak psal sirien.

sirien: Hele nechci se v tom tak rýpat, prostě když napíšeš cosi o vytírání zraku sebrance YT veteránů a týpek tam předvádí ne moc praktické řešení (použitelné ano, cool pro hru ano), tak jsem napsal svůj názor. O použití druhé ruky při tasení tam mluví. Vyrozuměl jsem z toho, že tím chce naznačit, že jeho způsob kvůli tomu není složitější. Při zmiňované úpravě bys musel zachovat její schopnost odklonit ji od zad a naklopit přes rameno.

Celé je to prostě hlavně na efekt a spíš nepraktické pro běžné užívání. Vždyť i národy, které nepoužívají tolik opasek, které zmiňuje Matt, si raději našly jiný způsob nošení, než hodit meč na záda.
2.6.2020 13:15 - sirien
Trocha hyperboly na účet všech co se dostali do prostřihu a hned takovýho čertění.
20.6.2020 12:10 - sirien
How to Design REALISTIC SWORD & WEAPONS for FANTASY worlds - Writing, Roleplaying, Art

Mattův sponzorovaný take na dané téma... popravdě spolu se Shadovejma "Fantasy re-armed" videama by to už mohlo udělat fakt hekzej specifickej world-building playlist.
20.6.2020 13:42 - malkav
Líbí se mi Mattovo oblíbené: "in context of" :D
Nevím tedy nakolik by byla evolucí ovlivněna i lidská rasa, pokud by se musela potýkat při hledání svého místa na slunci např. s orky, každopádně zajímavý rozbor možností, jak by mohl být ovlivněn vývoj zbraní.

Neodpustím si vsuvku z jednoho našeho hraní. S kopím v ruce jsem se postavil proti kostlivci ... když jsem přesně zasáhl oblast srdce s tím výsledkem, že ratiště zahrálo na kostěný xylofon, tak jsem měl chuť tu dlouhou špičatou věc mrštil do stoky :) Takže když ty myšlenky převedu do řeči čísel, tak postihy/bonusy na zásah a poškození určitým druhem útoku a typem zbraně mohou dávat sakra dobrý smysl.
20.6.2020 14:09 - sirien
Tak zrovna u toho kopí to je hodně o bojovym stylu. Když budeš kostlivce HEMA style píchat, tak mu toho nejspíš nic moc nenaděláš (pominu-li šťastný zásah co by např. vyrazil obratel z páteře...) Když máš dost prostoru a vezmeš to orientálnim stylem a tim kopim toho kostlivce prostě smeteš a zpřerážíš mu u toho půlku těch kostí nebo mu zarazíš lebku kamsi do hrudního koše popř. mu jí baseballově odpálíš a pocestě zrušíš jak zmáčklou plechovku od coly (protože kopí je taky, mimo jiné, tlustá a dost těžká dvoumetrová tyč se značnou pákou a úhlovym znásobenim rychlosti... něco co Ti ze zkušenosti řeknu že budí kurva respekt i při měkkym tréninku), tak to může bejt dost devastující.

...což je zase o tom, jak přítomnost podobných nelidských tvorů ovlivní nejen zbraně, ale i samotné bojové styly. Což teď nevím jestli říkal Matt nebo Shad, ale už se to taky na jednom z těch kanálů řešilo, tuším že v kontextu zaklínače. Konkrétně se to zmiňovalo v komentáři k těm útokům z otoček, které - stranou toho, že zaklínači mají alchemicky nadopovanou agilitu - nejsou pro boj proti inteligentním tvorům moc dobré, protože trénovaný útočník Tě v ten moment sejme do zad, ale proti neinteligentním, zato hutně pancéřovaným tvorům by mohly dávat dost smysl - zvířecky inteligentní tvor nedokáže natrénovaně vyhmátnout ten zlomek vteřiny kdy si k němu zády, zato tobě ta otočka dodá značnou razanci navíc, co se může hodit k proražení různejch pancířů, magicky tuhýho svalstva atp.
20.6.2020 14:53 - malkav
Sirien: Však ano, nejsme ve při ;) Jen jsem si k evoluci zbraní a bojového stylu dovolil nastínit, že by nejspíš i lidstvo, díky zákonům přírody a přirozenému výběru, doznalo dost možná i jiného vývoje co se konstituce týče.

Mimochodem byli jsme v kanalizačních chodbách ... široké máchání bohužel nebylo moc možné. Jen mi přišlo vhod to nadnést, protože snížení účinnosti konvenčních technik a zbraní některé systémy umožňují řešit i za pomoci čísel.
23.9.2020 22:58 - sirien
Musim... možná to mělo jít do Něco pro zasmání, ale whatever :D

FIREFLY (Ep4 'Shindig') Sword Fight Review!

EDIT: nicméně... tak nějak s Mattem nesouhlasim ohledně toho "toyed with". Osobně mi už kdysi na poprvé přišlo, že je poměrně zřejmé, že si ten týpek s Malem spíš hraje - má lepší postoj, kompaktnější formu, Mala tlačil zpátky... a předtím bylo řečené, že je to jeden z nejlepších šermířů, zatímco u Mala bylo ukázané, že od Inary dostal večerní rychlokurz - tzn. už na poprvé sem z toho tenkrát měl dojem, že samotnej fakt, že ten týpek Mala neprobodnul čtvrtym pohybem, ukazuje, že to nebere moc vážně.

Ten Inařin komentář sem vlastně nikdy nechápal jako expozici/zdůraznění toho souboje - vždycky mi spíš přišlo, že ten komentář podtrhuje její vlastní dovednost / znalost, kdy je z na první pohled vyrovnané šermovačky podle detailů schopná poznat, jak to je ve skutečnosti. Že by to mělo nahrazovat něco přímo z toho souboje, co v něm nebylo ukázané mě doteď nenapadlo.

Podobně to jak si hodí ten meč za záda - v danou chvíli to je čistá psychologická provokace Malovi do xichtu (a zjevně dost povedená), v momentě, kdy má týpek jasnou převahu a už si to i ověřil. Popravdě - na sparinzích sem občas ze srandy zkoušel dost podobný "koniny" proti vyrovnanějším soupeřům - je to hop trop, většinou to nevyjde a zabolí to... ale když jo, tak to zpravidla vypadá hrozně frajersky (a protistranu to často rozhodí až do konce kola).
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.31411695480347 secREMOTE_IP: 18.215.33.158