Tipy a triky

pipux
22.1.2010 20:34
Jak deformovat nepřítele ve zrůdu?
Otázka je následující: jak byste deformovali mocného, organizovaného nepřítele (celé společenství/kulturu), který prohrál válku obrovského měřítka a uklidil se někde do ústraní, kde mu při hledání krajních metod lidově řečeno "hráblo".

Oblíbeným motivem jsou např. nacisté, kteří na konci 2. světové války pláchnou na antarktidu, aby zde na tajné základně stvořili armádu nemrtvých/ otevřeli brány pekelné.

Jiným motivem budiž mechanisté, kteří svou techniku uctívali tak moc, že nyní provádí masová usmrcování, provázená přenášením duší do strojů (terminátor? :) ).

Další nápady?
Autorská citace #21
25.1.2010 22:58 - Lotrando
Tak tam jsou stroje rozhodnuty osvobodit lidi od jejich utrpení v atomovém holocaustu a jejich argumenty jsou víceméně podobné. Jen se to trošku zvrtne, ale to bych předbíhal. Mají technologii znovuzrození, organická těla (když chtějí, i když tohle tam není moc vidět). A vyhrávají, teda většinou. Výborná záležitost.
Autorská citace #22
26.1.2010 08:28 - Sosáček
pipux píše:
Chceš říct, že zahodím ozubená kolečka a půjdu si přičichávat ke kytičkám? Taková změna se zdá ... divná

Japonsko po WW2?
Autorská citace #23
26.1.2010 12:21 - Ebon Hand
Mě napadá několik věcí.

Technika spálené země byla armádám vždy blízká, naposledy při WWII ji použili Rusové i Němci.

Kanibalizmus - civilizaci zahnané do kouta chybějí bojovníci. Sjedením mozků otců a starců, kteří byli dříve údatní hrdinové, získají naši válečníci jejich schopnosti a budou z nich super hrdinové.. i s patřičnou propagandou této činosti.. s honem na starce..

Zahnaná rasa má nedostatek jedinců, aby mohla vyhrát prohranou válku, musí ze všech lidí udělat super lidi, což se může stát nějakou zvrácenou genetickou úpravou (upíři), polořízenou mutací (Resident evil), nebo magicky (ghůlové, lichové).

A nebo pořádný výplach mozků.. ačkoliv je válka prohraná, duchovenstvo stále fanaticky žene občany do války a jisté smrti, kdo zradí našeho boha musí být exeplárně popraven a jeho rodina bude zbavena cti a majetku, následně odeslána též na frontu. Ústup, slitování, nedostatek odváhy jsou zradou našeho boha.
Autorská citace #24
26.1.2010 14:41 -
Skupina ovladajici stat "z pozadi" prez nastrcene figurky (jako Hitlera a spol) - a kdyz masterplan nevyjde, tak se "stahne do predem pripravenych pozic" kdesi v pralese/antarktide/atlantide - je jich dost na to, aby vytvorili novou civilizaci, malo na to, aby byly dostatecne zjevne postradani a konspirace byla natolik kvalitni, ze zustali neodhaleni (prikazy bohu, superzbrane a podobne byly brany jako vyplody chorych mozku loutek ponechanych ke kryti ustupu do posledni loutky). Ted zacinaji znovu, nezatizeni "podradnymi jedinci" - vse podrizeno efektivite - slabi bezne eliminovani - super technika, kristalove palace, ale desna spotreba energie - kde ji vzit? Vysatim zivotni sily a stravenim hmoty zvirat se da neco dostat, ale ucinejsi je to primo prepolovat do nega-energie, kdy z ziveho tvora se nestane mrtvola, ale aktivne nezivy - tim silnejsi, cim vic se z nej podarilo vycucnout - ovsem pro dalsi cucani je uz nepouzitelny a celkove je odporny - prez palubu s nim. Takze se oceanem siri nega-ryby pozirajici zivotni silu normalnich ryb, nega-rasy, nega-plankton, po zemi se rozlezaji nega-rostliny a nega-zvirata, obcas i nega-lidi, energie je potreba ber kde ber, co je vne zaricich zdi mesta nikoho nezajima (pokud se to neda vycucnout).
Mesto je z pocatku male a technologie malo ucinna, nega-formy rychle hynou a siri se jen do blizkeho opusteneho okoli, ale mesto roste .... a casem se nega-formy po jedne, i po vice dostavaji do obydlenych mist ...
Uvnitr mesta fontany, parky, raj, vne peklo. Lidi uvnitr na pohled andele se superschopnostmi, ale sileny boj o moc, slabost se netoleruje a kdo ma vic spojencu (a energie) ten urcuje pravidla .. nemusi byt konzistentni, ale musi mu davat vyhodu a jeho protivnikum skodit ... navic technologie cucani nega-energie ucinne odstinuje radiove vlny, takze neni spojeni ani potucha o svete venku a naopak. Siri se famy, historii podava kazdy jak se mu hodi, celkove panuje presvedceni, ze se kdysi loutky vzbourily a pokusily se svrhnout sve pravoplatne pany, za coz byly potrestany zavrzenim do nicoty (=a tedy vne hranic mesta existuji pouze nizsi tvorove jako (oficialne) nevycerpatelna zasoba energie).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.15650987625122 secREMOTE_IP: 3.210.184.142