Střípky

Dalcor
7.5.2007 15:30
Upír, nebo Vlkodlak co je více super?
Upír, nebo Vlkodlak co je podle vás více super?
Autorská citace #61
30.6.2009 20:06 - Colombo
A co Lidi s křídlama a hnusný obludy se zubama?
Autorská citace #62
30.6.2009 20:10 - Magus
Lidi s kridlama a zubama...upir 4ever!!
Autorská citace #63
30.6.2009 20:17 - Sethi
obludné zuby s lidskými křídly, jedině.
Autorská citace #64
30.6.2009 20:37 - Nachtrose
ušijakořidítka píše:
obludné zuby s lidskými křídly, jedině.


Vila zubnicka? o.O
Autorská citace #65
30.6.2009 21:57 - Malfin
V neděli jsem měl první možnost zahrát si upíra ve WoD:M. A musím říci jediné: JSEM NADŠEN! Upír je prostě sexy, jak píše Sethi.
Dlaka si představuju jako stroj na smrt.
Autorská citace #66
30.6.2009 23:00 - Lotrando
jste všichni odporně dekadentně civilizovaní. není nad to, něco pořádně roztrhat. svého času jsem vytáčel spoluhráče průpovídkou, všechno se dá roztrhat, ještě jsem nepotkal nic, co by nešlo. v některých situacích si mysleli, že jsem zešílel. to jsem s Almim ještě pařil DrD :)
Autorská citace #67
1.7.2009 07:42 - Jerson
Popravdě, zobrazování vlkodlaků jako zuřivých nemyslících bestií mi už leze krkem, zvláště když je to pojato jako projev té vlčí stránky. Já v tom vidím jen neznalost a omezenost autora takového výtvoru.
Vlci neútočí v zuřivosti, dokážou velmi dobře spolupracovat, rozhodně neotvírají tlamu a necení "zuřivě" zuby (protože to je výraz strachu), a hlavě umí zdolat i mnohem většího tvora
Zuřivá skákající trhajícíc nemyslící chlupatá smradlavá potvora je podle mě ta lidská část vlkodlaka.

Upíři mi naproti tomu přijdou spíše jako kočky, nečitelní a jistým způsobem noblesní, ale zase neschopní spolupracovat a porazit tvora, který je větší a silnější než oni. Troufnou si jen na ty, nad kterými mají v dané chvíli převahu.
Autorská citace #68
1.7.2009 08:01 - Rytíř
Jo, srovnání upír = kočka, vlkodlak = pes celkem sedí... i to vystihuje, proč se maj tak rádi ;) Zajímavý ovšem je, že obvykle mají otočené sociální role - vlkodlak bývá samotář, upíři často bývají pohromadě s jinými upíry.. Což teda zase moc přirovnání kočka/pes nesedí.

Jo a zuby zvíře cení když má strach, aby zastrašilo protivníka, ne? Pročež se to vůbec nevylučuje, že to dělaj často a před bojem, bych řek :) Leda že bys naznačoval, že vlkodlak neví, co je strach. Ale to asi těžko, páč takovej tvor by fakt byl jen nemyslící vražedné monstrum.. :)
Autorská citace #69
1.7.2009 08:08 - Lotrando
To by nebyl Jerson, aby nebyl jiný.

Vlkodlak není vlk.

Rytíř: byla to postava chrámového strážce, byl zasvěcen bohu a strážil hrobky, něco jako pyramidy v Egyptě, když ještě kolem byly chrámy a tak. No a jednoduše se nebál, protože nemrtvé občas musel usměrnit a smrt mu nedělala problém, byl jeden z vyvolených. Navíc šlo hlavně o tom, že družina jednala jako banda žoldáků, naprosto odmítala podstoupit byť sebemenší riziko. moje pojetí jim trošku komplikovalo život, protože ta postava se byla ochotná pustit do křížku s čímkoiv, bez ohledu na riziko. Samozřejmě normální lidi a většina NPC ji nezajímali.
Autorská citace #70
1.7.2009 09:02 - Rytíř
Lotrando: teda, chvilku jsem netušil, o čem je řeč.. já s těma zubama a strachem reagoval ještě na Jersona, asi to bylo pochopeno jinak. :)
Nebojácný postavy jsou prima, souhlas :) Jen je třeba, aby měli v družině protiváhu, když se najde víc takových šílenců pohromadě, tak buďto začne být nadržování od DMa zřetelné nebo všichni záhy umřou :))))
Autorská citace #71
1.7.2009 09:16 - Sethi
Jeník pochopil, o čem je řeč, blondýnka ne.

