Pravidla

Tarfill
18.7.2017 00:08
Autorská citace #1
3.6.2020 14:55 - sirien
Tak k tomuhle sem se taky dostal dost se zpožděnim, ale tak...

Musím ocenit zajímavé detaily - např. fakt, že nepřátelé stranou všeho ostatního (únosy, vraždy...) ukrdli i dvě slepice, popř. předpřipravený seznam pannen k obětování :D

Nicméně celkově mi to přijde jako hezká nenáročná akční rychlovka - hezky vyvážený mix přímočarosti a nějakého zamotanějšího pozadí.

Plus hezké inspirativní zmíňky o různých věcech okolo a v minulosti, ať už jen tak pro dokreslení, nebo pro inspiraci na další dobrodružství.
Autorská citace #2
3.6.2020 15:59 - Tarfill
Sám jsem přemýšlel, jestli se mám nějak připomenout a snažit se o nějakou konstruktivní kritiku k tomuhle příběhu, protože rozumné zpětné vazby se mi nedostalo vlastně žádné.
Díky tedy siriene, žes tohle připomněl a vyřešil za mě.

Rád bych zároveň uvedl, že jsem tohle psal v době, kdy jsem se vlastně teprve čerstvě seznámil s pravidly D&D a je mi úplně jasné, že to nemá žádný extra design apod. Pokud bych viděl, že má smysl toto dobrodružství trochu oprášit a vylepšit (a pokud mi dodáte kvalitní feedback), rád to udělám...
Autorská citace #3
3.6.2020 16:20 - sirien
Já to nečet, resp. čet, ale nestudoval, úplně řádek po řádku - já obecně nejsem moc na hraní podle cizích modulů a moc zkušeností s tím nemám (stejně jako se moc detailně neorientuju v rovnováze 5e...), takže feedback na úrovni úplných detailů Ti asi nedám.

Z "širšího" pohledu mi ten příběh přijde docela v pohodě. Na povrchu to je přímočarej taktickej příběh, kdy je potřeba zachránit vesnici před partou násilnickejch zlounů s rukojmíma (a dvěma ukradenejma slepicema), je tam nějakej kontext prostředí, opevněného místa... nic převratného, ale nic, co by urazilo, taková normálka. Dá se to odehrát ploše jen v téhle rovině a nebude problém. Pod povrchem je nějaké pozadí událostí, které skrývá nějaká tajemství, dá se to rozmotat bez přílišných komplikací a ty věci co se dějí okolo do sebe pak zapadnou bez toho, aby to všechno byla "jen náhoda" plus to tomu přidá na nějakých jiných aktivitách a typech střetnutí a tak.

Osobně bych to asi zvlád odehrát vcelku bez problémů - co člověk potřebuje tam je připravené, zbytek si snadno doimprovizuje.

Jediný, co by mě na tom zajímalo, je, co ste na tom sakra hráli 12 hodin - možná mám jen ujetej odhad protože nejsem moc zvyklej hrát podle cizí přípravy, ale tak od pohledu mi to přijde spíš jako taková 4, možná 6 hodinovka - takovej standardní one-shot. Abych z toho vytřískal 12 hodin, tak bych asi potřeboval družinu s už rozjetou dynamikou, co se mi tam pocestě ještě pětkrát o něčem zhádá zatimco si bude řešit vlastní věci mezi sebou, nebo bych musel rozvést nějaký ty náměty cos tam tak pocestě poházel do okolí.


EDIT: jakože pro představu, za 12 hodin sem s různejma skupinama zvládnul odehrát Dead Rock Seven a Pleasure Bringers - obojí řádově složitější scénáře. Uznávám teda, že sme to jeli pokaždý obojí v hodně rychlym tempu bez většího oddechu nebo RP meziher, ale i tak...
Autorská citace #4
4.6.2020 08:18 - ben222
No já bych jenom ocenil kdibi to bilo pdfko protože takhle mi to nejde ano otevřít.
No ty moje technické vymoženosti já vím :)
Autorská citace #5
4.6.2020 08:29 - Pan Bača
ben222: jako že ti nejdou otevřít ty docx, nebo že by to bylo ucelené PDF jako u ostatních dobrodružství? To druhé bych popravdě taky uvítal, tolik práce by to snad nezabralo.

Jinak .. ehm.. na tvém příspěvku jde krásně vidět, proč jsou všechny snahy o zrušení I/Y naprosto mimo, protože i když si odmyslím to kdibi, tak mi nějak není jasné, koho by to PDF mělo bít? :-D
Autorská citace #6
4.6.2020 08:52 - Tarfill
sirien:
skutečně to bylo zamýšleno jako nenáročný one-shot, takže jsem rád, že to tak i působí. Co se týče spotřeby herního času, jiné družinky to zvládnou odehrát jistě i za kratší dobu - jak jsem psal, mám pomalou skupinku. ;-)
Docela dlouho trval ale hlavně úvod, kdy se všichni postupně seznamovali a dávali důraz na roleplay, nebo i dlouho plánovali útok, takže to je asi hodně subjektivní. Když nemáš časové omezení, myslím, že třeba těch 6 hodin je docela málo. Ale pokud se družina už bude znát a hráčsky bude sehraná, tak je 12 hodin samozřejmě přestřelených...

bene:
jo, ucelený pdf soubor je jedna z věcí, kterou bych udělal, kdybych to dobrodružství chtěl nějak revidovat. I já sám třeba v telefonu nebo tabletu radši používám ke čtení pdf než word...
Pokud si to nemůžeš stáhnout do počítače a sám si wordovské soubory přeuložit do pdf (což je u novějších verzí normálně možné, pokud Tě to náhodou nenapadlo), napiš mi zprávu a já Ti to všechno pošlu zvlášť...
Autorská citace #7
6.6.2020 09:36 - ben222
Pan Bača píše:
Jinak .. ehm.. na tvém příspěvku jde krásně vidět, proč jsou všechny snahy o zrušení I/Y naprosto mimo, protože i když si odmyslím to kdibi, tak mi nějak není jasné, koho by to PDF mělo bít? :-D

No dovol tak já se ti snážím psát česky a ty nemužeš přejít takový malinky´chibyčky:D
Autorská citace #8
6.6.2020 09:42 - Pan Bača
Neodolal jsem..

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080914974212646 secREMOTE_IP: 54.84.65.73