Tipy a triky

Rytíř
29.8.2008 19:49
Virtuální / Online hraní
Diskuze o našich Kronikách i online hraní obecně.

Relevantní produktové diskuse
ANKETA shrnuje nástroje s jejichž pomocí lze hrát online. HLASOVÁNÍ: +1 pokud byste nástroj určitě doporučili, -1 pokud se mu vysloveně doporučujete vyhnout. Nechat 0 u nástroje který znáte ale je to takové "eh... +-..." je správná volba.

Jak to vidíte s online/offline hraním dál?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 2 bodů.
Hráli jsme naživo u stolu i během karanténykladné body4
Během karantény jsme nehráli, ale po ní budeme hrát naživo u stolukladné body6
Během karantény jsme hráli online a budeme hrát online i nadálekladné body13
Během karantény jsme nehráli online, ale po ní se chystáme hrát onlinekladné body0
Během karantény jsme hráli online, ale po ní budeme hrát naživo u stolukladné body24
Jiná možnost (podrobnosti napište do chatu)kladné body1

Online nástroje - kvalita

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 50 bodů.
(video) Discord (free, +€)záporné bodyneutrální postojkladné body30
(video) Hangouts (free)záporné bodyneutrální postojkladné body1
(video) Skype (free)záporné bodyneutrální postojkladné body-2
(video) Roll20 (free)záporné bodyneutrální postojkladné body-9
(video) Zoom (€€)záporné bodyneutrální postojkladné body3
(video) jitsi.orgzáporné bodyneutrální postojkladné body4
(video) Google Meetszáporné bodyneutrální postojkladné body2
(VTT) Roll20 (free, +€)záporné bodyneutrální postojkladné body17
(VTT) Fantasy Grounds (€€)záporné bodyneutrální postojkladné body4
(VTT) RPG Note Cards (fate.masac.cz)záporné bodyneutrální postojkladné body1
(drawing) app.diagrams.net (free)záporné bodyneutrální postojkladné body1
(drawing) awwapp.com (free)záporné bodyneutrální postojkladné body1
(drawing) excalidraw.com (free)záporné bodyneutrální postojkladné body4
8.3.2021 21:11 - LokiB
Hmm, ok, chapu. Me v soucasnosti zajima prevazne SW. Ale mozna to tam taky je, kouknu.
8.3.2021 21:34 - strucky
LokiB: Kdyby ses chtěl jen tak pošťourat, nemám problém pustit server, nahrát ti tam ten systém a ty se můžeš připojit jako GM a omrkávat, nastavovat, zjišťovat.

edit: Nabídka platí i pro ostatní, kdyby chtěli Foundry omrknout.
21.3.2021 20:58 - LokiB
strucky: dík. zatím se zkouším zorientovat v možnostech :)

mimochodem, věříte, že opravdu udrží na jednorázové koupi bez dalších výdajů? moje zkušenost je taková, že je to model neudržitelný. motivace autorů strašně klesá v okamžiku, kdy se příliv nových uživatelů zpomalí či zastaví. je to vidět všude (a říkám to jako spoluautor sw (neherního), kde jsme po několika letech přešli s další verzí z jednorázového nákupu na měsíční feečka).
Takže tady mám větší důvěru v ty, kteří si nechají platit měsíčně, protože jejich motivace je stálá a jasná :)
22.3.2021 09:51 - strucky
Tady ten autor maká, neustále se snaží něco vylepšovat, fine-tunit, opravovat. Na mě to působí, že tomuhle člověku na výsledku jeho práce fakt záleží a hlavně ho to baví. Pro každou major verzi si vytyčí nějaké hlavní cíle, kterých chce dosáhnout a toho se drží. Zrovna teď pro verzi 0.8.0 se snaží vylepšit celkovou uspořádanost a uhlazenost kódu, aby se v práci líp pokračovalo jak jemu, tak aby to bylo přívětivější i pro tvůrce modulů, které jsou tu v podstatě alfou i omegou.

