Pravidla

Autorská citace #1
12.8.2021 09:44 - Necromancer
Dobrý!
Tohle se mi taky líbí. Je to velmi dobře propracované, myslím ty různá nahodné úkazy a tak. Tahle lokace je propracovaná tak na úrovni Ravenloft z CoS, ale v malém prostoru, čímž to vypadá ještě líp. I když je pravda, že dobrodružství by, s ohledem na to, že je to jen jedna lokace, bez takovéhle podrobnosti nevypadali tak dobře.
Každopádně ano, 9/10 si s přehledem zaslouží.

PS.: Doufám, že mě za tohle Kniha návštěv nepokárá... XD
Autorská citace #2
12.8.2021 21:38 - TheLacrot
Nekromancer: Děkuji za pochvalu! Ze stylu jak je napsán přeložený Strád (kterého jsem v tu dobu DMoval) jsem si právě bral velkou inspiraci. Snažil jsem se, aby byly lokace využité a hodně pomohly také zpětné vazby od testerů, nebo Markusovy poznámky - ty byly obvzlášť přínosné.
...a Knize bylo pohlazeno její ego, tak je to zřejmě v pohodě ;-)
Autorská citace #3
15.8.2021 11:37 - Markus
Blahopřeju k vydání! Rád vidím, že přibylo celé jedno patro, musím se na to podívat blíž. :)

Hodil jsem dobrodružství jako anotaci do Databáze RPG.
Autorská citace #4
17.8.2021 08:19 - Xmajl
vypada to hodne dobre! uz se tesim
Autorská citace #5
15.3.2022 12:28 - TheLacrot
Aktualizace: Venku je verze 1.2 (drobné úpravy, především Augustyn není víl, ale zvíře), pak nějaká gramatika a stylistika.
Autorská citace #6
8.7.2022 22:06 - strucky
Dotázek. Je ta předpřipravená mřížka dělaná nějak pravidelně? Snažím se jí nalajnovat s vestavěnou mřížkou ve Foundry a je to docela pain... Zarovnám pár čtverečků ve středu, ale u krajů už je to stejně děsně ustřelené. :-)
Autorská citace #7
9.7.2022 13:46 - strucky
Po těch mnoha editech začnu tenhle příspěvěk považovat za takový bug report. :D

A všiml jsem si u Rodového salamandra chybky. Sílu má 15, ale bonus +3, zatímco u 15 je bonus stále jenom +2.
Stejně tak u Strážného psa nějak nesouhlasí bonusy. Nenápadnost +5, přestože mechanicky by to mělo vycházet na +4 (+2 z Obratnosti, +2 ze Zdatnosti), to samé u Přežití (+1 Moudrost, +2 Zdatnost). A také +4 k zásahu u Kousnutí by mělo vycházet spíš +3 (+1 ze Síly a +2 ze Zdatnosti).
Možná něco přehlížím, a jestli ano, tak se omlouvám.

U Tarsila taky všude možně přebývá +1 navíc.

Přijde mi, že je tu špatně interpretován Zdatnostní bonus u monster - jako kdyby jsi počítal s +3, přitom monstra do CR 4 (Nebezpečnosti 4, abychom byli konzistentní s češtinou v dobrodružství) mají jen +2. Ano, je to určitě oversight korelace Nebezpečnosti se Zdatnostním bonusem. Všechny NPCs máš maximálně na CR1 (+2 Zdatnostní bonus), ale některá by silově mohla odpovídat klidně i vyššímu CR - třeba u CR5 by už měli +3 Zdatnostní bonus a odráží to i jejich některé bonusy. Jako kdybys vypočítával bonusy skillů, abilit atd z vyššího CR, ale samotné CR jsi zapomněl zvýšit. :-)

Na stránce 6 dole vpravo mi přijde, že je zatoulaná nesouvisející věta.
Autorská citace #8
14.7.2022 00:55 - TheLacrot
Díky za připomínky, až najdu chvíli času, určitě opravím :-)
Autorská citace #9
8.8.2022 01:29 - TheLacrot
Opraveno ve verzi 1.3
Autorská citace #10
8.8.2022 07:46 - Markus
Hele, úplně mimoběžná otázka, ale když to tak vidím o kousek výš... proč vůbec píšeš "hoď si na ověření inteligence", když můžeš napsat prostě "hoď si na inteligenci"? :)
Autorská citace #11
8.8.2022 08:13 - Log 1=0
Aby se to nepletlo se Záchranným hodem na Inteligenci?
Autorská citace #12
8.8.2022 15:55 - Markus
Aha, pětka má na základní vlastnosti záchranné hody? Tak to mě ignorujte, už mlčím.

(A záchranný hod na Int má jiná čísla než normální hod na Int?)
Autorská citace #13
8.8.2022 16:22 - ShadoWWW
Markus: Ano, má.

(Ad záchrana: Může mít. To když ti dává povolání zdatnost k záchrannému hodu na Int. Nebo když sice nemáš bonus k záchraně na Int, ale máš bonus k ověření vlastnosti např. díky dovednosti nebo kouzlu.)
Autorská citace #14
8.8.2022 17:48 - sirien
...nebo když máš magic item co dá plošný +x k hodu na všechny Záchrany atp.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088817119598389 secREMOTE_IP: 3.95.233.107