Pravidla

LokiB
20.5.2020 14:47
Savage Worlds (SWADE) - Materiály a nástroje
Herní systém Savage Worlds společnosti Pinnacle je tu již rok ve verzi Adventure Edition (SWADE), a tak je čas, podívat se blíže na herní materiály a nástroje, které jsou pro hráče a GMy k dispozici.

SWADE - základní příručka nové edice. Na Kickstarteru slavila velký úspěch, což jen potvrdilo, že fanouškovská základna SW je věrná a štědrá :)

Pravidla jsou na základě zkušeností z her minulé edice upravená a doplněná (to by si žádalo samostatný článek pro srovnání a vypíchnutí novinek :)). Obecně se posun jeví k lepšímu, dotaženějšímu systému. Zároveň je systém snadno doplňovatelný a rozšiřitelný v jednotlivých herních světech dle potřeb pro dobrou stylizaci a umocnění zážitku z příslušného prostředí a herního stylu. Zásady FFF (Fast&Fun&Furious) hry jsou stále hlavním mottem.

Companions - sada rozšíření pro jednotlivé žánry, jak jsme je znali z předchozích edic (Fantasy Companion, Sci-fi Companion, Horror Companion, Super Powers Companion) zatím nejsou k dispozici. Počítá se s nimi, ale tým Pinnacle je malý a věcí, na kterých dělají, je mnoho. Podle všeho přijde jako první Fantasy Companion, snad do konce tohoto roku.

A co jednotlivé herní světy a jejich posun v SWADE? Vyberu jen několik

Deadlands: Lost Colony - setting ze série Deadlands, zasazený do budoucnosti

Deadlands - velmi úspěšný kickstarter (vybráno přes $567,000) pro novou edici Deadlandů dává naději, že tento oblíbený setting z porstředí Weird Wild West bude vlajkovou lodí i této SWADE edice.

Interface Zero 3.0 - cyberpunk v prostředí Savage Worlds (a jeho Players Guide to 2095)

Rifts - další oblíbený setting upgradovaný na SWADE. Mega-post-apo-super-powers ... bitva o svět budoucnosti. Settings s mnoha oficiálními rozšířeními a doplňky.

All for One: Regime Diabolique 2nd Edition - Tři Mušketýři a klasické šermovačky vše poháněné SWADE motorem.

A další settingy poměrně rychle přicházejí, jsou aktualizované nebo aspoň doplněné o konverzní materiál na SWADE edici. Vyjmenovávat je zde všechny nemá cenu, jsou jich opravdu desítky.

Nástroje:

Hero Lab má nově podporu pro SWADE. Majitele předchozích verzí trochu nepříjemně překvapil způsobem, jakým je přechod na novou edici realizován (komplikace po instalaci updatu, dokud není zakoupena licence).

Savaged.us se s příchodem SWADE mohutně rozvinul a nyní již mnoha uživatelům plně nahradil jiné nástroje pro generování a správu postav, včetně exportů jejich deníků, kalkulátory a další užitečné nástroje.

Savagebot pro Discord užitečný nástroj pro online hraní (házení, správa tokenů, iniciativa v kole)

Fantasy Grounds nyní také obsahují podporu pro SWADE

Jaké materiály a nástroje znáte či používáte vy? Podělte se :)
Autorská citace #1
2.6.2020 16:33 - LokiB
Byla aktualizována wiki na Roll20 pro SW

Je to jedna z těch lépe zpracovaných wiki stránek, jako návod pro začínající je to fajn.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.23568487167358 secREMOTE_IP: 3.94.21.209