Produkty

idol02
16.6.2018 19:58
Kedy vyjdú Jeskyne a draci?
Ja viem - je to zákerná, zlá a hlúpa otázka. Ide iba o to, či mám investovať svoje financie a najmä čas (na naštudovanie) Myší hlídky, alebo si mám radšej počkať na JaD. Nechcem po polroku - roku znova začať riešiť iný systém. (už som to totiž robil.... naštudoval som DrD2, len aby som zistil, že mi nevyhovuje a hladám niečo lepšie... /zatial hrám s jednou partiou Parhfinder/
Autorská citace #1
18.6.2018 14:12 - Sir_Pete
Z oficialních stránek:

Hru bychom rádi dokončili v letech 2017/2018 a vše nasvědčuje tomu, že termín je reálný.

Tak možná někdy kolem Vánoc? :)
Autorská citace #2
18.6.2018 14:17 - Quentin
Já bych to hecnul a koupil oboje. Zas tak náročné hry na naučení to nejsou. Půl roku je hezký čas na myšáckou kampaň.
Autorská citace #3
18.6.2018 14:23 - York
idol02 píše:
naštudoval som DrD2, len aby som zistil, že mi nevyhovuje a hladám niečo lepšie...


Ber to z té lepší stránky - bez toho, že si pár her vyzkoušíš, těžko zjistíš, které ti vyhovují a které ne.

JaD budou podobné Pathfinderu, takže pokud ti ten vyhovuje, tak je to prakticky sázka na jistotu (jsou to modernější pravidla a ve světě velmi úspěšná), ale Mouse Guard je taky velmi dobře hodnocená hra, takže určitě stojí za to si ji vyzkoušet.
Autorská citace #4
18.6.2018 17:13 - Shako
Quentin píše:
Půl roku je hezký čas na myšáckou kampaň.


+1 ;-)
Autorská citace #5
18.6.2018 18:32 - Šaman
Quentin píše:
Půl roku je hezký čas na myšáckou kampaň.

Případně dvě. Ještě jsem nezažil, že by něco vyšlo v termínu. Víš, jak dopadl Efram… vem si z něho ponaučení.
Autorská citace #6
18.6.2018 19:29 - PanOndrej
Já bych být tebou začal na DnD 5E (ať už originále nebo zdejším překladu), koneckonců jsou ta samá pravidla jako JaD a stejně po nich budeš dříve či později stejně muset sáhnout, protože většina z tamních subclass se v JaD bohužel neobjeví a v mnoha případech se jedná o to nejzajímavější, co daná classa nabízí.
Autorská citace #7
18.6.2018 23:31 - Shako
Přidám jen osobní postřeh k myší kampani.

Pokud bych hrál dneska myšáky jako kampaň, tak bych naplánoval hraní na 2-3 myší roky (tedy 6-12 příběhů, každý v jiném ročním období, zimy jsou specifické). Tedy celkem 6-12 sezení (po cca 4-5 hodinách) + jedno sezení na vytvoření postav (pokud je zájem, ale předpřipravených postav je dostatek a modifikace jsou snadné). Dá se to hrát buď každý večer jiný příběh - propojení bude hlavně skrz hlavní postavy, lokace a (ne)přátelé. A nebo se dá naplánovat něco většího - pokud hráči neznají původní příběhy (třeba se dá odehrát Půlnocova rebélie a její následky*, případně se dají hrát nějaké "war stories" ze Zimní války - před válkou, po válce... atp.).
Bez problému stihnete strávit pravidla, včetně složitějších mechanik bojů a můžete si užít zlepšování postavy (zvyšování dovednosti, rozšiřování rysů... ) a/nebo změn v charakteru postav (povýšení postav, změny ideálů...). A vypravěč má možnost zahrnout pozadí vaši postavy (rodné město, mistra, nepřátelé...) do svých příběhů.

Přestože často hraju oneshoty, tak pravidla jsou imho přesně stavěná na nějakou menší kampaň. Ale zase si to nedovedu přestavit, že by se za stejné postavy hrálo třeba 15+ sezení (důležitý je i počet zim, imho 3-5 je rozumné maximum) - nejsem si jist, zda to systém (čistě mechanicky) zvládne. Pak je nejspíš čas přejít na BW/BE, které naopak vypadají, že výhled na 15 sezení je dobrý důvod, proč začít hrát.

* Hrál jsem kampaň, spíš neúmyslně. Chtěl jsem to hlavně zkusit jako oneshot (stejně jako pár oneshotů předtím). A každé další hraní bylo malé posvícení...že je to tak dobré, jak jsem čekal a že to i ostatní baví a scházíme se. A protože komiksový kánon tenkrát nikdo neznal (ani já), tak jsem odehrál Půlnocovu rebélii jako jeden z prvních příběhů - protáhlo se to asi na tři sezení. A z té situace po Rebélii těžím ve svých příbězích do dnes, až na pár skutečně samostatných misí je to v každém příběhu přítomno aspoň mezi řádky. Několik příběhů přímo stojí na rozporu, které komiksový Podzim 1152 jen naznačuje, ale už Zima 1152 říká, že to není uzavřené kapitola. Odehrál jsem zhruba 12 různých příběhů (dohromady kolem 20 herních večerů/OG). Ten základní rozpor, kdo má vládnout Teritoriím a kde končí pravomoci Myší hlídka (do má zasahovat a čeho nemá) je téma, které se mi zatím nepovedlo vyčerpat. Kde je hranice hraní kladných hrdinů (členu myší hlídky) a "vyšším dobrem" pro Teritoria?
Autorská citace #8
18.6.2018 23:52 - sirien
Shako píše:
Pak je nejspíš čas přejít na BW/BE, které naopak vypadají, že výhled na 15 sezení je dobrý důvod, proč začít hrát

...nebo správná chvíle přejít na ten Fate :p
Autorská citace #9
23.6.2018 17:03 - idol02
Ďakujem za odpovede. Nakoniec mi nič iné nezostáva, len si kúpiť Myší hlídku (pre decká) a počkať si na JaD. DnD5 v preklade je super - mám stiahnuté. Viem, že za prekladom je obrovské množstvo práce, len mi je blbé podľa toho hrať, keď viem, že to nie je originál. Asi som staromódny. (A to mám v robote veľkokapacitnú tlačiareň, dokonca aj zviazať by som si mohol zadarmo dať :D )
Autorská citace #10
23.6.2018 19:14 - sirien
...vždycky si prostě můžeš koupit ty originály a hrát podle vytištěného překladu. Což ostatně byla z určité části i vize původních překladatelů původních DnD edic stejně jako zakladatelů tohodle webu.
Autorská citace #11
23.6.2018 21:00 - idol02
Vlastne áno. To mi nenapadlo (ja blbec). Najprv sa pustím do MH a keď JaD nebudú na trhu, tak to urobím tak, ako sirien napísal. Svedomie je iba maličkosť, ale mňa by to štvalo
Autorská citace #12
23.6.2018 22:53 - sirien
...hlavně, že si před stáhnutim těch překladů odškrtnul to čestné prohlášení, že ty originály vlastníš, co? :)

(sorry, já vim že sem zlej a že to je skoro na úrovni toho někomu vyčítat že tlačítkem "I Agree" souhlasil s textem Mein Kampf vloženým do licenčního ujednání, ale prostě sem si to fakt nedokázal odpustit)
Autorská citace #13
24.6.2018 07:38 - LokiB
sirien: zrovna to jsem chtěl předtím taky napsat, ale pak jsem si říkal, že nebudu svým puritánstvím komunitu provokovat ;)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.072041034698486 secREMOTE_IP: 34.229.223.223