Pravidla

Ghostrider
10.3.2005 08:36
Zaskočení a kolo překvapení
Další dotaz k mechanismu pravidel:
Pokud boj probíhá už několik kol a do boje vstoupí nová postava, o které jedna ze stran nemá ani potuchy, je tato strana překvapená (proběhne další kolo překvapení?)?
Př: Skupina orců vedená temným elfem napadne družinu. Elf chytře vyčká několik kol, aby věděl, jak družina bojuje (a pobíjí orcy). Po dvou kolech (a neúspěšném ověření ze strany postav) vstoupí do boje (např. napadením kouzelníka - budiž mu země lehká). Jsou postavy zaskočeny (se všemi důsledky) a proběhne STANDARTNÍ KOLO NEBO KOLO PŘEKVAPENÍ???
Autorská citace #1
10.3.2005 11:15 - Quasit
Kolo překvapení určitě neproběhne, elf se zapojí do boje v kterémkoli okamžiku iniciativního počtu, kdy se mu to bude hodit. Zaskočení se dá vykládat různě. 1) Postavy, kterým už naběhla iniciativa, nejsou zaskočené a proto nejsou zaskočené ani nově příchozím elfem. 2) Postava o elfovi nevěděla a proto se mu nemůže efektivně bránit. Postava, na kterou zaútočí, je vůči němu zaskočena se všemi důsledky, ale ne vůči ostatním účastníkům boje, protože o nich už ví. Další postavy už nejsou elfem zaskočeny, pokud samozřejmě mohly postřehnout jeho první útok. Já osobně bych jako DM zvolil variantu 2.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.17996501922607 secREMOTE_IP: 34.204.187.106