Volná diskuze

Ugy
12.11.2019 09:15
Alien RPG
Nenašel jsem žádnou diskuzi kam by se to hodilo tak zakládám.

Free League publishing (autoři Forbidden lands) vydávají vetřelčí rpg a vypadá to zajímavě. Dostal se mi do ruky starter set (kdyby měl někdo zájem ozvěte se) a přemejšlím zda-li by byl zájem o překlad.
Autorská citace #1
13.11.2019 21:15 - Gediman
Taky se na tu hru dost těším. Určitě si pořídím :)

Ilustrace vypadají pěkně atmosféricky. Je vidět, že tam půjde hrát i za Koloniální mariňáky... což se teda asi tak nějak očekává.
Autorská citace #2
14.11.2019 07:26 - Ugy
Jj co jsem to tak pročítal ten starter set, tak ta hra má několik doporučenejch způsobů hry. Dá se hrát buď cinematic nebo campaign. Campaign je klasičtější způsob hraní postavy na víc sezení s tím že možnosti (doporučované) jsou hrát buď za bandu kolonistu(covenant), space truckerů (alien) a nebo mariňáků (aliens). Cinematic mód je spíš na one shoty a moc se v něm nepočítá s přežitím postav má tři akty při kterejch se rozdávaj speciální cíle postav a záměru a je mnohem víc otevřenej pvp a snaží se aby celkově působil jako vetřelčí film.
Autorská citace #3
14.11.2019 11:08 - exi
Kámoš objednal kostky, tak uvidíme :)
Autorská citace #4
14.11.2019 18:10 - Gediman
Hm, tak jsem zvědav, jestli tam budou i Neomorfové a Inženýři. Protože třeba o Inženýrech moc oficiálního infa není. To snad přinese až další film.
Autorská citace #5
15.11.2019 14:53 - Ugy
Nevým jak inženýři ale v ukázkovým dobrodružství jsou bloodbusteří a black goo
Autorská citace #6
12.12.2019 12:17 - crowen
O inzinieroch je v core rulebooku vseho vsudy 6 stran textu, o neomorphoch asi 5
Autorská citace #7
12.12.2019 14:36 - Gediman
Řekl bych, že to je docela dost - na to málo, co se zatím ví.
Autorská citace #8
22.2.2020 17:57 - BENYMIR
Také jsem si pořídil pravidla a o překlad bych zájem měl :-)
Autorská citace #9
4.10.2020 02:02 - ZBD
Mám set doma a je to fantazie. Překlad by byl strašně fajn, ve skupině máme pár neangličtinářů :-)
Autorská citace #10
12.10.2020 11:20 - Ugy
Tak dneska dorazili pravidla v tištěné podobě, starter set a dobrodružství destroyer of words. Musím říct, že co do produkční kvality se teda free league neskutečně vyšvihly. Pevná vazba, krásný provedení pevný krabice vypadá to fakt nádherně a je radost si to prohlížet. Přiložený mapy jsou na pevnym papíře a jsou opravdu veliký. Přiložený karty taky vypadaj parádně, jen kostky jsou o trochu matnější než na obrázku, ale to je detail.

Vím, že ke hraní rpg všechny tyhle srandičky okolo nejsou potřeba, ale pro mé plánované použití (hraní cinematic oneshotů s lidmi co maj rádi Aliena a RPG jsou relativně nepolíbený) to jen dodá na atmosféře a zážitku.

Pro srovnání se Zapovězenými zeměmi (v originále nikoliv cz verze) je produkční kvalita ještě o trochu vyšší. Narozdíl od ZZ je knížka pravidel na lesklým papíře (u zz je matný hrubější co působí trochu jako pergamen) a pro ten scifi pocit to k tomu sedí.

Za mě první dojmy co se kvality fyzickýho produktu týče 10/10 fakt pecka.

Pár rychlo fotek z mobilu v reálu je to fakt lepší
Autorská citace #11
18.10.2020 14:35 - Demogorgon
Nevíte jestli někdo pracuje na překladu?
Případně jestli nejsou na YouTube záznamy z českého hraní?
Autorská citace #12
6.5.2021 13:17 - Dr Ogy
Ahoj všem,

tato hra je postavena na 3d6 systému? Nebo je lepší si vzít předpřipravený postavy? A jak je řešen boj?
Ptám se, protože dohráváme AD&D a nevíme co dál :-).
Děkuji za odpověď
Jarda
Autorská citace #13
6.5.2021 14:28 - Ugy
Ahoj,
Systém aliena je fakticky sejný jako systém zapovězených zemí. Pokud neznáš ani jedno tak zjednodušeně řečeno: hážeš počtem šestistěněk které odpovídají součtu tvého atributu a dovedností přípodně stresovými kostkami navíc. Pokud hodíš alespoň jednu šestku je to úspěch. Čím víc šestek tím větší úspěch (např větší zranění). V případě že na stress kostkách padne jednička je šance že postava propadne záchvatu (může křičet hrůzou, zaseknout se nebo pár dalších variant).
Ad souboj... no řekl bych že souboj je poslední volbou protože působí dost smrtelně a hlavně předpřipravená monstra (vetřelci) dost přesahují schopnosti běžných postav.
Disclaimer: sám jsem to ještě nehrál jen jsem to dost intezivně pročetl, ale mám zkušenosti se ZZ které jsou dost podobný systém.
Autorská citace #14
10.5.2021 14:41 - Dr Ogy
Děkuji za vysvětlení.

Ugy píše:
Autorská citace #15
2.9.2021 04:53 - Marek_Zahrádka
Ahoj,
nepřekládá to někdo? Byla by to pecka. :-)
Autorská citace #16
22.11.2022 18:02 - smrq
Rozhodl jsem se, že se pustím do překladu materiálů: ALIEN Starter kit.
Kdyby někdo náhodou trpěl neodolatelnou potřebou mi pomoct, beru ho. :)
Jsem pomalý překladatel, pokud to zůstane jen na mě, odhaduji to na cca půl roku. Takže uvítám jakýkoliv střípek, který mě posune blíž k cíli.
Autorská citace #17
23.11.2022 02:10 - sirien
smrq: Používej při překladu styly a následuj tenhle návod, až to dopřekládáš tak to pak někomu ušetří fakt hodně práce (a dost to urychlí sazbu a celou finalizaci).

Ideálně překládej rovnou do cloudu (gDocs jsou ověřené...)
Autorská citace #18
23.11.2022 17:32 - smrq
Sazba je to jediné, kde se při překladech cítím na pevné půdě. :)
Styly samozřejmě používám, sázím to rovnou do InDesignu. Již během překladu. Vím, že je to nepraktické a po korekturách to pak musím zase předělávat, ale mě těší vidět, jak práce naskakuje v originální grafice. (Článek si ale přečtu. Třeba tam máš něco, co neznám.)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.052373170852661 secREMOTE_IP: 54.172.169.199