Prostředí

Shako
25.8.2012 22:53
Spellcross
Hral nebo primo vedl nekdo hru z prostredi Spellcrossu (stara pc hra)? Na jakem systemu jste to hrali? Jake byli postavy? Povedlo se vam navodit atmosferu puvodni hry nebo to spis byl velky masakr Other side?
Autorská citace #1
26.8.2012 08:01 - Vojtěch
Nehrál, ale mohla by to být velká zábava. Ze systémů, které znám by to asi šlo v d20 modern, možná WoD nebo warhammer 40K (ta verze pro imperiální gardu)?
Autorská citace #2
26.7.2013 08:52 - hayden
také nehrál i když mohlo by to být zajímavé, zvolil bych D20 připadně Unisystem od Edenu, například All flesh must be eaten ačkoliv je system vytvořen pro Zombie apokalypsu mohl dobře fungovat pravě pro Spellcross - má castery,různé weakpointy atp. možná zkusím oneshot.

postavy tady to bude dost přimočaré, povětšinou vojáci různých specializaci civilům moc šanci nedávam a nebo naopak pravě začala invaze other side a hrači jako obyčejní lidé se snaží uniknout klidně to mohou být trochu upravená alter ega z realného světa
Autorská citace #3
26.7.2013 10:19 - York
Kdysi dávno jsem to masteroval a nebylo to vůbec špatné. Hra byla téměř bez pravidel a navíc jsem hráčům dopředu neřekl, co se vlastně bude hrát. Postavy si žádné netvořili, hráli sami sebe. A začalo to hlášením o prvním hurikánu v Čechách...

Při hře se ukázalo například to, že dům rodiny jednoho z hráčů, shodou okolností ten, kde jsme zrovna hráli, má ve sklepě celkem prostorný bunkr. A že hráči znají podobné instalace, jen výrazně větší, tuším někde na Hradčanech. Zajímavé bylo také probouzení psychických schopností (bylo náhodně určeno, komu se to stane). Nedohráli jsme to moc daleko, ale i tak to byla docela pamětihodná hra.

Pro tenhle typ hry (hráči hrají sami sebe a se světem se něco zásadního děje) se myslím gamistické systémy moc nehodí a i příběhové systémy na to mohou být příliš násilné (například použití fate pointu by to celé totálně shodilo), takže bych doporučil držet se skutečně nějakých hodně odhadovacích minimalistických pravidel (třeba jen pár dovedností se slovním popisem, jak je v tom postava asi tak dobrá) a raději všechno popisoval.

Pro hru v pozdější fázi (tedy když už je invaze rozjetá) už je to asi jedno a nejlíp nejspíš vyjde systém, který vám nejvíc sedne.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.17304396629333 secREMOTE_IP: 3.238.240.197