No ale pokud by ho měl časem ten entuziasmus přejít, to musíme doufat, že se nestane. Prostě zatím tomu nic nenasvědčuje. V podstatě už dva roky drží celkem solidní tempo nových verzí.

Jo vlastně má ještě i Patreon, kde ho spousta lidí nadále měsíčně podporuje - to mu měsíčně sype v tento moment nějakých $8.745 nad těch fixních $60 za licenci na FVTT klienta.
22.3.2021 10:24 - Nachtrose
strucky píše:
Jo vlastně má ještě i Patreon, kde ho spousta lidí nadále měsíčně podporuje - to mu měsíčně sype v tento moment nějakých $8.745 nad těch fixních $60 za licenci na FVTT klienta.


A nezapomeň, že už i tam je nějaký "premium content", z čeho osobně extra nadšenej nejsem. Aby to nedopadlo třeba jak FG nebo R20 v tomto ohledu...
22.3.2021 10:35 - LokiB
strucky: nic proti autorovi, jen moje zkušenost s produkty, které byly "doživotně za jednorázovou licenci" je za posledních 5 let špatná. všichni chtějí měsíční fíčka a nemám důvěru, že tady to bude jinak. že tomu nic nenasvědčuje bohužel není argument. tomu nikdy nic nenasvědčuje, dokud to nepřijde :)

jako zas tak mě to nebolí, 60 dolarů přežiju, jen za sebe zrovna v tomhle nevidím dlouhodobě výhodu proti roll20. proto se zaměřuju spíše na funkční výhody a rozdíly.
22.3.2021 14:29 - strucky
Nachtrose: Tam zaplatíš třeba za to, že je např. WFRP modul systému udělanej profesionálně tvůrci "papírového" systému a ne jen nějakým amatérským nadšencem, takže tam máš i content všechen, než jen ten typu "SRD".
A ani popravdě nevím, jestli něco z toho jde FVTT. Tipoval bych, že vše jde jen tvůrci systému, takže to úplně nelze zazlívat FVTT.

Loki: Nesnažil jsem se to odargumentovat, já na tu zdejší argumentační bitvu nejsem dostatečná hlava, dávám spíš na osobní pocity. :-)
I kdyby to dotáhl na verzi 1.0 a vykašlal se na to, pokud by všechno fungovalo perfektně, neviděl bych v tom problém. Jsou to právě ti nadšení a šikovní tvůrci modulů, kteří FVTT dostávají před Rollku a nechávají jí vzadu v prachu za sebou.

Ještě jednou, nepotřebuju argumentovat, protože tě nepotřebuju k něčemu přesvědčovat. Dal jsem ti možnost, že se do toho budeš moct mrknout na vlastní bulvy, ale nějaký extrémní zájem na tom vlastně nemám. :-)
3.4.2021 20:46 - MarkyParky
Kdyby někdo chtěl zkusit si v přístích týdnech zahrát online na discordu PlayByChat slavnou Tomb of Horrors, tak právě spouštím (v rámci Sirotčince pro nehrané moduly vyhlášeného Markusem na RPGF) discordí server, kde to jako hru povedu.

Pozvánka jest zde.

Zváni jsou úplně všichni, komu se chce to vyzkoušet. Žádné závazky k ostatním hráčům, žádná povinnost hrát to od začátku až do konce - prostě chcete-li to zkusit, přijďte, naskočte ... a hrajte dokud vás to bude bavit.


Já prozradím, že si tímhle "malým" dungeonem ve skutečnosti zabíjím hned tři mouchy jednou ranou:
- chtěl jsem si odvést Hrobku děsů v rámci Sirotčince, ale nemám kapacity vést online hru
- chtěl jsem si udělat playest Starých dobrých hrdinů v širší komunitě a
- a htěl jsem si vyzkoušet vést na discordu širší asynchronní hru pro otevřenou skupinu ... s tím, že když to dobře dopadne, tak bych zvažoval obdobně vést i větší sandboxovou kampaň (možná i s více GMy).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.1699378490448 secREMOTE_IP: 3.235.191.87