Tipy a triky

Count
24.12.2008 15:14
Jakým způsobem skladujete informace o svých světech?
Dlouhé zimní večery jsou zde a s nimi i trocha času urovnat si své poznámky z celoročního hraní. Určitě nejsem sám, kdo má za dobu svého DMování hromady informací porůznu na papírech, papírcích, v textových editorech (různé verze různého SW jak šel čas) a kdo ví kde ještě. Jaké používáte prostředky pro uložení a přehledné uspořádání informací ke svým světům? Jak hledáte roky staré poznámky? Naposledy jsem 6let staré informace o příšeře do nadcházejícího hraní hledal 2 dny. Můj poslední objev je software Zoner Context a představa "encyklopedie" mého světa. Co vy na to?
Autorská citace #21
2.7.2009 22:57 - Sethi
jako bys ho neznal...

tukan přece není žádná emo nula, která by za svoje chyby trpěla sama...

tukan nechá za svoje chyby radši trpět ostatní =)
Autorská citace #22
2.7.2009 23:13 - Alek
No jo, já si jen postesk, jako správná emo nula. Jdu si udělat zálohu dnešní práce :-)
Autorská citace #23
3.7.2009 09:09 - Magus
Ja ne DM PJ GMju takze data si nikam nepisu protoze zadny nemam... Ale obcas vymyslim jmeno mesto nebo tak neco a to si pisu do sesitu.
Autorská citace #24
6.7.2009 21:36 - Peekay
Na ukladanie si poznamok o hre je velmi dobry WikiPad - ide vlastne o malu lokalnu wiki, do ktorej si moze clovek pisat v editovacom mode, pekne linkovat jednotlive hesla... a ked potrebuje iba citat, zapne HTML mod.

Podporuje viacero tabov, vyhladavanie podla hesiel aj obsahu, vkladanie obrazkov a dalsie divoke figle. Opensource.
Autorská citace #25
13.7.2009 15:26 - sirien
http://www.mindmeister.com/
Tohle je geniální stránka na to když si potřebujete držet skupinově přístupné poznámky o RPGčku
Autorská citace #26
13.7.2009 20:55 - Jerson
Rád bych skladoval své informace tady na D20, konkrétně se v sekci CPH - tedy informace o postavách, k nim hodnocení jednotlivých agentů a také hlášení z misí. Nicméně systém pro ukládání postav nepracuje tak jak bych rád, je nepraktický, dělaný na fantasy a vůbec nevím, jestli ho vidí také někdo jiný.
Potřeboval bych pár věcí změnit a tak bych rád věděl, jestli je to možné. Nebo pokud někdo z vás používá záložku Komunita a vyzná se v tom, tak bych ocenil návod.
Autorská citace #27
13.7.2009 21:21 - Alnag
Komunita je každopádně úplně nový modul. Ber to tak, že zatímco články a dikuse už mají za sebou nejméně třetí inkarnaci (a i tak je pořád co vymýšlet) komunita tak jak je, dosud vůbec neexistovala). Spíš tedy napiš, co všechno by sis představoval a Max to (až se objeví) nějak zreální v to, co je proveditelné...

EDIT: A co je tam dělané pro fantasy by mne fakt zajímalo.
Autorská citace #28
13.7.2009 21:40 - Jerson
Takže ...

nejdřív bych úpotřeboval, aby se jména postav vždycky řadily podle stejného klíče, třeba podle abecedy. Dále aby se se výpisu postav jména nezalamovala po dvou slovech.
Nezobrazují se mi fotografie které k postavám vložím.
Místo kolonky odkazující na článek tady na D20 bych ocenil kolonky, kterými můžu nahrát další dokumenty o postavě, které mám uložené na disku, podobně jako když vkládám obrázky do článku.

Rasa je dělaná na fantasy - osobně bych potřeboval tuto kolonku nazvat "národnost" a přidat ještě pád dalších. Místo kolonek pro cíle, největší úspěch a neúspěch by se mi hodily jiné kolonky, do kterých bych si mohl napsat vlastní nadpisy (třeba datum a místo narození) a které by byly stejné pro všechny postavy.

Dále by se mi hodila možnost přidat informace (nebo celou přílohu), kterou uvidím jen já a hráč dotyčné postavy, a pak přílohu/informaci, kterou uvidí všichni. Pokud by částečná naviditelnost byla moc složitá, bude mi bohatě stačit, když všechny zadané údaje uvidí jakýkoliv návštěvník.

Možnost vypsat seznam postav i s dalšími vyplněnými kolonkami pod sebe, jako seznam karet - alespoň jméno a obrázek, na které by se dalo kliknout, aby se zobrazily detaily.

A ... to je zatím všechno.
Autorská citace #29
13.7.2009 22:01 - Lotrando
Jerson: ono to spíš nefunguje než funguje a zatím jediná odpověď byla, jednou to bude, nebo tak něco. takže nynější Alnagův příslib je obrat k lepšímu :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.17243194580078 secREMOTE_IP: 3.210.184.142