Pravidla

Biceps
19.11.2005 11:27
ECL
prosim vysvetlete mi co je to ECL?
Autorská citace #1
19.11.2005 23:11 - unknown
Preklad z WoTC.com: Toto cislo reprezentuje celkovu moc postavy vzhladom k postave z Prirucky hraca. Tvor s efektivnou urovnou postavy (effective character level, ECL) rovnou 10 je priblizne rovnako mocny ako postava na 10. urovni.
ECL tvora je sucet jeho Hit Dice (vratane urovni v povolaniach) a upravy urovne (Level Adjustment).
Priklad: drowsky bojovnik tretej urovne ma ECL 5: 3 za bojovnika + 2 za upravu urovne (level adjustment) z drowa.
Priklad: treantsky paladin (uch, och, pri svatom Stromobradovi!) 5 urovne ma ECL: 5 za paladina + 7 za Hit Dice (treanti maju 7d8+35) + 5 za upravu urovne = 17, cize je efektivne ekvivalentny 17urovnovej postave.
Autorská citace #2
20.11.2005 00:07 - Bajo
Já bych to s dovolením ještě rozvedl. ECL se také dost často používá, pokud chce DM určit jaké nebezpečí skýtá skupina nestvůr se stejným nebo i jiným CR. CR samo osobě udává, jaká by měla být průměrná úroveň 4-členné družiny, aby si s takovou nestvůrou poradili. Pokud je nestvůr více, tak už nám CR moc nepomůže. Zjednodušeně se dá říci, že pokud mají nestvůry stejné CR, tak jejich celkový ECL je součet CR+jejich celkový počet (dejme tomu že máme napař. dvě nestvůry s CR 2, je jejich ECL 4, máme-li 5 nestvůr s CR 5, je jejich ECL 10, atd.) Ve smíšených skupinách, kde mají nestvůry různá ECL je již výpočet těžší. Nejjednodušší mi příjde jejich CR sprůměrovat a potom přičíst jejich počet (i když tento údaj může být zkreslený). Celkově když se nad tím člověk zamyslí, tak vidí, že čím více je nestvůr, tím méně jejich ECL odpovídá skutečnosti. Protože 20 nestvůr s CR 2 je rozhodně menší výzva než drak s CR 22. Ve zkratce toto číslo tedy udává míru nebezpečí pro 4-člennou družinu. Jeli stejné jako jejich úroveň, měli ba družina takových setkání zvládnout několik. Jeli vyšší, nebo nižší, odpovídající způsobem roste, nebo i klesá výzva, které musí čelit.
Autorská citace #3
20.11.2005 08:14 - Pizin
Ad Qualdezar. To, o čem mluvíš, je EL (encounter level) a ne ECL.
Autorská citace #4
20.11.2005 12:06 - Bajo
Omlouvám se všem, samozřejmě máte pravdu. EL = nebezpečnost setkání (to jest, to co jsem psal) a ECL = efektivní úroveň postavy (tvora, atd..) tzn. její úroveň + zpomalení, resp. HD + LA. Jak jsem si to jeom mohl poplést? Doufám že jsem nepopletl ještě někoho. Takže se ještě jednou omlouvám.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.19111609458923 secREMOTE_IP: 3.237.254.197