RPG odborně

sirien
28.7.2022 17:22
Autorská citace #1
28.7.2022 17:22 - Aegnor
Hm. Já bych tak nějak čekal, že třeba u Fate tenhle problém řeší už Žebříček, resp. to, že Skvělé hodnocení znamená něco jiného v Gothamském příběhu, než v Justice League příběhu.
Autorská citace #2
28.7.2022 17:56 - sirien
Jakože... ano, ale je to hrozně abstraktní řešení, které se Ti nepropíše do mnoha schopností (triků) popř. mechanik (boj se skupinami protivníků...) a bez nějaké berličky může být docela problém přecházet plynule mezi různými měřítky hry.
Autorská citace #3
28.7.2022 20:18 - Log 1=0
Píše:
Cam Banks: a teď problém Tuláka a Scarlet Witch.


- - Rob: Tulák je velmi specifický a zjevný: seš hezoun, sestimsmiř. Scarlet Witch problém se vyřeší tím, že GM přestane zkoušet sbalit její hráčku.

1. Nemyslí se tady Rogue z X-manů?
2. Nepřijde vám, že Rob toho Cama Bankse akorát setřel a vůbec mu neodpověděl?

Poznámka překladateli: Z čeho soudíš, že myslel BBC Sherlocka? Jen z doby vydání? To může být náhoda.

A ještě jedna věc. Baterangy. Ne bat-bumerangy, ale baterangy. Ale nevím, jestloi to není blbě i v originále.

Ale k pozitivům:
Rob není filmečkář, to je strašně fajn.

Co se týče hlavního tématu, tak myslím, že se docela chytil křiklavého příkladu něčeho, co je v superhrdinském žánru obecnější problém: Nekonzistence moci. A on to Rob i píše na začátku, a na konci v té diskusi. Prostě nestačí vymyslet způsob, jak mít Batmana uprostřed Batfamily, Outsiders a Ligy spravedlnosti. Je třeba vymyslet i to, že může jít do parku srovnat Harley Quinn, které pro svoje pobavení terorizuje prodejce balónků a cukrové vaty, a po boji se může zjevit Poison Ivy, které se vůbec nelíbí, že mlátí její BFF, a oboje to mají být vyrovnané souboje.

Tak nějak se přikláním tomu, že k superhrdinům je třeba nějaký systém, který bude dobře korigovat takové věci, jako spotlight, vliv na příběh, a tak dále, ale bude počítat s velkou volností na výstupu. Protože že je Batman připravený na všechno, je regulérní superschopnost, a těžko stanovit předem, co vytáhne z kapsy. Podobně těžko se dá předem určit, jak moc ublíží rána Supermanovou pěstí. Protože je to prostě nekonzistentní.
Autorská citace #4
28.7.2022 20:27 - sirien
1 - myslel sem si to, ale vživotě sem neslyšel použít slovo "twink" (které jsem přeložil možná trochu umírněně jako "hezoun", ono to je spíš gay-slang pro "klučinu", jestli si rozumíme...) pro holku. Radši sem si to šel i dohledat, ale ani urban-dictionary o "girls" nic neřikal... ale pokud sem mimo tak klidně budu rád poučen a opravim to.

2 - nah, taková fun výměna, byť trochu zazdívací - Rob měl asi zrovna vtipnou náladu.

Baterangy... sem zvažoval, ale přiznám se že komiksy z valné většiny nedotčen jsem zbaběle vycouval v obavě, že běžný čtenář nebude mít tucha o co sakra jde.
Autorská citace #5
28.7.2022 20:47 - Jarik
Článek jsem nečetl,... ale v LEGO a LEGO 2 filmech se taky mluví o baternzích

Twink je označení pro mladého muže okolo dvaceti let, který je štíhlé postavy, bez vousů a ochlupení i bez „mužných rysů“, jako jsou svaly, celkově působícího mladistvě. Termín byl poprvé použit v roce 1963. Podle Oxford Dictionary se jedná o „homosexuálního či zženštilého muže nebo mladíka, který je vnímán jako objekt homosexuální touhy“ a slovo bylo použito poprvé v 70. letech. (co všechno wiki neví)
Autorská citace #6
29.7.2022 10:00 - Aegnor
sirien píše:
Jakože... ano, ale je to hrozně abstraktní řešení, které se Ti nepropíše do mnoha schopností (...)

Ta moje myšlenka vlastně přehazuje práci z game designéra na hráče, což ... není dobrý směr. :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12074589729309 secREMOTE_IP: 44.192.26.60