Tipy a triky

sirien
23.12.2020 23:38
Akademie vypravěčů
10.5.2021 11:58 - Xeth
Xeth píše:
Sirien: Takže? :) Já to nesledoval a ani nebudu, tak jak sem dopad? :)

Xeth: Netuším, neviděl jsem to (většinou to nestíhám). Přečtu si to, až vydají záznam, abych to měl čerstvé. Pak dám vědět. :)

Tak jsem tu akademii (Akademie vypravěčů #15) odkoukal a převážně se věnovala mechanikám DH. Je to takový průlet který je celkem slušně shrnul + fungování jednotlivých povolání v boji (co do mechanik) + vysvětlení typu FAQ. Tématu "jak připravit dobrý souboj" tam je věnováno něco málo přes 10 minut, a je to čistě obecný základ toho, jak k němu přistupovat. Je zřejmé, že nebylo cílem přednášky rozebírat ho do hloubky (což by bohatě vystačilo na celou samostatnou přednášku a nejspíš ne na jednu). To dává prostor pro budoucí zpracování.

Čili ses spíš netrefil, což bylo tedy hlavně dáno tím chybným odhadem, viz co psal Jezus. Do těch 10+ minut se vešel opravdu jen základ.
Každopádně, tebou v tom odhadu popsané věci jsou fajn a zmínil jsi tam spoustu užitečných, zvláště pro moderní pojetí hry (což nemusí vyhovovat všem (včetně mne), ale myslím si, že každý si tam něco pro sebe může najít).

Za mne je velká škoda, že té přípravě "dobrého souboje" tam nebylo věnováno víc prostoru, ale chápu, že to byl spíš bonus, než téma přednášky. Přednáška samotná byla podle mne hlavně pro DH začátečníky velmi přínosná a svůj účel splnila.

Takže tak. :)
10.5.2021 12:57 - sirien
Xeth: njn, když takhle minu základní premisu přednášky tak to pak holt de šejdrem celý. Na druhou stranu kdyby ta premisa byla známá, tak by ten odhad byl dost snadnej a nudnej ("většinu času bude vysvětlovat pravidla"), takže se můžu utěšovat tím že KDYBY ta premisa byla správně tak bych to podle všeho spíš trefil :)

Nicméně když budu mít zrovna čas tak to můžeme zkusit i příště, já se toho nebojim :)
10.5.2021 13:00 - Jerson
Příště bude hra s figurkami.
10.5.2021 13:10 - LokiB
Zrovna třeba v Akademii ukázka DH souboje by měla smysl v tom, že by si lidi udělali celkem představu, jestli to je hra pro ně nebo ne. Někoho to nadchne, někoho znechutí ... jak už to u DrD-like bojů bývá :)
10.5.2021 13:11 - sirien
Aha, tak tu passnu, protože o tématu figurek a hraní s nimi vím sám naprostou tužku. Tak ta další kdyžtak.

Xeth: Btw ty v té predikci sem nepsal nic "moderního" bylo to dost obecné. "Moderní"pojetí soubojů by vypadalo ještě brutálně jinak (např protivníci jako BitD hodiny, převedení všech hodů jen na stranu hráčů atp.)
10.5.2021 13:31 - Xeth
sirien píše:
Nicméně když budu mít zrovna čas tak to můžeme zkusit i příště, já se toho nebojim :)

Jsem pro, je to poměrně dost zajímavé. Ale opravdu něco jiného než figurky. :)

sirien píše:
...bylo to dost obecné.

Bylo, to ano. I tak ale některé z těch bodů byly myslím zajímavé hlavně pro zastánce moderního pojetí (např. rozbor rozdílu dramatických, procedurálních a charakterizačních bojových scén). Pochopitelně bys mohl být daleko "hustší."

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.17523694038391 secREMOTE_IP: 3.238.96.184