Kultura

sirien
14.12.2018 13:02
PJ Craft
PJ Craft playlist

YT channel s radami pro DMy ve stylu některých anglických předloh.

(sirienův obsahový průlet: 0-2, 3-6, 7-10, 11)
13.4.2021 13:15 - RoVan
Edit:To Gergon
Teda, to video je úplně o něčem jiném, než jsem z názvu myslel. Což teda není špatně, ty rady co dáváš jsou za mě úplně validní, (do polemiky s diamanty se nebudu pouštět, my ho nahradili v domácím settingu za kámen mudrců.)

Já očekával spíš rady typu: "hrajte postavu aby nebyla definována jen tím, že je člověk bojovník a vdechněte jí život, třeba jak je popsáno v Ugyho článku.

Neuvažoval jsi o tom udělat nějaká mini spin-off PJ craftu pro hráče nějaký "RoleCraft" nebo něco takového? Třeba by o to byl zájem a jak říkáš - v jednom videu není prostor se vyjádřit ke všemu. :)

/Jestli už něco takového máš, tak se omlouvám, celý PJ craft jsem neviděl /
13.4.2021 13:37 - LokiB
Jerson: jo ... a proto trojzubec ovládal válečná pole až do příchodu účinných střelných zbraní, ideální to zbraň.
hele, to že někdo dokáže popsat nevýhodu určité zbraně, ale už nedokáže popsat nevýhody jiných zbraní (ne trojzubec není moc dobrá zbraň a to ani do úzkých a nízkých chodeb), mi nepřijde jako důkaz toho, že "popisy jsou důležité" nebo "popisu vedou ke změně chování hráčů". to, co popisuješ, je podle mě velmi řídký jev, vyskytující se spíše u polovičních nerdů, kteří mají pocit, že do něčeho pronikli, ale ve skutečnosti ne moc :)
13.4.2021 13:42 - sirien
Loki: detaily kdyžtak v chladnejch zbraních, ale trojzubec je náhodou naprosto výborná zbraň a to i do úzkých nízkých chodeb - efektivně to je skoro kopí, a kopí bojištím dominovalo velmi jednoznačně. (Problém je, že ty tři hroty nejsou jednoznačná výhoda oproti jednomu, ale jsou o hodně konstrukčně složitější.)
13.4.2021 14:14 - Gergon
RoVan píše:
Neuvažoval jsi o tom udělat nějaká mini spin-off PJ craftu pro hráče nějaký "RoleCraft" nebo něco takového?

Na tohle už byly zaměřeny nějaké jiné díly PJ craftu.
13.4.2021 14:37 - LokiB
sirien: ok, tedy v chladných zbraních.
13.4.2021 14:38 - Jerson
LokiB píše:
a proto trojzubec ovládal válečná pole až do příchodu účinných střelných zbraní, ideální to zbraň.

Pořád mluvíme o boji v úzkých chodbách?
Vycházel jsem právě z té situace, kterou popsal Gergon, protože mi evokovala situaci, kterou jsem ve hře zažil. Vůbec nešlo o obecné nevýhody zbraní (i když i k nim jsme se občas dostali), šlo prostě o to, že hráč jednou takovou scénu popsal a pak už to nezopakoval. Ani nevím, jak moc řídký nebo častý jev to je - podle mě je nejčastější jev, že se hráči na nějaké popisy útoků vykašlou poměrně rychle, protože je jich prostě moc. To samé u kouzel a dalších efektů.
13.4.2021 15:01 - Šaman
Trojzubec byl ultimátní zbraň… v pravidlech DrD.
Těžký kyj: na zásah 5, zranění 9, obrana -1, dosah 1
Trojzubec: na zásah 6, zranění 8, obrana +2(wtf? lepší než štít), dosah 1-2

Kromě toho byl lehčí a levnější (wtf?)

I se započítáním rodové zbraně má krol s trojzubcem:
- stejnou šanci se trefit
- dává o dva menší zranění (ale tohle číslo je vysoké, poměrově má ta dvojka většinou nižší váhu, než)
- dostává o 3 nižší zranění a má i o dost nižší pravděpodobnost že bude vůbec zasažen (tohle číslo příliš vysoké nebývá)
- a může taktizovat s dosahem (být druhý v úzké chodbě a stejně útočit, bojovat přes barikádu, nebo si spočítat kam se nepřítel dokáže za kolo pohnout a stoupnout si sáh mimo tento dosah.)

Tedy - nemyslím si, že by hráč vycházel z popisů bez ohledu na čísla ;)
13.4.2021 15:22 - Jerson
Jen z popisů nevycházel, trojzubec mu nejspíše poradil někdo ze spoluhráčů (už si na to nepamatuju, jen vím že já to určitě nebyl).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.14226508140564 secREMOTE_IP: 44.192.22.242