Kultura

sirien
12.4.2018 15:45
RPG videa, youtubeři, vlogy atd.
Ok, udělejme si jedno místo se sbírkou všech profláklých / hodnotných / zajímavých video-zdrojů k RPG - promo videa her, natáčené herní kampaně, vypravěčské kanály atd. V záhlaví budu zkoušet držet spíš věci co jsou hodně známé nebo mají nějakou vyšší přidanou hodnotu (dle ostatních nebo od pohledu, tolik volna ve svém životě bohužel fakt nemám), takže další věci budou možná náhodně rozházené po diskusi.

(seznam osobností co se hlásí k RPG ale nejsou přímo součást "scény" je tady vedle)


České/Slovenské - herní streamy
.


České/Slovenské - herní podcasty
.


České/Slovenské - streamy a podcasty o hraní
Jednorázové, speciální a ukázkové hry
 • TableTop: Fate Core - Will Wheeton, Felicia Day a John Rodgers, hrají ukázkovku Fate s Ryan Macklinem - rychlé Fate intro a nejspíš nejlepší RPG video ukázka vůbec.
 • D&Diesel - 30 minutová hra DnD Vina Diesela s Matt Marcerem a jeho partou
 • TableTop: Dread p.1, part 2 - Will&spoll ukázkovka hororovky Dread.
.


Nahrané/nahrávané kampaně (Anglicky)
 • Critical Role, 1st campaign - Nejslavnější a nejprofláklejší, stěžejní a základní YT DnD parta s IMDb hodnocením 98%. Jejich aktuální (druhá) kampaň je tady.
 • RollPlay Swan Song - SF kampaň podle Stars Without Numbers
 • Blades in the Darkg - Hra ve stejnojmenném systému a alchemy-electro-punkovém prostředí plném gangů a akčních zločinů (viz BitD v Kostce).
 • Acquisition Incorporated - Hra pár lidí přímo od Wizardů ve FR o hrdinech, co si na vyzvedávání pokladů udělali korporát a vedou obchodní války s konkurencí se všemi špinavými triky, co k tomu patří včetně sex-špionáže. Začalo to ve 4e, přešlo to na 5e, action&fun.
 • LA by Night - Vampire the Masquarade 5e
.


"Naučné" kanály (Anglické)
 • Matthew Colville - jeden z velmi známých YTerů dávající rady k DMování a občas nějaké komentáře, recenze atp.
 • Geek&Sundry GM tips - playilist s radami od Matt Mercera, GMa slavné Critical Role (a později s radami od Satine Phoenix)
 • Office Hours - YTer s delším (hodinovým) formátem, co díl to několik témat
.


Různé
.Další zdroje v diskusi:, Quentin #9 (několik en kanálů), wlkeR #21 (Wizardí Acquisitions) a #28 (3 dílná DnD 5 a půl hodinovka), ShadoWWW #31 (Marcer+Colbert charitativní demo), Sirien #55 (trochu šílené převyprávění hry), Aegnor #67 (Paranoia; hrají Geek&Sundry s hosty), Jerson #76 (DrDII, záznam z Discordu) a #86 (DnD přes Twitch nebo tak něco),
26.3.2020 13:51 - Gediman
Jasně, a to změní moji osobní, osobní, zkušenost jak?

Já netvrdím, že Naoki kecá :)
26.3.2020 13:54 - sirien
Nijak, ale dá Ti to vědět, že neni reprezentativní a že jí nemůžeš zobecňovat, což očividně děláš s velkým nadšením.
26.3.2020 13:58 - Gediman
Neřekl bych, že zobecňuji, a už vůbec ne s nadšením. Ale to už slovíčkaříme.
26.3.2020 13:59 - ShadoWWW
No jako popravdě, i když jsem pravidla DnD 5e překládal, tak v podstatě už od druhého sezení každý hráč ví o své postavě (rase, zázemí, povolání, oboru) víc než já jako PJ. A to v každé skupině, s kterou jsem hrál. Ne každý zná ty třísetstránková pravidla. Někdo zná jen svou rasu, povolání a obor plus pár obecných pravidel (tj. reálně tak těch 10-15 stran textu), někdo má nastudovanýho i celýho Xanathara a všechna pravidla v PHB. Že je to ale nutnost bych rozhodně neřekl.

Třeba skupina mé dcery hraje s Úvodní sadou, ale z šedesáti stran pravidel nikdo z nich nezná všech 60, reálně tak o 10 má povědomí, ale detaily o tom, co skutečně potřebují u stolu, mají v deníku, jinak hrají, co jim kostka a slina na jazyk přinesou.
26.3.2020 14:16 - LokiB
Hmm, tak já mám v družině 4 hráčů 2, kteří neznají pravidla ani po 4 letech, a 2, kteří je znají dobře.
Tohle se zobecnit nedá, někoho prostě baví pravidla studovat a přijde mu to super, někoho ne.
Já jsem vždycky ať už jako hráč či Gm chtěl znát pravidla "dokonale", protože mě to bavilo. ale rozhodně to nepovažuju za obecné :)
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.22437000274658 secREMOTE_IP: 3.226.243.36