Pravidla

Xeth
15.4.2005 13:11
Jak probíhá skrývání se v boji ?
Jak probíhá skrývání se (Hide) v boji ? Jde mi o to, že mi neni jasné a) konkrétní postup pro skrytí a b) okolnosti nutné k tomu, aby to šlo.

Příklady:
1) Skupina očekává, že na ně každou chvíli ze dveří vyběhnou orkové (slyší je). Zloděj se skryje za dveřmi, ostatní se postaví na konec místnosti, aby byli co nejdál a kouzelník poodstoupí kus stranou (je vzadu se skupinou), aby nebyl ve skupine pro případ nejakého masového útoku a také, aby měl lepší výhled a mohl snáz kouzlit (žádný cover, atd.). Orkové vběhnou do místnosti a všichni až na jednoho se vrhnou na skupinu, ten jeden na kouzelníka. Může zloděj udělat svůj sneak attack ?

2) Řekněme, že vrhnul dýku po kouzelníkově orkovi, ale nezabil ho. Může se mu skrýt (viz. sniping) ?

3) Řekněme, že se mu to nezdařilo a ork ho vídí / všiml si ho. Ale co ostatní, proti kterým neudělal žádný útok a jsou zaneprázdnění bojem se skupinou před sebou ?

4) Řekněme, že kouzelník dorazil svého orka dřív něž stačil na zloděje upozornit. Jak je to teď ?

5) Řekněme, že o kouzelníkovi zbylá skupina orků ví. Může se jí skrýt (jsou přeci jen težce bojující se zbytkem party) ? Jak ?
Autorská citace #1
15.4.2005 13:21 - Prcek
1) muze, byl schovany a ogri o nem nevi. 2) muze, pokud je alespon 10 stop od nej, ma na hod ale postih -20. Je to v pravidlech u popisu Hide (35ed) 3)nevim, taky by me to zajimalo, nejsem si jist, zda je to v pravidlech. Resil bych to asi hodem Spot proti Hide, s nejakzm postihem 5) pokud ma cover, nebo concelment. Staci se prejit za stul, nebo za roh. Pravidla predpokladaji, ze postavy manevruji a tudiz vidi na vsechny strany.
Autorská citace #2
15.4.2005 13:34 - alef0
Ad 3) tiez by som dal ostatnym asi Spot vs. Hide. Za predpokladu, ze ork po vzhliadnuti zlodeja nezakrici ,,GURBLEBURBLE džakagh zlodej!"
Autorská citace #3
15.4.2005 14:06 - Xeth
Prcek: 5)Právě proto jsem dal do příkladu těžký zápas z jedne strany, ale řekněme, že by tam byl jeden jediný ork a před ním tři členové party co to do něj šijou co to jen jde a za ním je 15 stop vzdálený zloděj, který se chce skrýt, respektive udělat sneak attack z dálky. Přece se ten ork nebude otáče, zda za ním někdo není - minimalně by si zasloužil pořádnou penaltu na ten svůj spot ne ? :)
Autorská citace #4
19.4.2005 08:18 - Prcek
Ad 5) Muze udelat test Bluff, a pak se skryt. Pokud skupina orku je silne zamestana bojem, bude mit velky postih jak na Sense motiv, tak na Spot. Asi bych to resit takhle
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.28714299201965 secREMOTE_IP: 3.235.66.217