Prostředí

sirien
20.7.2021 11:25
Autorská citace #1
20.7.2021 11:25 - LokiB
Celkem mě překvapilo, že se vůbec námitka, že je Středozem malá, vyskytla. To mi nikdy nepřišlo, i vzhledem k počtu kampaní, které jsem si pro Středozem v různých periodách, kdy připravoval.
Uvedené náměty znějí familiárně, funkčně a nosně.

Mírně nesouhlasím s tou osou Skromnosti a Mocichtivost. Je to si na individuálním pohledu, ale třeba u Aragorna zrovna mocichtivost nepozoruju, na několika místech i dost specificky jednal proti ní. Pohled do Palantíru mi také nepřijde jako příklad mocichtivosti (další "moc" tím pohledem A. nezískává, jen uplatňuje už tu, kterou má; ukájí tak možná i potřebu po poutu se svým dědictvím)
Kdyby a osa byla spíše Chtivost vs Skromnost, pak bych souhlasil. Bažení po "něčem" (a nemusí to být zrovna moc), mi přijde v dílech o Středozemi skutečně cestou k problémům a záhubě. Ať už je to mimo jmenované třeba Thorin, Denethor či Boromir (také nebažili po moci jako takové, zejména Boromir víc toužil po "uznání a velikosti svého rodu").
Ale tak to není meritum toho článku, tak snad kolem tohoto aspektu nebude moc dlouhých diskusí :)
Autorská citace #2
20.7.2021 12:13 - sirien
Loki: jako - jak přesně budeš jednu stranu té osy nazývat asi není zrovna to nejdůležitější. Asi byu šlo argumentovat že všechno to co uvádíš se dá vnímat i v kontextu moci - ať už jejího nabývání, uplatňování nebo touze po jejím uznání, ale byla by to asi trochu zbytečná debata.
Autorská citace #3
20.7.2021 13:11 - Jezus
Loki: Za mě dobrý postřeh. (Včetně toho, že není třeba kolem toho dál stavět debatu :-) ).
Autorská citace #4
20.7.2021 19:28 - Ugy
Parádní článek. Jak jsem četl ty náměty na kampaně tak jsem úplně dostal chuť si to vzít a pořádně rozpracovat na větší kampaň v AiMe.
Autorská citace #5
21.7.2021 00:33 - Šaman
Měl jsem připravenou minikampaň ohledně nalezení a vykoupení Barahirova prstenu. Jediné, co se o tom ví, že jej měli sněžní lidé na severu a Dúnadané jej vykoupili (což může být i úkolem, nejen penězi) a uschovali u Elronda. A kdyby to náhodou bylo TPK, pak to nejspíš byli jiní Dúnadané :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.15265011787415 secREMOTE_IP: 34.204.180.223