ještě jednou pro pomalejší čtenáře, prosím? =)
Autorská citace #72
1.7.2009 09:36 - Merlin
ty ses odbarvila?
Autorská citace #73
1.7.2009 09:39 - Jerson
Rytíř píše:
Jo, srovnání upír = kočka, vlkodlak = pes celkem sedí... i to vystihuje, proč se maj tak rádi ;)

To je taky jen představa - pes a kočka se v pohodě snesou, když na to přijde

Píše:
Zajímavý ovšem je, že obvykle mají otočené sociální role - vlkodlak bývá samotář, upíři často bývají pohromadě s jinými upíry.. Což teda zase moc přirovnání kočka/pes nesedí.

No já nevím, kočky se taky drží pohromadě, ale loví každá za sebe. Moc filmů s vlkodlaky jsem neviděl, ale ty co jsem viděl (jako Underworld) mají vlkodlaky hromadné.

Píše:
Jo a zuby zvíře cení když má strach, aby zastrašilo protivníka, ne? Pročež se to vůbec nevylučuje, že to dělaj často a před bojem, bych řek :)

Někdy si všimni, jak vypadá cenění zubů když zvíře hodlá zaútočit a jak to vypadá, když se bojí a spíše uteče, nebo udělá rychlý výpad a pak uteče. Ve druhém případě odhaluje zuby o hodně víc (a samozřejmě to dává najevo ještě mnoha dalšími signály).

Lotrando píše:
Vlkodlak není vlk.

Není - ale kupodivu se mu tady i jinde připisují "vlčí" vlastnosti. Ano, asi by vypadalo blbě, kdyby člověk pokousaný vlkodlakem získal vlčí schopnost taktizovat při boji a spolupracovat, to by už nebyla taková primárně zabijácká bestie a nebyla by tak cool.

(A jo, dívám se na to jinak (: )
Autorská citace #74
1.7.2009 09:43 - Sethi
Merlin píše:
ty ses odbarvila?

nee...

špinavý blond, tak se tomu říká.

...i když u nás se tomu vždycky říkalo zech-... mokrá sláma.
Autorská citace #75
1.7.2009 10:23 - Merlin
no jo...takže nejseš čistá..teď už je mi to jasný
Autorská citace #76
1.7.2009 15:07 - trinitron
mno hele a co si myslíte o Underworld ??? Tam mi to přijde celkem dobře ztvárněný. I když příběhově to že si upíři podmanili lycany, aby je chránili ve dne když spí mi přijde jako zhovadilost. A přemýšlím i teď na soužití upírky a lycana co by z toho vzniklo a zdali by se taková rasa dala i aplikovat do hry :)
Autorská citace #77
1.7.2009 15:07 - trinitron
teda todle vše je z toho novýho dílu jinak je vidět že upíři byli s lycana asi odvěký nepřátelé.
Autorská citace #78
1.7.2009 15:53 - Jerson
trinitron píše:
A přemýšlím i teď na soužití upírky a lycana co by z toho vzniklo a zdali by se taková rasa dala i aplikovat do hry :)

MYslíš jako vzít munchkinoidní rasu vzniklou z člověka a vlka, přidat druhou munchkinoidní rasu vzniklou z člověka, netopýra, občas vlka a možná pavouka, to zkřížit dohromady a hrát výsledného übermunkinoidního potomka? (: )
Autorská citace #79
1.7.2009 15:58 - Sosáček
Píše:
no jo...takže nejseš čistá..teď už je mi to jasný

Nabizi se otazka, jestli neni ztrata casu rozlisovat od sebe bloncky ...

Jinak, vlkodlaci mi pripada mnohem zajimavejsi nez nejaky goticky chodici metafory na znasilneni ...
Autorská citace #80
1.7.2009 16:02 - Quentin
metafory na znasilneni :D :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.21577000617981 secREMOTE_IP: 3.236.231.61